Šta je novo?

Kupovina novog telefona do 350€

vlad1982

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2005
Poruke
528
Poena
320
Planiram kupovinu novog telefona pa me zanima da li uzeti LG G3 ili G2 ili opet mozda nesto trece.Koristio sam dosada HTC One X i presao bih na nesto vece i jace pa molim za preporuku.
 
Pisao sam već ali ajde. Ja sam takođe bio strašno skeptičan povodom veličine. Navikneš se posle sat vremena. Ja sam prešao sa 4.6 na 5.7, note 4. Nikakav problem, note 3 je vrh telefon... Bio sam i sam protiv tih cigli ali sada ga ne bih menjao ni za jedan telefon.. :)
 
Pa prelistao sam malo kad sam video da ga ovde svi zaobilaze, ali tamo je dosta podeljeno mišljenje. Neki ga hvale, neki ga baš pljuju :d Sad sam naišao i na ovaj post: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4160715
Po ovome je baš loše, jeste da je jeftiniji od konkurencije, ali za flagship telefon je ovo bašbaš loše. Nikada ne bih pomislio da sa ovakvim hardverom može biti bilo kakvog seckanja. Mada opet, s obzirom da bih ja prešao sa Galaxy Core-a koji se raspada verovatno ništa od ovoga ne bih ni primetio :D

posle galaxy core ti verovatno nece biti spor pa oko tog dela se ne brini :) eventualno probaj negde ali i ako smeta vremenom naviknes. daleko od toga da je on neupotrebljiv, samo ono sto sam i tad pisao, svi ostali telefoni te klase rade bolje. i imaju bolju bateriju. ali imaju manji ekran,losije kamere, zvucnike, manje rama itd... svaki ima pluseve i minuse

ostrenje samo po sebi ne smeta, samo je ruzno i bode oci, nije da je to sad neka mana, vise je nebuloza... ja sam ga svakako ugasio

throttling mozes da regulises kad imas root, mozes da podignes granicu na kojoj obara takt, mozes da podesis na koliko ga obara, mozes da podesis da li i na koliko obara osvetljenje ekrana itd... nazalost na grejanje koje je u stvari osnovni uzrok ne mozes previse da utices


eto to je neki osvrt na post koji si linkovao :)

telefon svakako ima gomilu pluseva, cena, zvucnik, 5.5" u kompaktnom kucistu, kamera koja je u top3 androida po meni (uz note 4 i s6). ja ga imam i dalje sto fanboy ekipu verujem da baca u zestok rebus jer je njima nezamislivo da svaki proizvod (pa i onaj koji posedujes) ima prednosti i mane i da o tome (zamisli :D) moze i da se pise :)
 
Pa nakon puno vršljanja po forumu kupovina će definitivno da se svede na biranje telefona čije falinke su podnošljivije. Svakako bi najbolja opcija bila lično testirati svaki po dan-dva, ali to je nažalost nemoguće :S:
 
Pa ja lično nisam planirao da idem preko 5.5", možda je čak i to mnogo, šta da radim sa telefonom kad ne može da mi stane u džep, da ga nosim u ruci :sceptic: Znači 5"-5.5". Definitivno nov telefon. Baterija koja će da mi pregura dan bez problema. Solidna kamera.

I sam kad pročitam ovo deluje mi prilično neodređeno. Možda je bolje da napišem da mi nikako nisu bitni zvučnici, znači HTC-ova M serija otpada, em su preskupi, em svi imaju očajnu kameru.

Nekako mi najviše privlače pažnju ovi telefoni koji se kod nas ne nalaze baš lako - Meizu MX4, OnePlus One itd., a prilično sam skeptičan oko kupovine preko oglasa. Ipak treba dati nekom random liku 300+ evra.
 
Liku je skoro stigao mx4 običan a da mu ništa nisu naplatili za carinu i pdv.

A ako ti naplate uobičajenih 50-60$ carine, izaći će te 400€.

Budi drugačiji od drugih :)
Dosta više raznih galaksija i iphone-ova...
 
Aha... Nisam skontao... :) Ali sve jedno, nekako to previše ispada bez ikakve garancije. To je pa skoro 400e. Za te pare može da bira u Srbiji i da ima domaću garanciju da ga ne boli glava...
 
Pa ja lično nisam planirao da idem preko 5.5", možda je čak i to mnogo, šta da radim sa telefonom kad ne može da mi stane u džep, da ga nosim u ruci :sceptic: Znači 5"-5.5". Definitivno nov telefon. Baterija koja će da mi pregura dan bez problema. Solidna kamera.

I sam kad pročitam ovo deluje mi prilično neodređeno. Možda je bolje da napišem da mi nikako nisu bitni zvučnici, znači HTC-ova M serija otpada, em su preskupi, em svi imaju očajnu kameru.

Nekako mi najviše privlače pažnju ovi telefoni koji se kod nas ne nalaze baš lako - Meizu MX4, OnePlus One itd., a prilično sam skeptičan oko kupovine preko oglasa. Ipak treba dati nekom random liku 300+ evra.
Ja ti i dalje preporucujem m8. :) nisu tu samo zvucnici u pitanju.. Ako npr slusas muziku preko sluski tu ima daleko najbolji zvuk od ponudjenih alternativa. Plus zvuk tokom razgovora.. Sa tim napred svucnicima mozes i preko spikerfona lepo da pricas npr dok vozis auto.. Itd itd. Ima to svojih prednosti

Druga stvar,cini mi se da uz ip6 ima najbolji lcd ekran na trzistu.

A treca,kamera je skroz dobra ako ces je koristiti za instagram,fb,viber itd itd. To jest ako neces razvijati fotku u profi slike za zid :)

Cetvrto,i dalje je jedan od najlepsih telefona na trzistu. Naravno pricam o silver i "gold" varijanti,nikako gun metal :)

Jedina prava mana cena i sto se tesko nalazi u odlicnom stanju ako je polovan. Mada to mozda i govori da su vlasnici zadovoljni pa im se ne prodaje mob.. ;)
 
Poslednja izmena:
A treca,kamera je skroz dobra ako ces je koristiti za instagram,fb,viber itd itd. To jest ako neces razvijati fotku u profi slike za zid

Pa koristiću kameru da slikam svašta, jer je bar telefon uvek kod mene, a ko zna, možda neke od tih slika i razvijem. Tako da ne želim da to bude selfie kvalitet slika xD

Jedina prava mana cena i sto se tesko nalazi u odlicnom stanju ako je polovan. Mada to mozda i govori da su vlasnici zadovoljni pa im se ne prodaje mob.. ;)

Kada je izašao M7 ja sam se oduševio, lepši telefon nisam video. M8 isto. Ali kao što si napisao cena je problem. Nisam se za džabe oglasio u temi koja u naslovu ima 350 evra :D
 
Pa ja lično nisam planirao da idem preko 5.5", možda je čak i to mnogo, šta da radim sa telefonom kad ne može da mi stane u džep, da ga nosim u ruci :sceptic: Znači 5"-5.5". Definitivno nov telefon. Baterija koja će da mi pregura dan bez problema. Solidna kamera.

I sam kad pročitam ovo deluje mi prilično neodređeno. Možda je bolje da napišem da mi nikako nisu bitni zvučnici, znači HTC-ova M serija otpada, em su preskupi, em svi imaju očajnu kameru.

Nekako mi najviše privlače pažnju ovi telefoni koji se kod nas ne nalaze baš lako - Meizu MX4, OnePlus One itd., a prilično sam skeptičan oko kupovine preko oglasa. Ipak treba dati nekom random liku 300+ evra.
S5 ispunjava sve to :)
 
Aha... Nisam skontao... :) Ali sve jedno, nekako to previše ispada bez ikakve garancije. To je pa skoro 400e. Za te pare može da bira u Srbiji i da ima domaću garanciju da ga ne boli glava...
Ne važi ta garancija ako kupiš tel. Bar kada je telenor u pitanju.
U call centru tvrde da je neophodno da imaš sudsko ovlašćenje za bilo kakvu radnju sa telefonom kupljenim na tudje ime.
 
Servisirao vise puta telefon u ovlascenim servisima sa overenom garancijom i ako nisam bio vlasnik ugovora ili potpisnik aneksa ugovora.
Cak sam jednom od Com Trade dobio nov telefon (Sony Z1, nije mogao da se popravi, odobrili zamenu) koji je bio kupljen u mts-u, imao sam samo overenu garanciju, bez fiskalnog, bez ugovora, kupljen u oglasima.
 
Pa nije bas tako.U pravu ste kad kazete da mozete odneti telefon u servis,iako se telefon ne vodi na vas i dokle god oni mogu da ga poprave sve ce se po vas zavrsiti kako treba.Problem nastaje kad servis kaze da se ne moze popraviti telefon i da vam potvrdu da idete kod operatera kod koga je potpisan ugovor da vam daju drugi nov telefon.Tada nastaju pravi problemi jer ako niste vlasnik a ne znate od koga ste kupili fon ostacete bez telefona sto posto.Moj drugar je imao taj problem posto je kupio telefon na oglasima.Telefon je kupljen inace u telenoru.Posle 20 meseci fon se pokvario a servis nije mogao da ga popravi i dao mu je papir da ide u telenor i da uzme novi telefon.U telenoru su mu odmah rekli da ne moze dobiti telefon iz razloga sto se ugovor za stari telefon koji se pokvario ne vodi na njega.I da bez pravog vlasnika ne moze nista da uradi.Na kraju je ipak uspeo da preko neke veze nadje vlasnika telefona i da ga zamoli da odu do telenora i da mu podigne telefon.Na kraju se sve srecno zavrsilo po drugara.Sta sve nije pokusavao pre toga.Svaki dan je bio u telenoru na novom beogradu i svadjao se,pretio inspekcijom ali nisu hteli da mu izadju u susret dok na kraju sam nije potegao neke veze i nasao pravog vlasnika koji je potpisao ugovor.I opet je to bila dobra volja tog coveka da mu izadje u susret.
Ako vec kupujete telefon od operatera fotokopirajte ugovor i podatke upisite od coveka od koga ste kupili telefon da ne biste kasnije imali probleme kao moj drug.
 
Dobro je čuti ovakve informacije iz prve ruke. Postoji realna mogućnost da ovlašćeni servis neće ili ne može da popravi telefon. To je rizik, ali opet to je daleko manje rizično od naručivanja iz Kine... Moje mišljenje.
 
@vlad1982
Ukoliko u obzir dolaze i uredjaji koji ne poseduju Android sistem moj glas/preporuka ide ka Nokia Lumia 1520. U pitanju jeste nesto vece (konkretno 6") i nesto trece (Windows Phone OS). Uredjaj koji posle 2 godine drzi jos uvek pojedine standarde. Na KP sada vec ima nov crni/beli za 350eu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno