Šta je novo?

EIZO FORIS FG2421 moram da pohvalim ovu spravu :P

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
Stigo monitor EIZO FORIS FG2421 :)

http://gaming.eizo.com/products/foris_fg2421/

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_fg2421.htm

Sve sto moze da se procita u testu koji je radio tftcentral tacno je do zadnjeg slova, makar ono sto sam ja kao korisnik mogao da primetim... U odnosu na Asus ROG SWIFT ima za nijansu lepse boje, mozda cak i ne, ali zato kontrast i crna ne mogu da se porede ni sa TN ni sa IPS panelom samim tim i bela je perfektna, na tom polju dominira. Fabricko podesavanje monitora je perfektno, bukvalno nista ne treba da se dira, samo se izabere user mod 1 i vozi misko :p Tako podesen dobar je i za obradu u PS. Za gaming nema potrebe da se ide na turbo 240 mod, iz dva razloga, povecava se lag, i degradira kvalitet slike, postane nekako isprana. Igrajuci dotu nisam primetio da mi nedostaje G-sync, niceg primetnog nije bilo sto mogu da kazem da je losjije nego kod Asus ROG SWIFT. Sve u svemu jedva cekam da se pojavi 27' sa VA panelom + g-sync, po meni to bi bio ultimativni gaming monitor...

Na strani asus je samo veca dijagonala, g-syinc jos uvek nisam primetio da mi smeta sto ga nema, mislim da kada se covek unese u igru ne primecuje te anomalije u prikazu koje ispravlja g-syinc tehnologija... Ovaj monitor krasi i to sto nema karakteristicnog ips sjaja ni probijanja svetla, ali ni najmanje, na celoj povrsini ekrana slika je ista, po uglovima sredini, nema negde svetlije ili tamnije, crna je apsolutno crna, bela isto tako, boje su zasicen i dobro isklibrisane. Jacina crne moze da se podesava, default je 50 moze da id do 100, to ako nekome bas smeta dubina crne.

Posebno bih se zahvalio clanovima sa PC berza foruma @Milunka na predlogu za monitor i @Kutalion @solaja777 na uputu preko koga da nabavim. Inace pohvalio bih i coveka sa Kupujem Prodajem nick Fantasterrific, monitor sam porucio u ponedaljeak a sinoc ga dobio, sve po dogovoru i bez ikakvih problema.

Ako nekog nesto zanima stojim na raspolaganju, za sad od mene sve preporuke, ovo je trenutno najkompletniji monitor, naprvljen za gaming i za siroku opstu primenu.
 
Cestitke na kupovini i da te verno sluzi...I koja cena je u pitanju?
 
Uh... 240Hz. Me wanna :p
Jedini problem je što sada definitivno ne bih više mogao da se vratim na "samo" full hd rezoluciju, a ko zna kada će da se pojavi neki 4K 240Hz monitor i koliko bubrega će da košta...

edit:
Doduše vidim da se tih 240Hz dobija od interpolacijom od 120Hz.
 
Poslednja izmena:
Cena 470e, ali ja sam platio 490 posto sam insistirao da mi stigne sto pre pa je covek nabavio iz radnje koja ga je imala na stanju...

Tih 240hz su nesto sto je zamena za LightBost, i to ne radi kako bi trebalo, ne volim nista sto ide na ustrb kvaliteta prikaza, zato ne volim ni LightBost. Manje zamucenja se vidi na predmetima koji su u nekom blazem stanju kretanja kod zaista brzih desavanja na ekranu to nema bas neki vidni efekat, a slika se degradira, do duse dosta manje nego sa LightBost, ali meni je dovoljno da bela vise nama taj intezitet i da kontras opadne, pa da to vise noje to. Kada jednim vidis sliku koju daje ovaj monitor sve ostalo je truba, jos na 120hz :D a sem tih 120hz posle g-synca slobodno mugu da kazem da nista drugo i ne treba.

Za gamnig 24' HD idelana mera, sve se lepo vidi, svaki detalj posto je akren blize ocima, a cela slika staje vidno polje, e sada 27' je ipak kompletnije resenja za svakoga, za gaming i za rad, tako dacu ja svakako kada se pojavi pazariti ovaj panel 27' 120 ili 144hz a vreovatno ce imati i g-sync :)
 
Nema na cemu, mada nije da sam samo preporucio gde da kupis nego i koji monitor! :D (stavljam šapu na kutiju! cisto da znas)

Sad mi je zao sto ga i ja nisam uzeo, pogotovo kad cujem da ti g-sync ni malo ne fali, a to je glavni razlog sto nisam uzeo, jer nije imao nijedan sync.
 
Znaci ovde si erik :p
Vidi, ja cu se svakako jos dugo igrati sa ovim monitorom jer ne vidim ni u najavi nesto slicno, meni je zanimljiv pre svega zbog dobrog kontrast, lozim se na kontrast hheheheh. Ako primetim da mi G-sync fali i da primecujem razliku i to cu napisati, za sad u svakoj igri koju sam probao a da u njoj imam 120fps konstantno nisam oprimetio nedostatak g-syinca. Kada sam kupio ASUS u odnosu na 60hz ekran sve ukupno sam bio odusevljen, sada vidim da g-syinc ima jako malo udela u tom odusevljenju i da je glavna fora ustvari u 120hz i konstantnih 120fps, sto sa ovim ekranom imam, plus kontrast koji pefektan, samim tim boje su dobre. Nivo crne moze da se kontrolise preko game i posebnog podesvanja za crnu, tako da i taj "nedostatak" moze da se podesi po zelji korisnika, stim da po meni nivo crne ne treba dirati, mozda samo gama da se pomeri sa 2.2 na 2.0, za sad je tako podeseno kod mene. Igram se sa podesavanjima jednom cu napisati i kako je najbolje za opstu upotrebu, ali to su male oscilacije u odnosu na fabrisko podesavanje.

ASUS je odlican, znaci zlo od monitora, ali ima slabiji kontrast u odnosu na EIZO i malo je svetlija slika po defaultu sto ne moze nikako da se regulise, to je dobro za igre ali ne i za amatersku upotrebu u PS za obradu fotografije... Boja koze na ovom monitoru je za nijansu realnija nego na asusu.
 
Cestitke na kupovini.
I ja sam se razmisljao da ga uzmem, ali ga tada nije bilo moguce nabaviti, tako da sam ipak uzeo 2411z.
 
I uzivo sam isto :p
I ja volim da je crna crna, meni to najvise i smeta kod IPS-a, sa glow-om se izborim (iako sam imao srece da imam minimalni glow).
Zato sam i jurio VA panele, ali nije moguce bilo naci nista osim jednog BenQ-a i tog Eiza, mada i na nevidjeno mi je bilo malo prpa :)
 
^
I mene, ali ja sam bio malo hrabriji heheheh

@shin-bojan
Hvala... Ja sam ovu temu postavio da bi iz prve ruke informisao ljude sta mogu da ocekuju od ekrana, posto imam sarenolike potrebe, ovaj ovakav zadovoljava sve moje potrebe, samo mu fali veca dijagonala... Gledanje filomova na ovome ekranu prava je perverzija, upravo zbog perfektnog kontrasta :) mada ga ja ne krositim za to, za filmove sluzi 46' neposredno ispred kreveta sa bolesnim ozvucenjem, nema bolje od toga :p:D
 
Ima li nesto slicno u 27" aromi i da'l da spremam bubreg ili ne!? :)
 
Nazad
Vrh Dno