Šta je novo?

Online poker

shomi1417

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2006
Poruke
503
Poena
320
Pozdrav,
potrebna mi je pomoc nekog iskusnog "pokerasa" sa foruma...
Ranije, kada sam imao mnogo vise slobodnog vremena, sam cesto igrao fulltilt (nekako mi je uvek bio bolji od pokerstars-a) i cak bio u lepom plusu :D
Za uplatu-isplatu sam koristio rajfajzen karticu i sve je to odlicno funkcionisalo... Onda je dosla beba i sve se promenilo (ko ima decu zna o cemu pricam ;))
Sada sam ponovo nasao malo vremena i resih da uplatim neki simblocni kes (citaj minimum) za poker medjutim nisam mogao da uplatim jer kartica ne prolazi... bio danas do banke i sluzbenica mi rece da je donet neki zakon u maju prosle godine koji zabranjuje online gaming... guglah malo i navodno ni jedna kartica vise ne prolazi a pominju se skrill (mada valjda i tu posoji neka caka) i neteller...
Ukoliko neko moze da mi objasni sta mi je ciniti bio bih veoma zahvalan (citaj ima pivo :))
Izvinjavam se moderatorima ako sam promasio mesto za temu
Moze i na pp da ne gusimo ljude
Hvala unapred
 
Jeste donet zakon, ali ne poštuju ga sve banke. Meni Intesina Visa internet kartica prolazi preko Skrill-a. Uploadujem novac sa deviznog računa (za koji je vezana ta kartica) na Skrill i onda odatle uplaćujem u bilo koju stranu online kladionicu/kazino.
 
citao sam nesto da mora da se stiklira gambling ili no gambling kod registracije skrill-a i da tu nastaje problem kod eventualnog podizanja novca (ako stikliras no gambling opciju)
jesi imao takav problem?
 
Nisam, ali ja sam otvorio Skrill nalog pre te zabrane i prilikom registracije izabrao gambling opciju.
Prvo sam otišao u Intesu i otvorio devizni račun (ne plaća se ništa i ne plaća se održavanje) i zatražio Visa Internet karticu. Kad je stigla kartica, otvorili su mi još jedan devizni račun za koji je ta kartica vezana. Onda sam otvorio Skrill nalog i verifikovao tamo karticu i adresu. E sad, ovako sam radio: odem u banku i uplatim evre (takođe sam izabrao da mi devizni računi budu u evrima kao i Skrill nalog) na prvi devizni račun. Dalje, preko e-bankinga Banke Intese prebacim novac sa prvog deviznog računa na drugi (ne košta ništa), tako da je taj iznos koji sam prebacio iznos kojim raspolažem na kartici. Onda odem na Skrill i tamo uploadujem novac putem Visa kartice koja povuče novac sa deviznog računa za koji je vezana i onda s tim novcem uplaćujem u online kazina preko Skrill-a bez problema. Kada hoću da povučem novac sa Skrill-a, idem na withdraw funds isto preko Visa kartice i taj novac leže opet na devizni račun za koji je kartica vezana. Onda opet putem e-bankinga prebacujem novac sa drugog deviznog računa na prvi i idem u banku na šalter sa ličnom kartom i onom plastificiranom karticom bankovnog računa i dižem pare. Na taj način izbegavam da mi neko preko interneta pokupi novac sa deviznog računa ako provali podatke Visa kartice, jer sam novac prebacio na prvi račun, a na onom nema ničega. Takođe, nikad me niko u banci nije pitao odakle novac i slično, da potpisujem neke izjave o poreklu novca i tako to. U svakom slučaju, sve što banka vidi jeste da je meni uplaćen novac od Skrill-a i to je to, oni nikako ne mogu da znaju odakle taj novac na mom Skrill nalogu.
Još bolji način od ovoga je da uzmeš Skrill Mastercard debitnu karticu kojom možeš da dižeš pare sa većine bankomata u Srbiji i inostranstvu, doduše u dinarima, kao i da vršiš plaćanja u radnjama i raspolažeš jednostavno novcem koji se nalazi na tvom Skrill nalogu. Ja sam je tek sad naručio, čekam da mi stigne, a do sad sam radio kao što sam gore opisao, jer kad sam ja otvarao nalog, još nije postojala ta kartica.
Nadam se da ćeš moći razumeti, krastavac, izvini ako sam malo nejasan.
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom objašnjenju samo što sada postoji ta zavrzlama oko gambling i no gambling opcije... Da li si mozda upućen oko neteller-a?
 
Mislim da taj zakon ne postuju sve banke,koliko sam upucen ortak mi je pre 30ak dana skidao 200$ na inteza karticu direktno sa pokerstars sajta.
Iskreno mi nije jasno zasto je taj zakon uopste i uveden..

Ranije sam ja ozbiljno igrao online poker i ima uspeha ali nemam vise vremena za to,mada mozda krenem opet u bliskoj buducnosti :)
 
Poslednja izmena:
onda posle praznika idem do intese da otvorim racun i karticu ;)
cuo sam da se nesto dugo ceka al sta sad...
 
U temi BI Internet Kartica temi su pisali ljudi da im ne prolazi Visa Internet za takve sajtove.
Tamo gde prolazi verovatno nema kontrole koda za tip servisa (gambling naplate imaju svoj poseban kod, i ako se on koristi, nase banke nece pustiti isplatu sa kartice - isto vazi i za mnogo drugih drzava).

Ali nije nemoguce da servis namerno pusta drugi kod, jer mu je nekako omoguceno. To ne znaci da nase banke popustaju.
 
Uzmi Skill karticu i nemas problema sa isplatom. Na bankomatima imas proviziju od 1.8e ali ti isplacuje po dobro kursu (mnogo boljem od menjacnica). Odrzavanje ti je 10e godisnje. Samo pazi da ne predjes 15000e godisnje.
 
Da li si mozda upućen oko neteller-a?
Nisam nikada radio sa neteller-om.

To ne znaci da nase banke popustaju.

Da, ali Intesa nije naša banka (kao ni mnoge druge) i pitanje je da li hoće da poštuju naše zakone ili neće i da li se našoj vladi isplati da ih sankcioniše zbog nepoštovanja istih. Ko bi ga znao šta je po sreci, znam samo da meni gambling uplate prolaze pomoću Intesine Visa internet kartice na Skrill.
 
Nisi razumeo, ali nebitno za dalje potrebe :)
 
Uzmi Skill karticu i nemas problema sa isplatom. Na bankomatima imas proviziju od 1.8e ali ti isplacuje po dobro kursu (mnogo boljem od menjacnica). Odrzavanje ti je 10e godisnje. Samo pazi da ne predjes 15000e godisnje.

ih kamo srece da predjem 15000e godisnje :D
koja je procedura za skill karticu? Da li moze rajfajzen kartica da ide sa tom skill karticom ili mi u svakom slucaju treba intesina kartica?
 
Ma to da izabere na skrillu gambling ili ne mislim da nije nikakva smetnja. Ja dok sam igrao 2013 sam isto odabrao gambling i nije bilo problema, samo sto mi je Intesina internet bila vezana za skrill a onda preko e bankinga prebacim sredstva na Visu electron i dignem sa njom sa bankomata.
 
nije bila do maja 2014. godine... i ja sam sa rajfajzen karticom sve resavao bez skilla...
 
koja je procedura za skill karticu? Da li moze rajfajzen kartica da ide sa tom skill karticom ili mi u svakom slucaju treba intesina kartica?
Skrill kartica je u stvari debitna Mastercard, samo što je vezana za tvoj računa na Skrill-u. Kada se registruješ na Skrill i obaviš potrebne verifikacije svog identiteta, onda zatražiš da ti pošalju tu karticu na kućnu adresu. Tebi Intesina Visa internet kartica treba da uplatiš novac na Skrill nalog kako bi posle mogao njime da se služiš pomoću Skrill-ove kartice.
 
ih kamo srece da predjem 15000e godisnje :D
koja je procedura za skill karticu? Da li moze rajfajzen kartica da ide sa tom skill karticom ili mi u svakom slucaju treba intesina kartica?

Za podizanje gotovine samo ti je skrill kartica potrebna. Sve ostale ti manje vise sluze da uplatis pare na skrill.
 
bio danas u intesi, otvorio dva devizna i sada cekam karticu... probacu prvo na pokerstars-u direktano pa onda skrill...
javicu sta sam napravio kada mi stigne kartica (7-14dana, tako mi rekose u banci)
 
Jel bolji Skrill ili Nettler? Dakle ako hocu da izradim neku odoovih kartica treba samo da podnesem zahtev na sajtu, uzmu mi 10e za izradu kartice i potom mi kartica stigne za 10-ak dana?
 
Koliko sam ja cuo Netteler treba da kupi Skrill, tako da kapiram da je bolji Netteler. Izvini za odgovor sa malim zakasnjenjem,
 
Pozdrav ljudi, nikako da nađem vremena da javim šta sam napravio... Izvinite zbog toga....
Kartica je posle duuuugog čekanja stigla, ustvari pitanje je koliko bih jos čekao da nisam zvao hiljadu puta... Na kraju se ispostavilo da je kartica svo vreme bila u banci ali se niko nije setio da pogleda i da mi javi.... Ma strašni su...
Elem, uplata na fulltilt-u prolazi lagano a isplatu još nisam proverio jer čekam da nakupim još $ :)
Imam preko 50$ ali čekam još da se ne izbaksuziram :)
Hvala svima na pomoci
 
Po nasem zakonu mozes da primis do 15000e iz inostranstva. Sve preko toga, mora da se oporezuje.
 
Nemoj sa jedne kartice da dizes vise od 15000 godisnje tj prati koliko si skinuo sa nje i miran si. :D
 
Čisto da znate igranje igara na sreću našim državljanima je dozvoljeno samo putem ovlašćenih provajera u Srbiji sve ostalo je protivzakona...tako da nije samo pitanje poreza u igri. Ako se plaća domaćo karticom ili se prima uplata domaćom karticom preko sajtova za online klađenje/igranje može biti problema...(naravno pošto je ovo Srbija i ne mora ;) ).
 
Čisto da znate igranje igara na sreću našim državljanima je dozvoljeno samo putem ovlašćenih provajera u Srbiji sve ostalo je protivzakona...tako da nije samo pitanje poreza u igri. Ako se plaća domaćo karticom ili se prima uplata domaćom karticom preko sajtova za online klađenje/igranje može biti problema...(naravno pošto je ovo Srbija i ne mora ;) ).

Znamo, zato se i ne kladimo u inostranstvu :D
 
Čisto da znate igranje igara na sreću našim državljanima je dozvoljeno samo putem ovlašćenih provajera u Srbiji sve ostalo je protivzakona...
Ovo je jedna od najrasprostranjenijih zabluda. Verujem i da mnogi koji rade u policiji i sudstvu misle ovako. Ali to nije tacno...
Zabranjeno je organizovati igre u inostranstvu. Zabranjeno je posredovati. Ali nije zabranjeno igrati...
Nasi bi voleli to da zabrane, ali se ne usudjuju. Cak i najmocnija i najbahatija drzava na svetu (SAD) nije se usudila da zabrani igru na inostranim sajtovima. Nego su prvo ometali platni promet (kao sto sada nasi rade), pa su tek posle nekoliko godina zabranili igru na neregulisanim sajtovima. Ali da ne tupim mnogo - nemojte da vas iko plasi.
Imas pravo da igras poker i da se kladis na sportove!
 
Nemoj sa jedne kartice da dizes vise od 15000 godisnje tj prati koliko si skinuo sa nje i miran si. :D
Nije bas :(
Ako mogu uprate sva tvoja skidanja sa jedne kartice (a mogu, ako ih ne mrzi), preko raznih bankomata raznih banaka - onda mogu i da uprate i sve kartice na tvoje ime, na tvoju adresu otd.
Samo se nadam da su lenji :d
 
Trebao bi sledeće godine opet da krenem malo sa pokerom na starsu :)

Može li tootorijal koja je najbolja metoda za uplacivanje i povlačenje para ,ako nije za forum onda ako može PM ? :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno