Šta je novo?

Tablet za oko 13.000 hitno!

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Potreban tablet za stariju gospodju. Dijagonala je najbitnija,sto veci,mada i sam znam da za ove pare nema nista vece od 7 inca a da valja...ili mozda ima?
Prestigio ne dolazi u obzir,ocajna iskustva imam,tako da ga zaobilazim u sirokom luku.

Koristice se za citanje vesti, malo surf i fejsbuk.

Pa,preporucite nesto,hitno je,danas moram da narucim,da stigne do petka :)
 
Tesla 785 za 13k, pre 2 dana bila akcija u gigatronu za acer Iconia Tab 8 A1-840 za 16kz a sada je na "akciji 15%" 18800. LOL
 
Znaci najvise glasova za teslu... :)

Zanima me kakav li je onaj vivax, privlaci me dijagonala i sto je dual sim... Uopste mi je cudno sto za te pare ima sim karticu,a ono jos i dual sim :D
Na papiru mi izgledaju isti,isti proc,isti ram...

edit:
sad vidim da je vivaxov slabiji proc,zeznuo sam se gore :)
 
Poslednja izmena:
Stigao tesla. I mogu vam reci da sam razocaran.
Prvo,nema senzor za svetlo.
Drugo,premalo lock dugme,mora noktom da se pritisne,tipujem mu da nece ni na K da lici za par nedelja.
Trece,ekran. Skaliranje,ili kako da ga nazovem,je zivi ocaj! Tekst na notif baru pixelizovan,sat mutan. Ikonice mutne sve. Senke u nekim aplikacijama odvratne,kao da je u 6000 boja ekran.
Cetvrto,folija koja je dosla je vec po ivicama upropascena,uvukla se prasina ispod. Nisam ni pokusavao da je lepim.

Za ekran,nemoj da mi neko kaze kako mora tako jer je male rezolucije. Koristio sam prestigio 8 inca, 1024x768 cini mi se, sve je bilo perfektno. Jos nije bio IPS.

Sve u svemu,uopste mi se ne svidja tablet i nikome ga ne bih preporucio. Kao najobicniji kinez od 50 dolara sa aliexpressa, sto sam ustvari i znao da je tako, ali eto, povukle me preporuke... :)
 
Tablet je kupila starija gospodja, komsinica. Nece ona ni primetiti ovo sto sam naveo... meni se licno ne svidja,a njoj je ok :)

Samo kazem da sad znam da teslu nikada ne preporucim nikome. :-D
 
Za 12k si imao Acer Iconua One 7 u CBT-u. Ja uzeo na cekove.
 
Da ne otvaram novu temu, imam skoro identičnu dilemu (samo što je stariji gospodin u pitanju i nije hitno) :)
Prvo sam se dao u potragu za 10" i najbolje što sam našao u tom rangu a trenutno je u ponudi je nešto poput ovoga:

http://www.comtradeshop.com/tablet_pc/intex_tablet_10_spark-29090

Recenziju ili bilo kakvo mišljenje za ovaj model nisam uspeo da nađem, našao sam par video snimaka i komentara kada je u pitanju njegov klon, tj. original (Allwinner A23) koji su manje-više pozitivni (najveća mana je kvalitet i rezolucija displeja). Ukoliko neko ima iskustva sa ovim modelom bio bih mu zahvalan da ga sa nama podeli, nisam u mogućnosti da ga lično isprobam jer sam iz unutrašnosti.

Na kraju, komfor i utisci u radu između 8" i 10" tableta? Konkretno, kada je multimedija u pitanju (video, surf, čitanje). Ponuda za 8-ice je mnogo veća, čak ima i par modela od brendiranih proizvođača.
 
Meni je 8" za android extra. Kod win tableta zna ds bude problem zbog specificnosti samog os-a.
jos jednom preporuka za Acer Iconia One 7. Trenutno je jeftiniji od popularnih Tesla tableta, a bolji je i kvalitetniji. GPS ko svet, ekran neuporedivo bolji i sama izrada i kontrola kvaliteta bolja. Plus A klasa proizvodjac ne no name kinez.
 
Da uzimam sebi verovatno ne bih predugo razmišljao i poslušao bih te, ali tablet sam namenio ćaletu koji bi ga koristio pretežno za čitanje, light surf i poneku domaću seriju/film iz njegove mladosti, zato mislim da bi mu 7" možda bilo premalo, ipak je u godinama, vid ga ne služi kao ranije. :)
Kad već pomenu Teslu, razmišljao sam i o njemu, 785 modelu, što zbog odnosa strana 4:3, što zbog toga što se može naći na (večitoj) akciji za nešto preko 13000, ali posle iskustava ivicanikolic34 me je nešto stra'. :)
 
ne znam, ali moja necaka ima tesla tablet, ovaj iz preporuke, i sasvim je ok tablet za tu cenu, nema nikakvih problema u radu, cak i igrice rade lepo, (necaka je mladja osoba pa su joj igrice najbitnije). inace sto se tice tih problema sa osvetljenjem ili cega vec, ja nisam primetio nista lose. Naravno ne moze se porediti sa ipad air koji sam imao, ali za te pare od tesle nema bolje
 
Danas mi je stigao Tesla 7.85 pa da javim prve utiske.
Posle par sati testiranja mogu reci da sam veoma zadovoljan. Da ne nabrajam sve prednosti i mane koje su već pominjane zilion puta, u mom slučaju kvalitet ekrana je solidan, ne primećujem zamućenost, nema ghost touch, baterija kao da se brže prazni nego ostalima, GPS još nisam probao ali pošto će retko ili nikako napuštati stan nije ni potreban. Ono što mu trenutno najviše zameram, smejaćete mi se, je miris! Oseća se jeftinoća! :)
Hvala svima na predlozima i sugestijama.
 
Nazad
Vrh Dno