Šta je novo?

Tesla Tablet H785

@cosmicdawn kada će h785 biti u prodaji u BiH i cijena koja bi mogla biti
 
pa ono nije im fora

kao da ce da izgube gledaoce zato sto ce da pogledaju moje klipove kad ih vec imam prvi

Tvoji klipovi su informativni, ali ne možeš da koristiš FB stranicu posećenog medija kao što je Benchmark da dobijaš preglede na svom unboxingu. To je već reklamiranje i verovatno si zato popio ban sa stranice.
 
pa ako neko ima pravo da u komentar okaci link klipa koji je napravio neko drugi,ili neki poznati jutuber,valjda imam i ja pravo da okacim klip koji sam napravio ja,a direktno je povezan sa tematikom posta na stranici

ipak ljudi treba da vide kakvo je stanje sa tabletom,a ja imam video materijale

reklamiranje bi bilo da sam reklamirao kanal na postu nevezanom za to i da sam stavio link do nekog random videa,a ja to nikada ne radim,vec sam samo zeleo da ljudi vide ono sto ih zanima,a bench stranica,kao velika stranica,sigurno ima bazu ljudi koji bi zeleli to da saznaju


nikada se nisam reklamirao na necijoj stranici,niti imam nameru
 
Umesto sto isprobavas sve moguce igrice, koje ti padnu na pamet, mozes li da napravis i neki test sa mlatimudijom?
Kako izgleda hd sadrzaj na 4:3 razmeri? Pretpostavljam da veliki deo i onako malog ekrana ostane neiskoriscen.
Kakva je za citanje (pdf dokumenti i web) kada se tablete okrene na jednu odnosno drugu stranu? Nadam se da su slova kristalno cista obzrom na rezoluciju.
Koliko tabova istovremeno mozes da otvoris u browser-u a da rad i dalje bude ugodan (pokusaj da nadjes neke zahtavnije stranice sa dosta js-a).
Takodje cini mi se da ni jednom nisi lepo pokazao kako tablet stvarno izgleda sa svih strana. Sve vreme pokazujes iskljujcivo frontalnu stranu, mozda si ga jednom okrenuo na pola sekunde. Kakava utisak odaje u ruci, jel ovaj oklop od aluminijuma, da li se greje? Ako se dobro secam jedna od zamerki na prethodni model su bili sitni dugmici sa strane, kako ti to deluje na h785?

Za sad ispada da su lose strane baterija, odsjaj ako se koristi napolju i nerazumano veliki min brightness level ako se koristi u mraku.
 
ne snimam igrice koje mi padnu napamet,nego igrice koje umeju da prave problem na nekim modelima
one su odlican test za tablet,ja inace ne igram igrice na tabletu

na quick looku sam pustio video materijale tako da to vise necu raditi
pustio sam stream iptv u 4:3 i u 16:9 formatu
pustio sam i video klip sa sd kartice i mislim da to dovoljno pokazuje

u unboxingu se vidi kako izgleda pozadi,a logicno je da ga ne pokazujem sa svih strana,ako snimam sta se desava na ekranu

sto se tice citanja,nemam nikakvih zamerki i sve se dobro i cisto vidi

u browseru moze da se drzi nekoliko tabova otvoreno,mada ja nikad nemam vise od 4-5

tablet je dobar i jedini problem je baterija za sad

ja se na osvetljenje ne zalim,na 785 je bilo premalo,ovo mi je taman,ali slazem se da fali opcija za mozda jos nize osvetljenje,jer bi sigurno nekom znacilo

predpostavljam da to moze softverski da se ispegla u nekom narednom updateu,posto tablet za razliku od proslih ima opciju system update u settings
 
Jel ima zagrevanja u duzem koriscenju? Isprobaj Nova launcher ja njemu.Probaj da odgledas neki seriju ili film, da vidis koliko skine posto baterije za jedno gledanje.Kako radi skajp?
 
nema zagrevanja u normalnom koriscenju,ali posle igranja igrica ima

ovo sto mi je izdrzao 3 sata je posle ovih testova i gledanja video materijala

skype radi dobro
 
na quick looku sam pustio video materijale tako da to vise necu raditi
pustio sam stream iptv u 4:3 i u 16:9 formatu
Prikaz ovog 16:9 streama traje ukupno 4s pri cemu je scena bila prilicno mracna pa nisam uspeo da razaberem sta je slika a sta je neiskoriscen prostor, zato sam i pitao.

u unboxingu se vidi kako izgleda pozadi,a logicno je da ga ne pokazujem sa svih strana,ako snimam sta se desava na ekranu
Ok je to kada pokazujes kako radi ali vecna unboxing klipova ima obicaj da pokaze i uredjaj koji se otvara. Tipa ovako izgleda za zadnje strane ovako sa bocne, ovde se nalaze dugmici ovde prikljucci za to i to, kuciste je od ovakve ili onakve plastike, ti si samo skinuo nalepnicu i okrenuo letimicno na pola sekunde...

Mislim nemoj pogresno da me razumes svaka cast na ulozenom trudu, ali opet postoje mnoge stvari koje tebe mozda ne zanimaju a potecijalne korisnike zanima, pa kada vec ulazes napor da napravis review misli i na to. Kazes da ne igras igrice ali ipak si im posvetio ceo klip, istom logkiom mogao si i da otvoris browser i neki pdf dokument.
Kazem jos jednom ne zameri, kada budem bio prilici pogledacu uzivo neki test primerak pa cu videti sam sta me interesuje...
 
Mislim da sam browser otvorio negde,ako nisam izvinjavam se,probacu da ugrabim priliku za to,mada ne znam da li cu imati vremena posto sutra ceo dan drzim blog nastavu na fakultetu,a u petak vracam tablet.

Ledja su aluminijum,prednja strana staklo,sa strana plastika.Dugmici su svi sa leve strane,sa desne ulaz za punjenje i za sd karticu.
 
Jel ima zagrevanja u duzem koriscenju? Isprobaj Nova launcher ja njemu.Probaj da odgledas neki seriju ili film, da vidis koliko skine posto baterije za jedno gledanje.Kako radi skajp?
Meni ima zagrijevanja.

I nisam siguran da je ono aluminijum pozadi. Meni je ono izbrušena plastika.

Mene baterija izludi, dajte Teslaci ispeglajte to pod hitno. Ja ne mogu nikome da preporučim tablet zbog baterije.
 
Poslednja izmena:
ja sam se malo razocarao sto mi je posle drugog punjenja izdrzao 3 sata samo

jeste aluminijum pozadi,vidi se po nacinu zagrejavanja i hladjenja
 
A koliko traje punjenje (sa njegovim punjacem) od 0 do 100% ?
Bio sam zagrejan za ovaj tablet ali 3h je stvarno malo, dzaba performanse i relativno dobar hw ako ce nonstop da bude na punjacu, koja je poenta takvog tableta. Ako je sa novom baterijom tako, pitanje je kako ce to da izgleda posle nekog malo duzeg vremena i xy ciklusa, kada baterija dodatno oslabi. Koliko vidim i oni raniji modeli su imali donekle slican problem ali su tako i cenovno bili rangirani, ovde ipak govorimo o uredjaju od 200e. Tesko je traziti neko savrsenstvo i za te novce ali baterija na mobilnom uredjaju je deo na kome se ne stedi. Videcu kako ce se pokazati onaj drugi w890 pa ako bude ista prica onda bolje da ulozim jos koji evro vise i kupim nesto krsteno sto moze da izgura bar 6 sati.
 
Neko rece bolji od mini retine... Ccc... Salu na stranu verujem da je to sa baterijom do sw-a, ne verujem da bi cak ni kinezi napravili takvu gresku, mada ko zna...
 
A koliko traje punjenje (sa njegovim punjacem) od 0 do 100% ?
Bio sam zagrejan za ovaj tablet ali 3h je stvarno malo, dzaba performanse i relativno dobar hw ako ce nonstop da bude na punjacu, koja je poenta takvog tableta. Ako je sa novom baterijom tako, pitanje je kako ce to da izgleda posle nekog malo duzeg vremena i xy ciklusa, kada baterija dodatno oslabi. Koliko vidim i oni raniji modeli su imali donekle slican problem ali su tako i cenovno bili rangirani, ovde ipak govorimo o uredjaju od 200e. Tesko je traziti neko savrsenstvo i za te novce ali baterija na mobilnom uredjaju je deo na kome se ne stedi. Videcu kako ce se pokazati onaj drugi w890 pa ako bude ista prica onda bolje da ulozim jos koji evro vise i kupim nesto krsteno sto moze da izgura bar 6 sati.

e vidis,ne znam za punjenje koliko traje,posto nikako nisam bio kuci kada se punio,vec ga ukljucim na punjac pa odem na faks i tako to
 
ja sam se malo razocarao sto mi je posle drugog punjenja izdrzao 3 sata samo

jeste aluminijum pozadi,vidi se po nacinu zagrejavanja i hladjenja


Na mom H785 baterija radi normalno posle vise punjenja. Vrlo je moguce da je i do nekih drugih aplikacija koje si instalirao u medjuvremenu.
 
Punjenje može da se vidi preko Battery Indicator aplikacije. Tako da ne mora da se sedi pored uređaja. A može da se vidi i za koliko tačno vremena se isključio, tj koliko može da izdrži na jednom punjenju. Za oba piše sa koliko procenta je počelo i sa koliko se završilo, kao i vreme.

Mislim da bi u testu za bateriju trebalo da se nadjemo i gledanje filmova. Npr pustiš neki film da radi sa autorepeat opcijom uključenom i kada se ugasi pogledaš u aplikaciji koliko je vremena izdržala baterija. Mislim da je to najmerodavniji test za poređenje baterije među uređajima.
Za realan rad (sve radnje mešovito) postoje skripte ali mislim da bi i prethodni test bio dovoljan da se stekne uvid u trajanje baterije.
 
upravo sam stigao kuci,tako da cu ipak odvojiti vreme i snimiti i kako se tablet nosi sa emulatorima kao i sa gledanjem video materijala,pretrazivanjem interneta i citanjem pdf dokumenata

nemojte se buniti sto ce verovatno biti snimljeno po vestackom osvetljenju,jer je dan pri kraju
 
Zahvaljujem na trudu a posebno zbog malog princa :)

Na mom H785 baterija radi normalno posle vise punjenja. Vrlo je moguce da je i do nekih drugih aplikacija koje si instalirao u medjuvremenu.
Objasni sta znaci normalno. Mislim sta god da je instalirao i poktretao, kako god da ga je mucio, 3 sata je jednostavno premalo. Istana da je procesor atipican za android platformu i da je rezolucija nesvakidasnja ali opet 3 sata (u bilo kom rezimu) je najblaze receno problematicno.
Sve ostalo mi deluje vise nego dobro za ulozen novac...
 
Na mom H785 baterija radi normalno posle vise punjenja. Vrlo je moguce da je i do nekih drugih aplikacija koje si instalirao u medjuvremenu.
Možeš li da nam pošalješ sliku kako izdržava tvoja baterija?
 
Možeš li da nam pošalješ sliku kako izdržava tvoja baterija?

Dogovoreno. Evo, nocas sam ga napunio, koristicu ga danas ko sto ga inace koristim. Dakle nece biti nikakvih testiranja, niti namestanja - ja koristim tablet da bih citao ponesto, clanke, vesti, twitter... To je i odgovor sta je za mene normalno. Retko igram igrice, ponekad mahjong. Odigracu danas malo mahjonga kako bih to dodao na potrosnju baterije.
Napravio sam sada jedan screenshot, a kada se baterija skoro isprazni, napravicu sledeci.
 
Hm, cudno....gledam ove video recenzije, ni gore polje za notifikacije ni dole soft tasteri nisu uopste transparentni sa pozadinom, iako je kitkat na tabletu.
 
Meni je los utisak dao i bench review koji je ocenio autonomiju i samu preciznost boja na panelu(sto sam rekao da ce vrv biti problem, jer za te pare 2k panel nije bas dobar). Meni licno 4 stavke kada kupujem tablet su bitne - brzina, stabilnost, ekran(ppi, preciznost, kako reaguje na touch), i naravno autonomija. Tesla na 250cd/m ima slabu autonomiju sto je jako lose...
 
Hm, cudno....gledam ove video recenzije, ni gore polje za notifikacije ni dole soft tasteri nisu uopste transparentni sa pozadinom, iako je kitkat na tabletu.
Možda je nešto prčkano u systemui.apk (mislim da je ona zadužena za to), a možda je i do home.apk, možda je transparentno uz neki drugi launcher.
 
Ma ionako bih stavio novu odmah.
 
Koji launcher je u pitanju? I da li je root-ovan uredjaj. Ako nije root-ovan sumnjam da launcher moze da pristupi i menja ta 2 bar-a na KitKat...
 
Nazad
Vrh Dno