Šta je novo?

Gigabyte GA-970A UD3P usb 3.0 problem

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
I na win 7 i na 8.1 ne rade usb 3.0 posle instaliranja AMD chipset ili GPU drajvera.
Na win 7 posle instaliranja VIA drajvera (u pitanju je VIA vl805 cip) rade normalno dok ne istaliram bilo koji amd drajver. Na win 8.1 radi odmah (zbog ugradnjene xnci podrske), ali ponovo posle inst. amd drajvera desava se da ne rade. Ni unistall ne reseva problem.
Ima li resenja?
 
Poslednja izmena:
Isključi IOMMU kontroler iz biosa i ugasi računar.Zatim startuj.
 
Poslednja izmena:
Ugasena od pocetka. Pokusao sam i sa upaljenim.
 
Jesi probao neki drugi USB 3.0 driver od vie?
 
Poslednja verzija je 4.90a, probao sam prethodne unazad do 4.40
 
Neverovatno koje je smece viin 3.0 driver. Pogledaj u ovoj sobi kakvu sam ja igranku imao sa njime, trebalo bi da sam ovorio thread pre oko godinu dana.
 
Sad cu potraziti. Sta si na kraju uradio?
 
USB 3.0 mi je normalno radio do skoro..oba porta na ploci su sad prestala da rade, rade samo 2.0 i fora je sto sam i obrisao via 3.0 drivere i sad cak ne mogu ni da ih instaliram opet..kaze mi da nije wizard detektovao hardware? Ima li neko resenje kako osposobiti usb 3.0 na ovoj ploci? :S
 
Isti probem imam. Moras pobrisati sve via usb 3 repove. Koji sistem imas?
 
Probali ste ručno da ga stavite, preko *.inf?
 
Odabereš VIA USB kontroler u Device Manager-u i Update driver preko *.inf u arhivi koja je postavljena.
 
Jel moze i meni pomoc.Imam win7 imam isti problem kao gore.Uopste mi ne daje da instaliram najnovije drajvere za usb 3.0
Kako da ih instaliram?
 
Kucaš u goglo ,"etron usb 3.0" , skineš, instaliraš, winning .
 
Inatalirajte win 10, resilo bas sve moje probleme sa usb :) *

*Za sada :D
 
Nazad
Vrh Dno