Šta je novo?

Multifunkcionalni stampaci sa WiFi

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Zanima me kakvo je trenutno stanje multifunkcionalnih stampaca sa WiFi na koje moze da se nabaci CISS?
Nekada "davnije" kada sam gledao Canon je u toj klasi bio bolji od konkurencije po kvalitetu stampe, ali bio skuplji sto se tice boja, ali opet CISS resava taj problem. Koja su vasa iskustva (crno belo/color/foto stampa - kvalitet stampe, potrosnja, buka, kvarovi)?
 
Ja koristim B/W HP LaserJet Pro MFP M125nw i prilično sam zadovoljan.
U pitanju je laser štampač, kopir i skener.
Perfektno sarađuje sa Apple Time Capsule bežično, ima drajvere za OSX komplet - i skener.
Ne iskače iz mreže, jednom sam ga setovao na početku i to je to.
Štampa relativno dobro.

Za 150 evra, koliko je plaćen nov, za mene je dobra kupovina.

S obzirom da je ovo laserski štampač, CISS otpada.
 
Poslednja izmena:
Da li ima neki do 50 evrica da je 3 u 1 i da moze da se dopunjuje i naravno da radi ok?
Dajte neke predloge jer pojma nemam sa stampacima.
Treba mi za kucu. Imam neki stari hp i bio je ok,ali samo stampa,tako da ga moram menjati,treba mi 3 u 1 i ako ima i za wifi ;)
 
Za sve jeftinije moras kertridze da kupujes, a dopunjavanje - nikad nisam imao dobra iskustva sa tim. Mozes ti rucno ugraditi ciss u stampace koji to podrzavaju ali ti jeftiniji uglavnom moras menjati kertridze i ako imas ciss jer su losi... Ovaj sto sam ja uzeo epson - 70ml boje ti je 890din. Canon kertridzi od 7ml su oko 1500din, pa ti vidi sta se isplati. Koliko god ti ustedeo prilikom kupovine toliko ces potrositi za kertridze :)
 
Stanje je da odes u radnju i vidish dal imaju i jedan model na koji moze ciss da se ugradi. Prosle godine mi je veleprodavac hvalio neki epson sa fabrickim cissom al je on preko 15k dinara.
 
I sta onda? Svako malo da menja kertridze? Svaki jeftiniji stampac na koji ugradis CISS je recept za probleme. Jedino na sta se isplati ugradjivati CISS su stampaci oko 20k pa navise, a CISS za iste u Srbiji kosta 12k+. To ti je total od 32k. Epsona multif imas za 20k a sa dodatkom wifi za 22k ako me secanje dobro sluzi, sve je fabricki odradjeno, garancija 2 godine i miran si... Ne razmisljas koju boju da kupis jer imas i to od epsona...
 
Auuu sta mi napricaste :D Pa dobro onda dajte neki predlog modela ako ima uopste za cenu do 10000,a da ima to sto pricate
 
Moras naci kompromis za te pare - u tvom slucaju to ce biti skupa stampa, a skener stampac(samim tim i kopir) i wifi ces imati.
 
Koliko ja kapiram, cela poenta CISS-a je u tome da ukoliko neko mnogo štampa, da mu cena po komadu bude najniža, a ne da sam štampač + CISS bude sa najnižom cenom.
Matematika "kupiću jeftino, pa ću jeftino da štampam" ne postoji!
Ili se ide na ulaganje u startu, da bi se kroz eksploataciju uštedelo ili, ako se nema para u startu se uzme jeftino, ali se plati "na rate" kroz štampu. Sve zavisi šta kome treba i koliko ko ima para.
 
@n1tro
Ako sam te dobro razumeo, uzeo si L355(imam ga i ja)? Da l' si podesio WiFi?
 
Koliko ja kapiram, cela poenta CISS-a je u tome da ukoliko neko mnogo štampa, da mu cena po komadu bude najniža, a ne da sam štampač + CISS bude sa najnižom cenom.
Matematika "kupiću jeftino, pa ću jeftino da štampam" ne postoji!
Ili se ide na ulaganje u startu, da bi se kroz eksploataciju uštedelo ili, ako se nema para u startu se uzme jeftino, ali se plati "na rate" kroz štampu. Sve zavisi šta kome treba i koliko ko ima para.

Zato i ja kazem Epson sa fabrickim CISS jeste malo skuplje u startu, ali na duze staze isplativije od ostalih. Poenta je da imas stampac i mlaznice projektovane da rade sa CISS, uz to garanciju i jako jeftine originalne boje.
@n1tro
Ako sam te dobro razumeo, uzeo si L355(imam ga i ja)? Da l' si podesio WiFi?
Jesam. Oba kompa mi stampaju i skeniraju preko wifi (PC i Mac), laptop nisam namestao. Mob isto radi (G3, iPhone nisam probao).
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao 10k vec od 15 a optimalno oko 22k dinara. Sve u kompletu.
 
Nazad
Vrh Dno