Šta je novo?

Ne rade vuferi na liniji???

cjomi

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2008
Poruke
146
Poena
320
E drustvo imam jedan cudan problem.Naime imam jednu prastaru Panasonic mini liniju(SA-PM15) koju retko koristim medjutim danas je povezem na komp i vuferi mrtvi,znaci ni levi ni desni ne daju glasa.Proveravo sam kablove i nije donjih.Primetio sam jos da se iz jednog visokotonca cuje blago zujanje.
Zrela je za "sekundarce" odavno ali mi zao da je bacim iako ni dek ni CD ne rade posto je zvuk stvarno bio lep.

http://wieze.pl/p/2013/09/wieza-panasonic-sa-pm15-i-glosniki-sb-pm15-3520670246.jpg

http://www.springair.de/media/image/thumbnail/35791-2-35791b_1000x1000.jpg
 
Kod tih Panasonic-a, bilo je posebno pojačalo za visoke i posebno za niske. I zvučnici su se povezivali sa po dva para kablova po zvučniku. Za početak, da li si dobro povezao? Dakle, treba da imaš ukupno 4 dvožilna provodnika, po dva ka svakom zvučniku. Visoki su sa činčem, a niski sa onim žabicama.

Ako je to ok, onda je vrlo lako može biti crklo to niskotonsko pojačalo u liniji. Ali, bez nekog stručnijeg pregleda, teško će ti neko nešto korisno reći.
 
Deset puta sam proveravao a s obzirom da su razliciti konektori tesko ih je pobrkati.Imam je preko 10 godina, bice da je doslo vreme da se rastajemo... :-(

P.S.Ako je riknulo pojacalo da li se to isplati popravljati ili da jurim neki risiver+zvucnici na kpm?
 
To se desi kada rikne integralac. Cudno mi je kako su oba riknula posto su odvojena za levi i desni kanal.
Meni je riknuo samo jedan pa sam ga nakacio zajedno s drugim i sljaka mada ne odvrce se jako. Ne znam ni koliko ti se popravka isplati. Oprastaj se ti za svaki slucaj.
 
Takva linija ne vredi vise od 30e a da je nosis u servis uzece ti za ruke, pa moras platiti 2 integralca... Ja mislim da se apsolutno ne isplati.
 
Onda je sve jasno.Planirao sam svakako da je menjam samo ce se prica malo ubrzati.Hvala vam na informacijama...
 
Ako si ipak rešio da servisiraš, a vidim da si iz NS, nosi u Orbit.

Ja sam prošle nedelje popravljao svoju Panasonic SA-AK 17 mini liniju, gasila se uz error G61. Izašlo me 2300 dinara.

Kada servisiraju, ako je popravka skuplja od 20 evra, zovu da provere da li ti uopšte odgovara da popravljaju.

EDIT: Ali takođe proveri da li naplaćuju dijagnostiku ako odustaneš od popravke. To ne znam kako funkcioniše, pošto sam oba puta do sada platio servis.
 
Poslednja izmena:
Mislim da cu preskociti servis,jbt ako je sad ne promenim necu nikad :D
Nego da ne otvaram novu temu,da li je bolje za neki vrlo skroman budzet (recimo150e max) kupovati kompjuterske zvucnike ili polovno pojacalo+zvucnici?
Bice pre svega povezano na laptop kao izvor bez DAC-a ili neke externe zvucne(do daljnjeg)
Nesto meni zanimljivo sam vec i snimio:
http://www.kupujemprodajem.com/Mission-M31-21291684-oglas.htm?submit[back]=1
https://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-V460-AA-Class-21359970-oglas.htm?filter_id=
 
Najbolje bi bilo da testiras ovu drugu kobinaciju, deluje pristojno. I sta ocekujes od ozvucenje, dubok bass, ciste tonove ili nesto trece?
 
Slusam dosta raznovrsnu muziku,mozda malo vise elektronike tipa Depeche Mode,Massive i slicno.Preferiram dublji bas ali dzabe mi bas ako ovo ostalo bude katastrofa.Ne ocekujem cuda za ove novce.Ne znam iskreno ni sta da ocekujem,velik korak unapred ili tek neznatno poboljsanje.

P.S.Kakvi su Quadral zvucnici,o njima bas nista ne znam?
 
Poslednja izmena:
Kupovina zvučnici + pojačalo na KP je sjajan način da se dođe do solidnog HiFi-ja s' jedne stane, te da se izgubi mnogo vremena i živaca s' druge strane. :D

U svakom slučaju, pronađi prodavca koji ima i zvučnike i pojačalo na istom mestu, te idi da čuješ/probaš. Osloni se na NS ili BG jer je tu 70% ponude. Sve ostalo je teško savetovati preko foruma.
 
DA ne bi otvarao novu temu :D

DA li neko zna pouzdan servis u Bg gde bi mogli da pogledaju sistem (pojacalo + zvucnici)
 
Kupovina zvučnici + pojačalo na KP je sjajan način da se dođe do solidnog HiFi-ja s' jedne stane, te da se izgubi mnogo vremena i živaca s' druge strane. :D

U svakom slučaju, pronađi prodavca koji ima i zvučnike i pojačalo na istom mestu, te idi da čuješ/probaš. Osloni se na NS ili BG jer je tu 70% ponude. Sve ostalo je teško savetovati preko foruma.

Ovo sa zivcima sam vec apsolvirao.:mad:
Onaj prvi "komplet" se vec prodao,moracu malo brze reagovati kad snimim nesto zanimljivo.
 
Nazad
Vrh Dno