Šta je novo?

HP Elitebook 8760w - laptop se sam gasi i pali sam od sebe

Sometimes

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2004
Poruke
107
Poena
319
Pozdrav svima!

Imam radnu stanicu HP Elitebook 8760w. Laptop se odjedno sam ugasi i upali kao da nestane struje odjednom. Ponekad čim se upali nije ni krenuo u windows sam se ponovo ugasi i ponovo upali.
Probao sam iz biosa da uradim hardware diagnostic i testirao ram i sve komponente i sve je ok prošlo. Probao sam svaki modul od rama posebno. Imam 16gb rama.
Isti problem se dešava sa baterijom i bez nje. Takođe sam reinstalirao windows, originalan stiže uz njega kada ga kupiš. Sada radim prime95 i sve je ok.

Bios je poslednja verzija.

Da li je neko ima sličan problem?
 
Poslednja izmena:
Za pocetak bi trebalo da probas sa drugim punjacem, i drugim stekerom za struju. Pa da vidimo posle ako to nije
 
Probao sam sa dugim štekerom u dve različite kuće :)
Otićiću do električara da proverim punjač. Jedino mi nije jasno, ako punjač nije uredu a na bateriji je u isto vreme zašto gasi laptop...
 
Aha, razumem. Nisi to napisao u uvodnom postu, bar ne dovoljno jasno, ja sam razumeo da ti se to desava i sa baterijom a i kad izvadis bateriju,pa samo na punjacu. Onda nije do punjaca, ocigledno. Ako se to desava i kad nije u windowsu,kad butuje, problem je 99% hardverske prirode. Moraces verovatno da ga nosis u servis. Instaliraj blue creen viewer, pregledaj log fajlove, vidi sta ce da ti prijavi.

edit: cisto da pitam: isto se desava i na punoj bateriji, dok NIJE na punjacu? Kakve su temperature generalno?
 
Poslednja izmena:
Temperature su dobre. Pustio sam prime95 neko vreme sve je ok. U prilogu šaljem slliku sa grešakama...
 

Prilozi

  • greska.png
    greska.png
    110.5 KB · Pregleda: 89
  • greska 2.png
    greska 2.png
    110 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam kolege u System One servis. Vidim da traže 1800 dinara da kažu šta je...Po interentu čitam da dosta ljudi ima sličan problem ali je pitanje uvek šta je...Izglada mu servis negine...Javiću šta sam uradio....a i muđuvremenu ću istraživati i biti aktivan sa tematikom :)
 
Moguće! Vremenom koliko ga koristiš, moguće. Par puta sam pomislio da se to pokvari kad ga gasim. Otvoriću ceo laptop pa da vidim...
 
mozda jedna plocica rama ti radi problem..pokusaj samo sa jednim ramom...
takodjer moze biti problem da je kod update-a instalirao neki driver koji je u konfliktu sa djelom hardvera...
 
Probao sam i testirao svaki modul posebno. Ima test iz BIOS-a direktno. Pazi moguće i da je u konfliktu neki driver. Pustio sam nov original windows i instalirao njegove fabričke drivere. Tri godine je sve radilo kako treba... Dao sam ga na servis u System One, očekuje da mi oni pomognu.

mozda jedna plocica rama ti radi problem..pokusaj samo sa jednim ramom...
takodjer moze biti problem da je kod update-a instalirao neki driver koji je u konfliktu sa djelom hardvera...
 
99% naponska sekcija na matičnoj ploči. Imao sam par takvih slučajeva na jednom Compaq-u i jednom MSI-ju.
Opravka zavisi od toga kako je realizovana navedena sekcija.
 
Javio sam kolegama u servis da mi to pogledaju i otklone kvar!!! Logično je da to bude :)
 
Čest problem na hp laptopovima.
Loš kvalitet matične ploče!
 
99% naponska sekcija na matičnoj ploči. Imao sam par takvih slučajeva na jednom Compaq-u i jednom MSI-ju.
Opravka zavisi od toga kako je realizovana navedena sekcija.

Da li možeš da mi pomogneš kako da sredim kvar? Kolege iz servisa System One nisu u mogućnosti da mi pomognu. Kažu da ne mogu da detektuju kvar.
 
Imaš PP kao odgovor na svoj PP :)
edit:
Eh, da. Zaboravio sam da napišem: "podgrevanje" ploče u ovakvim slučajevima nema nikakvog rezultata.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno