Šta je novo?

Commodore C386SXLT vraćanje u život

blazeaster

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poruke
37
Poena
304
Dakle kupih dotični na aukcijskom sajtu, domaćem, ne bih da reklamiram. Dadoh zadnje pare za njega... BUKVALNO! Mnogo me je obradovalo što je stigao odmah sutra dan nakon aukcije. i evo kako je to izgledalo:



Sve je ok osim što ima dve crtice na ekranu i inverter gubi kontakt. To će se rešiti. Glavni problem je što sam ga dobio bez harda:



Međutim iscimao sam se i nabavio sam hard od čitavih 350MB. S obzirom da nije imao flet kablić za hard morao sam da nalemim 2.5" konektor, što nije bio problem, radio sam to mali milion puta:




Šta me muči:

Podesim parametre, uđem u fdisk, on čekira disk, prijavi da je sve ok, napravim particiju, traži da se restartuje, restartujem i BAM! No partition table defined. Pokušao sam da proverim šta će da se desi ako stavim pogrešne parametre i naravno neće da prođe ček na fdisku. Šta je problem?



Šta su LZ i Pre parametri i kako mogu da ih znam? Ovo sam izlupao noćas, inače stoji na nuli. Type 48 i 49 su user defined. Ovaj laptop je fabrički dolazio sa 20 ili 40GB harda, ali sumnjam da ću uspeti da nađem tog kapaciteta dvoipoinčni.
Molim vas ljudi pomagajte, poludeću, juče sam pukao, jer sam od 10 ujutru do 12 uveče pokušavao razne varijante i nisam uspeo ništa da uradim.
 
Moze se desiti da ti je hdd preveliki pa ga lap ne vidi citavog. Isto moze biti da prva dva sektora na disku nisu bas u sjajnoj kondiciji pa hdd ne zapamti particionisanje. Prikaci taj hdd na neki desktop preko ide 2,5->3,5 inca adaptera i detaljno istestiraj hdd.
Geometrija diska bi trebalo da pise na samom hdd-u ako ne probaj iscitati necim daok je zakacen na desktop racunar.
 
Nakači taj hard, ako imaš 2.5/3.5 kabl, na neku desktop mašinu i vidi kako ga tačno detektuje.
Tu ga i formatiraj i testiraj.
Previše ovako imaš nepoznatih u jednačini.

Pravio sam par kablova da na LT IDE nakačim desktop HDD i DVD.
Sve to mašina lepo vidi, butuje CD, digne hiren, sve radi.
Kad treba dići sistem sa HDD, đoka. Pokušano na više LT, više hardova i nigde nikad ni u kojoj kombinaciji.

Preteče me čovek za ceo doručak :)
 
Poslednja izmena:
Hvala, pokusacu. Mora da napravim adapter, jer sam zagubio prethodni koji sam napravio još pre par godina. Pokušao sam na drugom laptopu koji mi je bio pri ruci i mućak, njemu je corruptovan BIOS. Imam još jedan lap sa optikom i ATA interfejsom, nadam se samo da je dovoljno jak da digne hirens, tj ono što mi je potrebno sa njega.
 
Nazad
Vrh Dno