Šta je novo?

P5Q Deluxe Osteceni Pinovi

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Kolege,nabavih pomenutu plocu,full pack,ploca je kao nova bukvalno.Neko je sekao kvacice na socket_u i ubacivao Ziona.
Bilo je 3-4pina koji su samo bili iskrivljeni i njih sam sredio,medjutim bas na mestu gde Zion ima stiker ta 2 pina su pukla i sada fale polovine.Neki pametnjakovic ih je polomio.
Elem,videh na jutjubu da moze da se udene pin,te stoga ovih dana cu probati,pa sta bude.Ploca vrti sve kulere,ali naravno,nema slike.

Postavicu kasnije jos koju sliku,ovu su slike sa telefona.

2015-04-09 17.16.11.jpg

2015-04-09 17.18.27.jpg
 
Srecno sa nadogradnjom pina:d
Mene vise brine da se ne napravi neki spoj posle?:trust:
Ja sam se zezao sa nekim Athlonom x2, falila 4 pina, nisam uspeo da ga ozivim.
 
Poslednja izmena:
U sustini sve to isprobavam sa Celeron Procesorom za koga mi nije zao i da umre,za plocu takodje isto vazi,jer ionako ne radi...
 
Pitanje...posto je socket secen i bio je zion...da li treba da baci sliku celeron za 775 ? Sigurno su u biosu mikrokodovi za procesore 771.
 
Poslednja izmena:
Mikrokodovi za 771 ne smetaju 775 procesorima. Znas i sam da ljudi odrade update (mikrokodovanog) BIOS-a cak i pre nego sto stave Xeona...
 
Ok,hvala za info.
Sledece nedelje cu probati da umetnem pinove,ako nadjem neki les od 775 ploce da ih povadim iz nje.
 
I ja samna mojoj ploci iz potpisa iskrivo dva pina kada dam je modovao za xeona,probao sam da ih ispravim ali neuspesno.
Postavio sam procesor sa tako iskrivljenim pinovima i sve radi ok vec par meseci...
 
Da,da...samo sto su ovi moji polomljeni....:(
 
To je ploča sa KP? Merkao sam je i odustao.
Ako su slike dobre, mene više brine što mi se činilo da su neki pinovi i oko njih potamneli, što mi sugeriše na paljevinu. Možda se loše vidi na slikama, ali tako mi je izgledalo.
Mogu da se nadomeste pinovi, samo trebaju živci ko konopci, dobra lupa i lemilica. Može i ceo soket, samo to je tek...posao :D
 
Da,to je ploca sa KP_a.Prvi vlasnik.Kutija,cd knjizice,kablovi,limic...cak i kesica za plocu i racun iz 2009-te.Stavljao tenkre Ziona i iskrivio 6 ili 7 pinova i od toga 2 polomio dok je pokusao da ih ispravi...Bila u 2 servisa u Beogradu i nista...tu su mu iskrivili jos 3 pina.E sada...sve sam pinove ispravio ali ta 2 su pukla na pola...Nemam lemilicu a nemam ni neki les 775 da skinem 2 pina,tako da ce verovatno u servis od nedelje.Eventualno da probam sam.
 
Nikad mi nece biti jasno kako ljudi iskrive/polome pinove na ploci...
 
Zaboravih da napisem...pinovi ne mogu da se leme...
 
A da zalemis 2 mala parcenceta metala na sam procesor, na tim mestima gde treba da se spoji kontakt? Mislim da ce to biti kudikamo lakse nego da menjas same pinove na socketu.
 
To cu verovatno i zavrsiti u serivsu od nedelje.Covek to nudi kao jedino resenje.Tu plocu sam inace planirao,ako popravim,da mi sluzi za surf i kontrolu komponenti,tako da ako proradi,eto joj namene.Secen je socket i cucnuo bi neki xeon,mislim da bi mogla dobro i da se klokne,ali krastavac.Nemam xeon_a a i ko zna dal ce upaliti ta fora sa procesorom..?
 
Thenicki je izvodljivo, samo je fora da se uradi\zalemi kako treba.
 
Nadam se ce tipus uraditi kako valja.Imam smlacenog Pentiuma Dual Core E2180,posluzice za net...samo da baci sliku i bice ok.
Ako ta fora upali,nece biti problem da se u u bliskoj buducnosti nalemi i neki xeon...
Elem,cini mi se da je propust to sto socket ne moze da se zameni zbog pinova i da kosta sitnih 10-15 evra....
 
Nadam se ce tipus uraditi kako valja.Imam smlacenog Pentiuma Dual Core E2180,posluzice za net...samo da baci sliku i bice ok.
Ako ta fora upali,nece biti problem da se u u bliskoj buducnosti nalemi i neki xeon...
Elem,cini mi se da je propust to sto socket ne moze da se zameni zbog pinova i da kosta sitnih 10-15 evra....

Pa ako će ti služiti samo za to, mogao si nabaviti neku 945G za sitne pare ispravnu naravno i bodeš tog E2180 ne bi se mlatio sa tom osakaćenom pločom, majstori, servis gorivo čuda...itd:d i dođeš na cifru ispravne ploče. Podsetio si me na jednog mog prijatelja koji tako obožava da kupuje osakaćene i neispravne komponente pa uživa u tome da proba da ih oživi, a ne razmišlja u opšte koliko troškova ima na glupostima :d nedavno se jako trudio da sredi pinove na neku 1156 ploču koja je baš bogatstvo pa je to uradio pa nije imao naravno procesor da to proba pa je kupovao procesor koji mu je na kraju ostao jer nije ništa uradio :d i sad se venčao s tim procesorom jer to nikom ne treba, ja ga gledam i ne verujem šta radi :S:

Tako da možda prijatelju ni tebi se možda na kraju neće isplatiti sve to, ali svakako ti želim da uspeš u tome :wave:
 
Da li neko sa foruma zna lemilicom da nanese kalaj na procesor,kako bi ova 2 ostecena pina dobila kontakt ?
Samo Beograd,moze pm kako bi se dogovorili gde,kada i koliko parica.
 
Kolege,resen problem,pinovi su izvadjeni i stavljeni drugi,zajedno sa procesorom...
Sve radi..:)
Moze Lock.
 
Bilo bi dobro da kažeš ko je odradio posao. Očigledno da je spretan i ima iskustva, pa može eventualno i drugima da pomogne.
A pohvali se i radom i ponašanjem kombinacije Mobo-Cpu.
 
Moj prijatelj masinac i ja,nisam nosio u servis.Slike cu postaviti.Jedina je veliiikaaaa steta sto je u toj ploci dual core e2180,tako da ce konfa sluziti za net a mozda je i odnesem kod mojih pa ode na video nadzor.
 
Uzgred,izvinjavam se sto dupliram post,ne radi to u sustini toliko sporo.Da imam viska neki ssd da malo potera sve to,bilo bi ok.
Elem,imam 2 glupa pitanjca.
1.Zasto pri paljenju ne prikazuje naziv ploce nego American Megatrends,kao da ulazi u bios...da to nije zbog modovanog biosa za 771 ?
2.Nakacio sam Kingston HyperX 2gb na 1066mhz i Transcend JetRam 2gb na 800mhz,a sistem ih vidi kao da rade na 667mhz.Da li je to zbog procesora ?
 
Prikaz prvog ekrana je najverovatnije zbog modovanog BIOS-a. Verovatno je izbačena slika da bi bilo mesta za kodove. Ja sam izbacio kineski jezik :D
Da, memoriju možeš da setuješ ali ne mnogo van cpu takta. Mogla bi ručno da se setuje na 800.
Gre'ota da na takvu ploču ide najsporiji DC. Može menjaža :p ?
 
Poslednja izmena:
Ne znam kolega...rece mi drugar,ako nabavim nekog kvada ili xeon_a da ga zovnem u vezi toga,ali naravno,savetuje da ga ne vadim :)
Uzgred,jel ok da samo predjem bios sa flesa ili da pak ne diram nista..?
 
Pređeš bios sa fleša?
Misliš da preflešuješ opet? Ne može da škodi. Možeš i sam da ga moduješ, lagan je postupak.
Edit: ti možeš i fabrički da staviš, dok ti ne natrči xeon.
 
Poslednja izmena:
...ili da cekam ziona,pa ne moram da se cimam oko bios_a..sto cu i uraditi.Samo...bojim se da to radim opet.Ko zna dal ce proraditi...
 
Nazad
Vrh Dno