Šta je novo?

Audio-technica ATH-M40x vs HyperX Cloud 1 vs Siberia v2

zeko

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
1,561
Poena
360
Koje su po vama najbolje za PC, od ponudjenih? 50% muzika, 50% gaming

Po netu hvale svo troje, ali koje su najbolje :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je hyperX dobar za igre i udobniji od m40x ali da m40x ima bolji zvuk.
Ako bi hteo da se malo vise ispruzis imas za oko 150e Beyerdynamic Costum One Pro na KP.
 
M40x su najpreciznije. Odnosno flat frequency response.
Samo je pitanje da li ti se to sviđa. HyperX isto imaju dobar zvuk i mikrofon, ako ti je to bitno.
 
Ma kakav custom one pro pored DT990 Pro (oko 155e kod nas). Znam da prelaze budzet ali je cena tu negde sa custom one pro koje su sigurno dobre ali jednom kada cujes prednosti otvorenih slusalica tesko da ces ostati ravnodusan.

Za DT990 pro vazi da su izuzetno udobne i kvalitetne, da imaju mozda i najbolji zvuk u toj cenovnoj klasi (oko 150e) a prednosti sirokog soungstage-a ces itekako cuti u igrama i filmovima.. ukratko otvorene vs zatvorene (neko opste poredjenje, naravno da ima i izuzetaka) - sa kvalitetnim otvorenim imas osecaj da si okruzen zvukom, tacno mozes da cujes odakle dolazi koji sempl, mozes da cujes pozicioniranje instrumenata ili npr protivnika u igrama.. dok sa prosecnim zatvorenim ma koliko to bio cist i kvalitetan zvuk imas osecaj da sve to slusas bas sa slusalica koje su ti na glavi i da zvuk dolazi iz tih malih drajvera.
E sad, naravno ne mogu da se porede neke otvorene od 30e sa nekim tamo od 2k evra ali prednosti u odnosu na zatvorene se jasno cuju. Ima i tih sealed modela sa odlicnim soundstage-om ali su uglavnom skupe (150e+), od AT M serije cak ni M50x ne vaze za bas dobre na tom polju (a po mom misljenju to je dosta bitno za filmove, igre).

Evo primer, mada ovo mora da se slusa sa sto boljim i flat slusalicama da bi se cule jasne razlike..

M40x

DT990 (600 omska verzija, nije ona pro ali tu su negde)

A ovde imas gaming sluske, testovi sa zvucnim zapisima iz igara ali jasno moze da se cuje koliko losije zvuci vecina gaming slusalica od ovih studijskih/hifi

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/gaming-headset-comparison

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/gaming-headset-comparison-with

@ suki


Kako su ti zvucale pioneer A1000 vs M40x? znam da si imao oba modela..

Meni te A1000 za oko 10k din kod nas deluju kao odlicna kupovina. Evo ovde ima dosta utisaka o tim pioneer: http://www.head-fi.org/t/670454/pioneer-se-a1000-appreciation-club-sennheiser-hd-650-for-45
 
Poslednja izmena:
To mi je neki iznos koji sam planirao da potrošim - do 100e ~ 13.000 din. Pogledaću ostavljene linkove popodne, hvala. Inače trenutno imam ove slušalice http://www.pioneer.eu/eur/products/42/67/226/SE-M521/page.html Platio sam ih 4.000 i ok su za svoju cenu, ali sad tražim nešto bolje pošto na mom pc-ju više neću koristiti zvučnike - prelazim u potpunosti na slušalice. Hvala na dosadašnjim predlozima, ako vam padne još nešto na pamet, pišite.
 
@hsv.stoned pioneer imaju bolji soundstage, m40x ima jaci bass i bolja ekstenzija ( koliko znam closed slusalice obicno imaju jaci bass od open tako da me to nije mnogo iznenadilo) i vise su mi se svidjali muski vokali na m40x (opet mala razlika), visoki tonovi pioneer je bio malo bolji i malo su detaljnije. Ja ne bi prodavao m40x da su bile malo vece i da jastucici nisu bili od vestacke koze, leti ne mogu da ih nosim jer mi se usi mnogo znoje i posle 30 min moram da ih skinem :/
Za gejmere ako im treba pozicioniranje ne bi preporucio m40x jer ima in your face zvuk (mali soundstage) mada kada sam ja igrao CS meni to nije bio problem.

Za kucnu varijantu pioneer mi je mnogo bolji jer su mnogo udobne slusalice mogu satima da ih nosim , a m40x nece biti udobne za nekog ko ima malo vece usi i nisu mnogo duboke.

Ja sam mu preporucio Beyerdynamic COP zato sto sam pretpostavio da trazi closed slusalice, DT 990 je odlican izbor ako hoce otvorenog dizajna, mada tada nece imati izolaciju zvuka kao sto bi imao sa cloud ili ostalim closed slusalicama.
 
Obicno zatvorene imaju jaci bass i ekstenziju od otvorenih ali to nije uvek slucaj, npr za 990 Pro kazu da imaju jaci bas od m30/m40/novijih x verzija (a i jos nekih sealed slusku) a u isto vreme imaju sve ostale prednosti te otvorenosti..

@zeko

Ako je budzet ogranicen onda Pioneer A1000 (oko 10k din), evo i suki je potvrdio da su udobnije i bolje za igranje, filmove. Ali ja bih stvarno na tvom mestu skupio jos malo para (jos 40e) i za 155e kupio DT990 pro.

Napisao si da sa zvucnika prelazis u potpunosti na slusalice, DT990 Pro su kvalitetne i veoma udobne a imaju a zvucne karakteristike su najuniverzalnije moguce za te pare (odlicno zvuce u vecini zanrova) + vaze za jedne od boljih za igranje/filmove u toj cenovnoj klasi. Znaci za 155e dobijas i udobnost/kvalitet izrade ali i krakteristike zvuka koje ca da ti ''pokriju'' sve potrebe.

Vidim imas te Pioneer, taj model je slican M390 koje imam.. evo odmah da ti kazem, posle presonus hd7 (poluotvorene koje su bar za 2 klase bolje od m390 i imaju slicne zv. karakteristike kao dt990) retko kada pozelim da bilo sta slusam sa tim pioneer, koliko god dobro da sve to zvuci jednostavno ne zvuci toliko cisto, detaljno, otvoreno i ubedljivo kao sa hd7, sve to vazi i za gledanje filmova, igre.
 
Obicno zatvorene imaju jaci bass i ekstenziju od otvorenih ali to nije uvek slucaj, npr za 990 Pro kazu da imaju jaci bas od m30/m40/novijih x verzija (a i jos nekih sealed slusku) a u isto vreme imaju sve ostale prednosti te otvorenosti..

@zeko
Ali ja bih stvarno na tvom mestu skupio jos malo para (jos 40e) i za 155e kupio DT990 pro.

Napisao si da sa zvucnika prelazis u potpunosti na slusalice, DT990 Pro su kvalitetne i veoma udobne a imaju a zvucne karakteristike su najuniverzalnije moguce za te pare (odlicno zvuce u vecini zanrova) + vaze za jedne od boljih za igranje/filmove u toj cenovnoj klasi. Znaci za 155e dobijas i udobnost/kvalitet izrade ali i krakteristike zvuka koje ca da ti ''pokriju'' sve potrebe.

BEYERDYNAMIC DT 990 PRO su 139e u player-u, odlicne su slusalice, ali nije im bas namena za to sto pricas :)
 
^ to nisu ''gamerske'' slusalice ali ih ljudi masovno koriste i za to i uglavnom su veoma zadovoljni, znaci nije im to primarna namena ali kako god okrenes univerzalnije su i bolje zvuce od M40x i slicnih zatvorenih i bice veliki korak napred u odnosu na pioneer koje zeko trenutno ima :) A uz to vaze za izuzetno udobne i kvalitetne slusalice, ako su stvarno 139e (bile su 155e) to je onda trenutno najbolja kupovina.. treba samo obratiti paznju na impedansu mada ce ih fino pogurati DG karta, cak i 250 omsku verziju jer i pored toga ne vaze za previse ''gladne'' sluske.
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim razlog zasto bi se neke slusalice zvale gejmerske, mislim da je to samo marketinski trik.
Ja mislim da su 990 medju bolim slusalicama za 150e.
Ako hoce slusalice zatvorenog tipa onda ima malo vise izbora.
 
Nazad
Vrh Dno