Šta je novo?

Tesla Tablet H785

CosmicDawn:
Ovaj sjajni tablet u sebi sadrzi:
- Intel Z3735F 1.8 Quad procesor ;
- 2GB RAM memorije ;
- Rezoluciju ekrana 2048x1536.

Poseduje bateriju od 4300mAh.

Pitanje: hoce li grafika od max 646 mhz biti dovoljna za ovu rezoluciju?
 
Poslednja izmena:
S tim specifikacijama, teško da će biti ispod 160 evra, to je moja prognoza, šteta
 
^ cpu: 8086, memorija: 64 KB RAM, rzolucija: 800x600, tezina: 20kg.
Sa tim specifikacijama tesko da ce biti iznad 1 evra, to je moja prognoza, super
 
Mnoogo brate..

.... 25000 u BB....mnooogo brate.
 
Poslednja izmena:
Današnji Blic, reklamni dodatak za Big Bang...tu se pojavio, na sajtu ga nema.
 
http://www.tehnomanija.rs/tableti/tesla-tablet-h785.html
 
da li to znaci da se tablet pojavio u slobodnoj prodaji?
 
Nisam proveravao,verovatno, oni često okače proizvod pre nego što se stvarno pojavi u prodaji..... Meni je ta rezolucija prenabudžena, nekako nepotrebna, samo troši resurse... Ajd da je veći ekran, pa i nekako.... Šta ćeš više od 720p za taj format, zato je i cena takva,.... bacanje para. Još ako i grafika nije jača.... ne znam, ali ajde, dobro je da ima nešto novo u ponudi....
 
Poslednja izmena:
Pa...s obzirom na hardver i ekran, cena je jos i pristojna.

Samo da sam na njihovom mestu, tebalo bi izbaciti i nesto za do 15.000, jer nece svako dati ovoliko za tab, pogotovo sto su ljudi "navikli" prosle godine da je Tesla jeftin.
Pa da ovaj H785 bude kao premium, a nesto jeftinije od nekih 7" da bude "narodna" verzija.
 
ja i dalje smatram da je tablet mogao komotno da ima fhd rezoluciju i stoga i za nijansu nizu cenu

mada i ovako je odlican

pratite kanal,bice klipova cim bude prva prilika
 
S takvom rezolucijom i cenom, bio bi prihvatljiv samo da je bio u formatu 9 ili 10 inča, u toj veličini su trebali neki jeftiniji, sa alwiner, mediatek procesorom ... Šta bi tek bilo da nije napravljen "kompromis u ceni" , ovo je za rubriku "no comment" ....
 
Poslednja izmena:
kako nije?
na slici bas pise da je napravljen kompromis u ceni...

a sto se tice soca....nije poenta da se u tablet ubacuje kojekakvo djubre
ako su krenuli sa intelom,neka idu do kraja i ja to podrzavam i od kad sam probao tablet sa intelom,vise ni ne gledam uredjaje koji nemaju intel,cak jurim da kupim i asus zenfone 2 telefon koji isto ima intel

sto se tice formata...imas asus memo pad 8,istih ovih karakteristika,samo sa 1gb rama manje i manjom rezolucijom(i to ne fhd,vec 720p) koji je skuplji,tako da i ako je cena malo jaca,opet je niza nego cene drugih brendova


mislim ne razumem sad,zato sto su novi i zato sto nisu apple,treba da dele tablete za dzabe?

ja cu opet reci da bi po meni bolja opcija bila fhd i malo niza cena,ali sta je,tu je...ne odlucujem ja ili vi,vec oni,a na kupcima je da kupe ili ne

sa jedne strane imas gorepomenuti asus koji je losiji i skuplji,a sa druge imas teslu koji je bolji i jeftiniji,pa ko sta voli
 
Poslednja izmena:
Ako ne bude imao mane kao H7 i 785 bice ovo jako dobra kupovina. Cena je maksimalno korektna za ove karakteristike. Format tj ova velicina je po meni idealna. Dobro je i sto su se zadrzali na kitkat-u, ipak je lolipop jos u fazi "razvoja" i ne ponasa se lepo :) E sad, treba im bolja podrska, prakticno kupujes uredjaj za koji ne znas da li ce biti update.
 
Dobar dan,

U vezi sa ovim tabletom mogu reci da je ideja tima bila da se napravi kvalitetan uredjaj koji bi svojim performansama bio iznad postojecih Tesla modela i samim tim to bi povlacilo i vecu cenu.
Ovom prilikom necu da se sluzim poredjenjima bombasticne prirode sa nekim markiranim proizvodima koji su se vec etablirali na trzistu, ali ne treba bezati ni od istine da je ovaj tablet po karakteristikama svakako u rangu sa daleko skupljim uredjajima.
Pogledajte novi tablet kada se pojavi u radnjama, istestirajte ga, uporedite, videcete da za taj odnos cena - kvalitet, necete naci bolji u ponudi. Hocemo da cujemo vase komentare i sugestije kada ga isprobate.
Ukoliko mogu da pomognem, na raspolaganju sam vam.
 
Ako ne bude imao mane kao H7 i 785 bice ovo jako dobra kupovina. Cena je maksimalno korektna za ove karakteristike. Format tj ova velicina je po meni idealna. Dobro je i sto su se zadrzali na kitkat-u, ipak je lolipop jos u fazi "razvoja" i ne ponasa se lepo :) E sad, treba im bolja podrska, prakticno kupujes uredjaj za koji ne znas da li ce biti update.

U potpunosti se slazem. Bice. Amen. :)
 
Mislim da je cena jača zbog rasta dolara.
Kad je izašao prošli model 1usd je bio 85din a sada je 108din
 
Cosmicdawn , bilo je prica da ce tesla izbaciti telefone od ovog proleca, hoce li biti nesto od toga?
 
Meni cena u odnosu na specifikaciju deluje vise nego korektno, pogotovu ako se pogleda sta kokurencija nudi za te pare. Ipak ocekivao sam veci ekran kod naslednika a ne zilion piksela napakovanih na istoj (maloj) povrsini.

Pomalo je neozbiljno da na zvanicnom sajtu ne postoji nikakva informacija i da o uredjaju saznjemo iz druge ruke. Jos gore sam reklamni flajer upucuje na taj isti sajt prema kome taj urdjaj ne postoji...

@CosmicDawn Vidim da si ti nekakav "insajder" ili se bar tako predstavljas, zna li se nesto o onom vecem modelu w890, hoce li postojati i na android platformi i kad izlazi?
 
ako je naslednik modela 785,ocigledno je da ce i ovaj biti 785 :D
da je neki 9 ili 10,ne bi bio naslednik 785

neozbiljno je sto su te prodavnice objavile da imaju tablet na stanju,a ja sam danas pitao i nemaju ga,kazu stize ovih dana :/
pretpostavljam da zato ni nema tableta na sajtu
 
Dobro vece,

Po pitanju novih uredjaja, sve sto mogu da kazem jeste da pratite obavestenja i da cu vas prve informisati kada budu bile neke novosti.
 
Gledano ovako na papiru odnos ulozeno-dobijeno je sasvim ok (ako ne bude skrivenih mana). Jedini problem moze biti sto je ovo "ulozeno" kompletna plata prosecnog stanovnika nasega podneblja:S:
 
Gledano ovako na papiru odnos ulozeno-dobijeno je sasvim ok (ako ne bude skrivenih mana). Jedini problem moze biti sto je ovo "ulozeno" kompletna plata prosecnog stanovnika nasega podneblja:S:

Da, ali to nije njihov problem, to je nešto sa čime bi političari trebali da se pozabave, da se pokrene malo privreda i digne standard... Što se Tesle tiče, mislim da im je falio jedan ovakav model u svojoj porodici tableta, za većinu nas sa plićim džepom tu je još uvek alternativa u vidu običnog 785...

@Cosmicdawn

Pustite info kada i u kojoj prodavnici će biti izložen da ga možemo ''opipati'' u rukama što se kaže. :d
 
@Cosmicdawn

Pustite info kada i u kojoj prodavnici će biti izložen da ga možemo ''opipati'' u rukama što se kaže. :d

Hocu, bez brige.
 
Мислим да ће бити сасвим достојан наследник 785 модела, у свему је мало бољи од претходника. На слици изгледа лепо, видећемо уживо. :)
 
Da, ali to nije njihov problem, to je nešto sa čime bi političari trebali da se pozabave, da se pokrene malo privreda i digne standard... Što se Tesle tiče, mislim da im je falio jedan ovakav model u svojoj porodici tableta, za većinu nas sa plićim džepom tu je još uvek alternativa u vidu običnog 785...
Ali veoma lako moze postati i njihov problem kada nakon nekog perioda podvuku saldo.
 
Nazad
Vrh Dno