Šta je novo?

Da li su desktop racunari zastareli...vasa misljenja??

Ne koristim desktop već skoro 5 godina i MENI ne treba, posao mi završava laptop (ustvari, u pitanju je blago nabudženi 15" Macbook Pro, model early 2011).
Tablet ne koristim, ali moja supruga ne ispušta iz ruku Samsung Note 10.1, skoro da se srodila sa njim.
Sve je stvar izbora, tj. šta kome treba i šta ko preferira. Neko ko je fotograf, ko radi web dizajn, u CAD-u, Photoshop-u i sl., gde je sirova snaga i veliki, kvalitetan displej must nikada neće koristiti bilo kakav mobilni uređaj kao primarnu mašinu. Kao sekundarnu da, znam dosta ljudi koji se bave ovim poslom i pored desktop-a imaju ili lap ili note. Ali desktop je obavezan. Ja ne živim od IT-a i ovaj MBP mi je za delom za posao (PP prezentacije najviše), delom za zezanje.
Zamenio sam prespor hard disk SSD-om (ovo mi je već 3. od kada sam prešao na mobilnu varijantu) i uvek imam dovoljno memorije. I više mi ne treba.
 
Nista bez desktop racunara. Laptop u kuci kao jedini ozbiljan komp je samo za ove sa manjkom prostora.
 
Ako zanemarimo performanse potrebne za ozbiljan rad ili igre, rad na velikom monitoru sa pravom tastaturom i je daleko komotniji. Na poslu na laptopu se uvek krivim i pravi polozaj ne postoji jer mi je ili tastatura predaleko ili mi je monitor preblizu. Visina monitora je tek druga prica i bolovi u vratu. jeste moguce prikljuciti i normalne periferije na laptop, ali to je vec glupo i vise nije laptop.

Ukoliko nekome performanse nisu od kljucne vaznosti i office i browser uglavnom ispunjavaju sve potrebe za posao, resenje moze da bude jedan od novih mini racunara. Sve ih je vise na trzistu. Jeftini su, mali, malo trose, a rade. Mislim da ce to biti buducnost office masina.
Veliki desktop na kakav smo navikli ce se jos dugo koristiti dokle god nesto bude moglo da iskoristi snagu hardvera.
 
Nazad
Vrh Dno