Šta je novo?

AVAST! antivirus je postao besplatan za poslovne korisnike

mighty78

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruke
3,547
Poena
270
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-14600K / Thermalright Burst Assassin 120 RGB
Matična ploča
Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI
RAM
32GB (2* FURY Beast 16GB 5600MHz DDR5)
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT 12GB
Storage
ADATA SX8200NP 2TB / ADATA SX8200NP 2TB / Samsung 860 EVO 1TB / WD Gold 6TB
Zvuk
Marantz SR3001 / Monitor Audio Bronze BR5 / Sony MDR-DS6500
PSU
Seasonic Focus GX-850
Kućište
Antec NX200M
Monitor
MSI G32CQ5P
Miš & tastatura
HP X220 Gaming / BlitzWolf BW-KB2 Gateron yellow optical
Laptop
HP Elite Dragonfly G3
Tablet
Samsung Galaxy Tab S6 lite
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S23+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Razlikuje li se u necemu od avasta free edition za obicne korisnike?
 
Interface je isti sli;an, samo piše Avast business security, koliko vidim nema GrimeFighter i ostalih smarača.

Nisam stigao previše da se igram, ali planiram da otvorim svoju "firmu" i da ubacim sve računare koje održavam (svoja dva, ćaletov, sestrin, taštnin ...) u isti sistem pa da vidim kako će sve to da radi, pošto su svi na različitim lokacijama..
 
Poslednja izmena:
Da li radi na server OS ?
 
Ček malo, kako videh, moraš da se registruješ, a to znači da će kad tad da te za*ebu za nešto.
 
Instalirao na 3 računara, testa radi. Za sad radi i na slabim računarima.
p.s. naravno registrovao na rezervni mail, pa ako krenu da smaraju ode Avast napolje.
 
Probaj PLZ na win server, neko je i tamo pitao ali nema reply
 
Piše da radi i na Win Server, ali samo AV kao i na klijentima. Komponenta za recimo Exchange mail je premium i doplaćuje se.

Probao za sada na 4 win pc-a. Lepo radi. Imaš taskove, možeš da daljinski radiš scan, gasiš računare i sl.

Lepo radi portal i sa tableta.
 
I za fileserver..NARAVNO :)
 
U subotu je stigao do mene laptop sa čitavim zološkim vrtom svih mogućih napasnika. Bilo je tu svega - tulbarova, "optimizatora" računara, programa nepoznate namene, 2-3 antivirusa, i naravno čitava gomila virusa i backdoor programa. Temp fajlovi nisu čišćeni jedno 2 godine (od prve instalacije, verovatno). Antivirus nikad nije ni bio instalisan.
Planirao sam da sve obrišem i da instariram čist sistem od nule, ali na laptopu su instalisana 2 programa koja nisam imao, a koriste se na fakultetu i imaju gomilu radova u njima + neka specifična podešavanja.
E, ondah sam se setio da testiram Avast (naravno imam namenske boot diskove, mogao sam i sa njima da očistim laptop). Prvo sam sa CCleanerom očistio temp fajlove, obrisao programe koji su to dozvolili i isključio startup gluposti.
Instalirao sam Avast i pokrenuo pretragu. Prva pretraga je trajala oko sat vremena. Kad je bilo gotovo složio sam se da sve popravi. Avast zatražio da se resetuje računar i da ponovo skenira pre podizanja Windowsa. Pustio sam ga, laptop se resetovao i pokrenuo se Avast u DOS modu. Sad je skeniranje pooootrajalo jedno 3 sata. Kad se podigao Windows nije bilo nikakvih virusa i ostalih gamadi. Naravno proverio sam i sa drugim alatima.
Mislim da Avast radi dobro.
 
@ pdetlic: pričaš o običnom Avastu Free ili ovom biznis klaud Avastu?
 
Biznis Avast naravno. Jesam se malo iscimao da se prijavim sa laptopa na Avast sajt, gamad je preusmeravala i blokirala sajtove sa antivirusima. Ovo mi je bila retka prilika (retko mi stižu ovoliko sj...ni) da testiram AV.
 
I ja instalirao danas, za sada ok. Videcemo kad postavim na oko 10ak masina.
 
Za sada sve ok
mane :
1) malo podesavanja on-line
2) ne moze da se namesti cfg za instalaciju
 
prednost:
na mail i na portal izlazi kada i na kom pc navata virus i koji virus.
 
Nazad
Vrh Dno