Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

Posle ovoga svega, zapitam se jel ovo benchmark forum.[emoji1]
Mislio sam da je paranoja pracenja rezervisana samo za sizofrenicare i nepismene koji su culi da nesto moze, pa odmah sklopili zavere.
Oko vakcina, za izgleda jos neupucene, pre vise od tri godine je i naucno dokazano da nema nikakve veze sa autizmom, koji je iskljucivo genetski poremecaj.A sva halabuka je pocela od plejboj zecice Dzeni Mekarti, koja je digla ceku frku zbog svog deteta koje je obolelo od autizma a ona to povezala sa vakcinacijom i uspanicila celu Ameriku a kasnije i svet.I koliko god sada strucnjaci ponavljali da nema nikakve veze izmedju autizma i vakcina, uvek ce se naci neka polupismena ****** da siri paniku, kao sto se skoro desilo i u Beogradu sa onim protestom(a sve bajni strucnjaci informisani sa fejsbuk strane zene koja se predstavlja kao lekar, cijih podataka o obrazovanju nema nigde i koja "pacijente" leci molitvama...)

Da se vratim na cip....

Jedinu manu u svemu vidim u domenu kriminala....iskorenjeno dzeparenje, ali zato povecan broj ljudi bez saka i povecana prodaja satara, kljesta i testera.[emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Poenta je kako se boriti protiv toga, koja je alternativa?

Da kojom nesrecom nije jedina alternativa autokratski tajkunski rezim bivseg kgb agenta?

Borba protiv novog oblika apsolutizma sastoji se u posmatranju, uzbunjivanju i suprotstavljanju (kako ko ume, i kolika su mu kohones), svako u svojoj sredini/zemlji, svim potezima lokalnih vlasti koji atakuju na osnovne ljudske slobode, a čiji je deo i pomenuto pravo na privatnost.

Vladimir, sam po sebi, ne može biti alternativa. Ali izgleda (na žalost) da je bipolarni svet jedino rešenje za ovu nesretnu planetu, jer je bez kontrateže svetom bezobzirno počeo da vlada zakon sile, umesto sile zakona (mislim na međunarodno pravo)
, što su nama, Iračanima, Avganistancima, Libijcima, a zamalo i Sirijcima (a u najavi Irancima) nedavno demonstirali naši prekookeanski prijatelji sa svojim vazalima (za naše dobro, naravno).

Dva bloka su i ranije mišiće odmeravali preko malih naroda, ali su se i jedni i drugi plašili da ne zađu u previše opasne vode (osetljive interesne sfere onih drugih), da ne bi pao globalni roštilj. Apsurdno je da nas nečiji "strah" čuva od većeg zla, ali izgleda da je tako. Ponavljam ono što su rekli beskrajno pametniji od mene, svaka vlast teži apsolutizmu. Teško planeti kad jedan previše ojača.
 
, što su nama, Iračanima, Avganistancima, Libijcima, a zamalo i Sirijcima (a u najavi Irancima) nedavno demonstirali naši prekookeanski prijatelji sa svojim vazalima (za naše dobro, naravno) , što su nama, .
Zaboravio su ukrajince.
Dva bloka su i ranije mišiće odmeravali preko malih naroda, ali su se i jedni i drugi plašili da ne zađu u previše opasne vode (osetljive interesne sfere onih drugih), da ne bi pao globalni roštilj. Apsurdno je da nas nečiji "strah" čuva od većeg zla, ali izgleda da je tako. Ponavljam ono što su rekli beskrajno pametniji od mene, svaka vlast teži apsolutizmu. Teško planeti kad jedan previše ojača.

Da, teško planeti kada jedan previše ojača. Samo, ono što ja vidim u toj rečenici da je jedan Vladimir Putin.
Sa druge strane je zajednica naroda tako da nikako ne može jedan od njih ojačati da bude jači baš od svih ostalih zajedno. Ako i može, sve će to ići malo teže.

I mi kada smo bili ojadjeni od strane NATO-a, koliko god da je to bila velika nesreća za našu zemlju, ne može se zaboraviti činjenica da je sa jedne strane bio diktator, a sa druge veliki broj zemalja.

Na nama je da odlučimo i danas da li ćemo biti na strani diktatora ili zajednice naroda.

Ako si kojim slučajem i dalje protiv zajednice naroda. Otidji na prvi derbi, na jug ili sever, svejedno. Jedino je važno da si okruzen navijačima za koje nećeš navijati.
Proći ćeš isto kao što se plašim da svi mi možemo proći ako se ne okrenemo svojim komšijama i narodima koji nas okružuju.

Dojadilo mi je da kulturološki, civilizacijski, tehnološki, intelektualno i u svakom drugom smislu budemo zapad ili da težimo ka tome našim željama za takvim načinom života a da se toliko glasno propagira nepostojeća vojna i politička bliskost Rusiji.

Da se Rusija naziva majkom i voli više od Srbije i da to bude patriotski čin a da se sa druge strane želja za mirom i ljubavlju, bratskim odnosom sa našim komšijama ili tradicionalnim saveznicima naziva izdajništvom.

Očigledno je ogroman novac uložen u tu kontra propagandu koja nas decenijama uništava kao narod i državu.
 
Poslednja izmena:
Ajd malo poduze,mozda bude jasnije:

Kao sto sam vec napomenuo,meni trebalo nekoliko meseci da se naviknem na NORMALAN zivot u Nemackoj posle par decenija u Srbiji,mada iskreno,jos uvek se nismo navikli,zena i ja a ni klinci... nesto sto je ovde sasvim normalno,nama neverovatno... kao npr struja: imas vise distributera,biras kojeg ces,biras sam koliko zelis da placas fixno mesecno,kada se uselis u stan nazoves ih i kazes stanje,kada odlazis opet ih nazoves i kazes finalno stanje,odrade obracun i uglavnom dobijes pare nazad jer naravno malo vise uplacujes... tj ovde rec vredi jer kao sto rekoh,telefonski sve odradjujes i niko ne dolazi da te proverava...
To je jedan primer od mnogobrojnih...

Ovde je strajk sasvim normalna stvar,na to se gleda kao na tvoje normalno pravo i niko ti ne osporava.U mom gradu jednom godisnje ceo grad izadje i protestuje za prava radnika iako sve ok,kada sam pitao zasto to rade: pa eto,reda radi... i za to reda radi opstina umanjila neki porez 4%...

Ali ono sto mi najmilije je da smo svi na kraju ipak ljudi,jer sam ovde dobar sa svim nacijama,nikoga ne zanima ko si i odakle si,svi su dosli trazeci svoju srecu... npr na poslu sam dobar i sa siptarom i sa hrvatom,iz zezanja sam ja cetnik,ovaj ustasa a onaj balija/tachijevac i sl i bole nas za domacu politiku jer ni jednom nije jasna a nudili mi pare,aute,privremene smestaje bez nadoknade i sl dok se nisam snasao...
Isto tako i sa poljacima,rusima,kazakstancima,rumunima,cesima,madjarima...sve te nacije su u mojoj firmi i hebeno nikog ne zanima ko sta...
"Nasi" koji su ovde odavno su me samo sputavali,odmagali i usput tesko vredjali i mene i moju porodicu,vise ne zelim nista da imam sa srbima ovde... zalosno ali tako je,imam celu porodicu kao svedoke u slucaju da neko ne veruje...

I dosao sam sa teskim pogresnim predrasudama o nemcma,za koje se ispostavilo da su extra prijatan i druzeljubiv narod,Ako si normalan i pokazes osnovno postovanje,sva vrata su ti otvorena...

I opet da napomenem: zasto bi me zanimalo da li me prate ili ne? Zasto bi mene iko pratio,trosio resurse i vreme ako sam cist?
Provera je odradjena automatski kada sam se prvi put ovde prijavio,nemam krivicnu istoriju,cist sam,radim legalno i od tada vise nikog ne zanimam,tacka. Imaju oni mnogo pametnija posla nego nekog obicnog pojedinca da prate...

Elektronsko placanje je ovde sasvim normalna stvar,bilo live u marketu ili preko neta,net shoping je vrlo popularan,licno sam pola namestaja kupio preko neta,em jeftinije em mi donesu na vrata...
Ako bas hoce,dosta je da izvuku moj izvod iz banke i tacno se vidi gde sam i sta sam,ne treba im chip... chip MENI olaksava stvari,ne "njima"...


I na kraju,chip je samo sredstvo.Sta ce biti sa njim,zavisi od nas a ne od "njih"...
 
Pretpostavljam, na tvoju veliku zalost :) to se nikad nece desiti.

ma naravno da neće, to je bila više fikcija.

mada, ne treba mnogo, samo još 8% da smanje :d
Jedinu manu u svemu vidim u domenu kriminala....iskorenjeno dzeparenje, ali zato povecan broj ljudi bez saka i povecana prodaja satara, kljesta i testera

Rekoh nema potrebe za time, jer npr bez pina taj čip sam za sebe ništa ne vredi,
a sa druge strane, jednostavnije je da pročitaš podatke sa njega(tako i danas kradu kreditne kartice), nego ga odsečeš celu ruku
 
Poslednja izmena:
Borba protiv novog oblika apsolutizma sastoji se u posmatranju, uzbunjivanju i suprotstavljanju (kako ko ume, i kolika su mu kohones), svako u svojoj sredini/zemlji, svim potezima lokalnih vlasti koji atakuju na osnovne ljudske slobode, a čiji je deo i pomenuto pravo na privatnost.

Vladimir, sam po sebi, ne može biti alternativa. Ali izgleda (na žalost) da je bipolarni svet jedino rešenje za ovu nesretnu planetu, jer je bez kontrateže svetom bezobzirno počeo da vlada zakon sile, umesto sile zakona (mislim na međunarodno pravo)
, što su nama, Iračanima, Avganistancima, Libijcima, a zamalo i Sirijcima (a u najavi Irancima) nedavno demonstirali naši prekookeanski prijatelji sa svojim vazalima (za naše dobro, naravno).

Dva bloka su i ranije mišiće odmeravali preko malih naroda, ali su se i jedni i drugi plašili da ne zađu u previše opasne vode (osetljive interesne sfere onih drugih), da ne bi pao globalni roštilj. Apsurdno je da nas nečiji "strah" čuva od većeg zla, ali izgleda da je tako. Ponavljam ono što su rekli beskrajno pametniji od mene, svaka vlast teži apsolutizmu. Teško planeti kad jedan previše ojača.
Ipak si jako mlad ;)

Svako dobro... may the snowden be with you ;)
 
Posle ovoga svega, zapitam se jel ovo benchmark forum.[emoji1]
Mislio sam da je paranoja pracenja rezervisana samo za sizofrenicare i nepismene koji su culi da nesto moze, pa odmah sklopili zavere.
Oko vakcina, za izgleda jos neupucene, pre vise od tri godine je i naucno dokazano da nema nikakve veze sa autizmom, koji je iskljucivo genetski poremecaj.A sva halabuka je pocela od plejboj zecice Dzeni Mekarti, koja je digla ceku frku zbog svog deteta koje je obolelo od autizma a ona to povezala sa vakcinacijom i uspanicila celu Ameriku a kasnije i svet.I koliko god sada strucnjaci ponavljali da nema nikakve veze izmedju autizma i vakcina, uvek ce se naci neka polupismena ****** da siri paniku, kao sto se skoro desilo i u Beogradu sa onim protestom(a sve bajni strucnjaci informisani sa fejsbuk strane zene koja se predstavlja kao lekar, cijih podataka o obrazovanju nema nigde i koja "pacijente" leci molitvama...)

Da se vratim na cip....

Jedinu manu u svemu vidim u domenu kriminala....iskorenjeno dzeparenje, ali zato povecan broj ljudi bez saka i povecana prodaja satara, kljesta i testera.[emoji1] [emoji1] [emoji1]

Hahahahahaha.... kakav si ti kralj...Ljude koji pozivaju na oprez nazivaš nepismenim i šizofreničarima koji kuju teoriju zavere a ti sam pričaš o (pazi sad :eyebrows:) plejboj zečici koja je u stanju da izazove paniku ne samo u USA nego u celom svetu...:bottle:
 
Pa, drago mi je da sam te nasmejao.[emoji1]
Samo sledeci put se informisite kako je pocela cela ta globalna farsa oko veze vakcina-autizam koja se provlaci jos od 2007. godine, kada je doticna objavila knjigu, gostovala kod Opre i Leri Kinga i pustila buvu, koja se i dan danas siri...

I cisto da potvrdim, upravo pre neki dan objavljeni rezultati jednog od najvecih istrazivanja do sada ,95.000 dece je ispitano u tom istrazivanju i jos jednom potvrdjeno.....nema veze izmedju autizma i vakcina
http://www.cnbc.com/id/102605133

i direktan izvestaj
http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=2275444

a i u vezi doticne gospodje Dzeni.:d
http://hollywoodlife.com/2015/04/21/jama-autism-measles-vaccine-jenny-mccarthy/
 
Poslednja izmena:
Dojadilo mi je da kulturološki, civilizacijski, tehnološki, intelektualno i u svakom drugom smislu budemo zapad ili da težimo ka tome našim željama za takvim načinom života a da se toliko glasno propagira nepostojeća vojna i politička bliskost Rusiji.
Da se Rusija naziva majkom i voli više od Srbije i da to bude patriotski čin a da se sa druge strane želja za mirom i ljubavlju, bratskim odnosom sa našim komšijama ili tradicionalnim saveznicima naziva izdajništvom.
Očigledno je ogroman novac uložen u tu kontra propagandu koja nas decenijama uništava kao narod i državu.

Ja znenadnu "ljubav" prema Rusiji vidim isključivo kao izraz besa i inata onima koji su nam zbog svojih interesa razorili zemlju, kao i prirodne potrebe da se imaju saveznici, stariji, jači burazer da nas brani od siledžija iz kraja. Gde je ta ljubav bila osamdesetih? Iako su oni stariji poštovali Rusiju i komunističko nasleđe, mi klinci smo se ložili na Top Gun i slušali muziku sa zapada. Pomenuo si našeg diktatora... Istina je da smo imali užasnog diktatora devedesetih (ne ponovilo se), ali on je samo dobrodošao povod, a ne uzrok devastacije, a potom i okupacije dela zemlje. Mogao je biti i Deda Mraz predsednik, isto bi nam bilo. Prosta činjenica: Milošević odavno nije živ, a mi imamo neželjeno prisustvo stranih trupa na svojoj teritoriji, a opše prihvaćen termin za tu pojavu je okupacija

Šta smatraš pod "zajednicom naroda"? Zajednicu zapadnih zemalja? I BRIKS je "zajednica zemalja", samo što još nema vojni savez, ali pretpostavljam da nisi na njih mislio ;). UN ionako niko više ne zarezuje. Ja bih te samo još jednom podsetio da ti je "zajednica naroda", kako ih ti nazivaš, izvršila agresiju i okupirala deo teritorije tvoje zemlje, što baš ne izgleda kao "želja za mirom i ljubavlju, bratskim odnosom sa našim komšijama ili tradicionalnim saveznicima" koje pominješ, sa njihove strane. A takođe bih napomenuo da to što sam se usudio da te podsetim na tu činjenicu ne znači da sam rusofil. Pogotovo što ne volim autokrate.

Da je Putin bio jedini koji je imao političku, finansijsku i vojnu moć kakvu je imala Amerika poslednjih decenija, strepeo bih još i više od gušenja ljudskih sloboda na globalnom nivou. Međutim, sada ispada da je neophodno da postoji novi političko-ekonomsko-vojni savez koji će ograničiti dominaciju i samovolju jedne strane. Navijam da BRIKS ojača u svakom smislu, ali se ne bih "priklanjao" nikome.
 
Ajd malo poduze,mozda bude jasnije:

Kao sto sam vec napomenuo,meni trebalo nekoliko meseci da se naviknem na NORMALAN zivot u Nemackoj posle par decenija u Srbiji,mada iskreno,jos uvek se nismo navikli,zena i ja a ni klinci... nesto sto je ovde sasvim normalno,nama neverovatno... kao npr struja: imas vise distributera,biras kojeg ces,biras sam koliko zelis da placas fixno mesecno,kada se uselis u stan nazoves ih i kazes stanje,kada odlazis opet ih nazoves i kazes finalno stanje,odrade obracun i uglavnom dobijes pare nazad jer naravno malo vise uplacujes... tj ovde rec vredi jer kao sto rekoh,telefonski sve odradjujes i niko ne dolazi da te proverava...
To je jedan primer od mnogobrojnih...

Ovde je strajk sasvim normalna stvar,na to se gleda kao na tvoje normalno pravo i niko ti ne osporava.U mom gradu jednom godisnje ceo grad izadje i protestuje za prava radnika iako sve ok,kada sam pitao zasto to rade: pa eto,reda radi... i za to reda radi opstina umanjila neki porez 4%...

Ali ono sto mi najmilije je da smo svi na kraju ipak ljudi,jer sam ovde dobar sa svim nacijama,nikoga ne zanima ko si i odakle si,svi su dosli trazeci svoju srecu... npr na poslu sam dobar i sa siptarom i sa hrvatom,iz zezanja sam ja cetnik,ovaj ustasa a onaj balija/tachijevac i sl i bole nas za domacu politiku jer ni jednom nije jasna a nudili mi pare,aute,privremene smestaje bez nadoknade i sl dok se nisam snasao...
Isto tako i sa poljacima,rusima,kazakstancima,rumunima,cesima,madjarima...sve te nacije su u mojoj firmi i hebeno nikog ne zanima ko sta...
"Nasi" koji su ovde odavno su me samo sputavali,odmagali i usput tesko vredjali i mene i moju porodicu,vise ne zelim nista da imam sa srbima ovde... zalosno ali tako je,imam celu porodicu kao svedoke u slucaju da neko ne veruje...

I dosao sam sa teskim pogresnim predrasudama o nemcma,za koje se ispostavilo da su extra prijatan i druzeljubiv narod,Ako si normalan i pokazes osnovno postovanje,sva vrata su ti otvorena...

I opet da napomenem: zasto bi me zanimalo da li me prate ili ne? Zasto bi mene iko pratio,trosio resurse i vreme ako sam cist?
Provera je odradjena automatski kada sam se prvi put ovde prijavio,nemam krivicnu istoriju,cist sam,radim legalno i od tada vise nikog ne zanimam,tacka. Imaju oni mnogo pametnija posla nego nekog obicnog pojedinca da prate...

Elektronsko placanje je ovde sasvim normalna stvar,bilo live u marketu ili preko neta,net shoping je vrlo popularan,licno sam pola namestaja kupio preko neta,em jeftinije em mi donesu na vrata...
Ako bas hoce,dosta je da izvuku moj izvod iz banke i tacno se vidi gde sam i sta sam,ne treba im chip... chip MENI olaksava stvari,ne "njima"...


I na kraju,chip je samo sredstvo.Sta ce biti sa njim,zavisi od nas a ne od "njih"...

2yxirns.jpg
:D
 
Ja znenadnu "ljubav" prema Rusiji vidim isključivo kao izraz besa i inata onima koji su nam zbog svojih interesa razorili zemlju, kao i prirodne potrebe da se imaju saveznici, stariji, jači burazer da nas brani od siledžija iz kraja.

Ironija je da su upravo oni nakon 1948. radili na potkopavanju temelja nase zemlje, i na kraju su i uspeli u tome :trust:

A ne treba zaboraviti i pravljenje velike Bugarske 1878. :smash:
 
Poslednja izmena:
Ne vredi pricati... Svi gledaju sta se desavalo samo od 99-te i tacka. Nas mentalitet je inace kao stvoren za diktature ;) pogledati od 45-e pa do danas :) A narod se i dan danas lozi na Tita i "stara dobra vremena" gde su svi vozili fice i isli u bungalove na letovanja dok je "elita" bas kao i 90-ih (a i danas) zivela kao malo jaca srednja klasa normalnih zemalja. Tako da ne treba da se "cudimo" ni malo... mi smo takvi kakav nam se tv program servira (i u zadnjih 10 godina net, jer ga od tada manje vise svi imaju). Od mahanja zastavica Titu, preko ultra nacionalizma i sunda 90-ih do glava napunjenih zeitgeistom danas... evolucija nema sta ;)
Jedan "hint" za ove mladje: Googlajte da vidite (ima slika ihaj) kako je npr. izgledao Srpski seljak, politicar, naucnik, umetnik, elita (ona prava ne ova novokomponovana), itd... 1920 npr. a onda pogledajte kako to sve izgleda od 88-e do danas ;) pa vidite kako smo prosli.
Naravno ovakvi whistleblower-i/dijaspora kojoj sve smeta i sl. cim udju u kes "malo promene ideale" sto ne cudi uopste jer smo licemerni do kosmosa ;)
Ko hoce da zivi normalno u "cipovanom zapadu" samo napred... ko hoce da se (uglavnom) po internetu bori "za slobodu" iz zemlje koja grca u ksenofobiji/diktaturi i primitivizmu, takodje samo napred :) GG
 
Nas mentalitet je inace kao stvoren za diktature ;) pogledati od uvek pa do danas :)
fixd :)

A pojmovi "republika" i "demokratija" u prvom članu Ustava! Mada, odma posle neke priče kako je neka teritorija deo Srbije, iako na njoj nema naše vojske... Tako da, ne znam šta da mislim. :d
 
Ne moze te naterati u tom smislu jer cip mozes izvaditi sam kad god pozelis. Mozes ga nositi u dzepu da zavaras nekoga a ako ne zelis mozes ici i bez njega.
Isto kao sto vozacku ne moras da imas u vozilu ali sta ces ako te zaustave ? Zar mu to ne spada pod "moranje" ?

Donosenje zakona gde se ljudima ustavom oduzimaju osnovna prava koja sada imaju bi napravilo haos i to se nece desiti. Imacete svoja prava na papiru kao i do sada, u praksi necete imati nista kao i sada. Tu se nista ne menja s cipom ili bez njega.
Sigurno im plan nije takav da dovodjenje tih stvari bude iznenadno i brzo... Nego postepeno uz dosta dosta prilagodjavanja i privikavanja uz raznorazne super pogodnosti i olaksanja sa tim "uredjajem" (kao iz pocetka ove teme). Ko kaze da osnovna prava ne mogu da se menjaju za dobrobit covecanstva? Uz naravno dugo ali vrlo dobro osmisljeno spremanje za sve to(naravno u nekoj daljoj buducnosti). Neko ce to sve shvatiti kao olaksanje a neko ce odbijati dok ne bude morao da prihvati sto opet zavisi od verskih opredeljenja ili obicnog gradjanskog razmisljanja. Niko nije isti i to je normalna stvar. Sam covek ima pravo izbora i to je ok.



Dugo pre tog dana ću biti na selu..... Medju šljivicima i livadama ove naše prelepe zemlje.

Pošto ne zastupam niti imam takve paranoične stavove, nadam se da ću sve ove iznad pobrojane lepote uskoro imati, samo sa širokopojasnim internet pristupom, televizorom od 50", uz obavezan vrhunski tablet i bar dva telefona, 6" i 4,7". Ovaj manji čisto da me ne žulja u dzepu kada odem ispred seoske prodavnice. :)
Sirokopojasni internet pristup i sljivici i livade? Kako to ide zajedno?

Inace podrzavam to iz prve recenice naravno ali sva ta tehnologija mi ne ide uz takvu vrstu zivota na selu....


Materijalna korist i udobnost? Naravno, kao i 95% ljudi (a verovatno i vise) ce to prihvatiti ali sta je sa onima kojima to nije bitno i prosto ne zele? Bice osudjeni stvarno na zivot u pecinama i vracanje u davnu istoriju po nacinu zivljenja samo da bi preziveli sve to sto smo doziveli kao rasa. Dok ljudi budu lagodno i civilizovano ziveli bice pecinskih ljudi po sumama koji nece mariti za to i imace sva prava da tako postupaju. Ima ih i danas naravno ali imam osecaj da ce to razgranicavanje u buducnosti biti mnogo primetnije nego danas.
 
Isto kao sto vozacku ne moras da imas u vozilu ali sta ces ako te zaustave ? Zar mu to ne spada pod "moranje" ?

E pa onda izvadis taj cip i stavis ga na prsten da mozes da ga nosis povremeno, sigurno ti pandur nece vaditi cip iz ruke da ga proveri fizicki dali je tu. A sebi stavis mrtav cip ispod koze i pravis se lud, otkud ja znam, mozda je crkao, vi ste ga sigurno pokvarili, radio je malopre kad sam posao i sl. :d
 
@Dox
Pa eto u toj "kolevci uzasa" i u Srba najomrazenijoj zemlji na svetu imas npr. Amise ;) Zive isto kao i pre 100+ godina, nikoga ne diraju i niko ih ne dira a sigurno nisu "cipovani"... Cak sta vise gomila Srbadije ide tamo po namirnice jer znaju da sigurno nisu GMO :) i naravno "malo" ih opljunu, onako usput balkanski... eto resenja za sve koji nece da ih "cipuju" ;) Ali kome i kako onda da se pohvalis novim "tockovima"/kucom/kondo-om/fonom/tabletom/selfijem ispred ajfela i burdz kalife, itd... :)
Mentalitet, sveopsti ljudski kvalitet...
 
Sigurno im plan nije takav da dovodjenje tih stvari bude iznenadno i brzo... Nego postepeno uz dosta dosta prilagodjavanja i privikavanja uz raznorazne super pogodnosti i olaksanja sa tim "uredjajem"

A ti mislis da neke cike u konferencijskoj sali kuju i do detalja razradjuju dugorocne planove? :eyebrows: Meni se cini da ove teorije zavere sluze za zamazivanje ociju od stvarnih problema, kao recimo to da je sve manja kolicina nezagadjene vode...
 
Kakvo god uredjenje bilo, kamen -> papir -> elektronika -> biometrija -> uvek ce se neko osecati kao da je iza resetaka, dok ce drugi videti korist i slobodniji nacin zivota.
 
Da si to odmah napisao ne bi imali 5 strana off-a...

ko hoce da se (uglavnom) po internetu bori "za slobodu" iz zemlje koja grca u ksenofobiji/diktaturi i primitivizmu, takodje samo napred :) GG


Ivke,toliko si se zaneo da si poceo i samog sebe da prozivas....
 
Poslednja izmena:
Ivke,toliko si se zaneo da si poceo i samog sebe da prozivas....


Nisam ja lepi u mordoru vise (nisi valjda mislio da si samo ti pametan ;)) Ovo je borba "spolja"... Sada sam pravi "petokolonas/strani placenik/snaga haosa i bezumlja" :)
Sto sam bio i kada je trebalo 90-ih a sto ove nove "osvescene generacije" ne razumeju... a nismo imali ni mobilne, ni net a ni "navijacku organizaciju", samo volju da sklonimo diktaturu ;)
Danas je red na njih... ali slaba vajda, bolje da se "hvali putin i pljuje amerika" po vaskolikom webu :)
A i dzaba jer ovi novi klinci misle da su 90-ih obitavali "srpski heroji i patriote"... Sada imaju njihove naslednike da gledaju na delu... FPS style ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam ja lepi u mordoru vise (nisi valjda mislio da si samo ti pametan ;)) Ovo je borba "spolja"... Sada sam pravi "petokolonas/strani placenik/snaga haosa i bezumlja" :)

Lol,Mordor...

Shit,znaci nisam vise jedni domaci izdajnik i strani placenik...

Nema nista od toga Ivke,ni od klinaca ni od starijih,samo klevete na netu i u kafanama i na tome se sve zavrsava...

Zato mi i smesno kada neko proziva iz Srbije "zapad" a u Srbiji jos malo pa teski staljinizam...
Ovakvu kontrolu medija i zatupljivanje naroda istim sam video i kod Slobe...
I onda se nadju pametni da sole o kontroli i sl,a obruc se polako zatvara oko njih...
 
Lol,Mordor...

Shit,znaci nisam vise jedni domaci izdajnik i strani placenik...

Nema nista od toga Ivke,ni od klinaca ni od starijih,samo klevete na netu i u kafanama i na tome se sve zavrsava...

Zato mi i smesno kada neko proziva iz Srbije "zapad" a u Srbiji jos malo pa teski staljinizam...
Ovakvu kontrolu medija i zatupljivanje naroda istim sam video i kod Slobe...
I onda se nadju pametni da sole o kontroli i sl,a obruc se polako zatvara oko njih...
+1

To je upravo ono sto ovdasnji "borci za slobodu na internetu" ne mogu (ipak vise mislim da iz nekog razloga prosto ne zele) da skapiraju. Diktature se recikliraju pod novim (zajedno sa starim) imenima a narod izgleda progutao pricu da je sve to maslo nekog tamo "zlog zapada" i da se ovi eto jadni trude ali uvek neka pedala "spolja"... iako nas u pojam realno i dokazano ubise likovi koji se uglavnom na "ic" prezivaju. Izgleda je bolje hejtovati blera i klintona za 77 dana, nego li ove domace za 25 godina jos goreg pakla (and counting).
 
^ He?
 
E pa onda izvadis taj cip i stavis ga na prsten da mozes da ga nosis povremeno, sigurno ti pandur nece vaditi cip iz ruke da ga proveri fizicki dali je tu. A sebi stavis mrtav cip ispod koze i pravis se lud, otkud ja znam, mozda je crkao, vi ste ga sigurno pokvarili, radio je malopre kad sam posao i sl. :d
Pa brate valjda ce imati neke vrste citaca do tad, to je prosto logicno :D
Samo kaze "Pruzi ruku" - Beep i gotovo, sve zna. U slucaju da ne radi samo te preusmeri do najblize lokacije za ponovno instaliranje istog, prosta stvar.
Ali dobro, batalimo se mastanja...

A ti mislis da neke cike u konferencijskoj sali kuju i do detalja razradjuju dugorocne planove? :eyebrows: Meni se cini da ove teorije zavere sluze za zamazivanje ociju od stvarnih problema, kao recimo to da je sve manja kolicina nezagadjene vode...
Dal' su cike, iluminati, masoni, satanisti ili obicni mocnici vlada il sta vec to ne znam, ali ko god da smislja ili ima u planu(jer ima i mogucnosti) nece to raditi iznenada nego uz postepeno privikavanje i olaksavanje zivota...sto je valjda i logicno.
Mozda i sluze da zamazu oci i sigurno ima dosta toga sto se ne zna a sto se tice teme pitke vode zar nije logicno da ce neko hteti da ima pod kontrolom veliku vecinu izvora na planeti (posto verujem da nikad nece moci sve) i da prosto uslovljava ljude koji su stacionirani u najurbanijim mestima da mora da imaju taj neki chipic ne bi li dobili svoju vodu... Jedan od primera recimo.
 
Nazad
Vrh Dno