Šta je novo?

Huawei P8

Upravo to, mislim da su u startu gotovo sve aplikacije zasticene
Dialer radi po t9 principu i to je meni super
Sad slucajno videh da ima update za emui, pa se nadogradi ako nisi :)
 
Da se upišem i ja. Desetak dana koristim telefon, probaću da sumiram ukratko. Ekran jako prijatan za oči, vidljivost na suncu tu i tamo, nisam previše oduševljen. Kamera ništa specijalno, g3 i dalje pravi bolje slike po meni, prednja je doduše odlična ko voli selfije. Baterija do sada nije uspela da umre za jedan dan ali da drži dva dana je naučna fantastika, znači nemoguće. Meni nijednom stvarno nije zakočio, imao sam up time od pet dana do malopre, doduše nisam probao sa hiljadu tabova u pretraživaču. Izrada je perfekcija, u tom segmentu sam jako zadovoljan stvarno, čista desetka. Ona opcija za šerovanje ekrana je poluproizvod, dešava se da se aktivira prilikom normalnog korišćenja, iritantno je pa sam ugasio, do nekog sledećeg apdejta kada eventualno srede. Ali dobra ideja. Koliko sam video nema dupli tap za paljenje ekrana. Zvuk ovako fabrički tokom razgovora dovoljno glasan i jako čist, bilo preko slušalica ili headspeakera. E sad reprodukcija muzike stvarno kristalno čista ali po meni previše slaba. Primetio sam da je namerno pojačan zvuk za razgovor preko slušalica, znači jače se čuje sagovornik nego mp3 fajl, mnogo jače. Ovo bi neki kernel lagano mogao da reši, nadamo se.

Naravno nisam izdržao, otključao bootloader, rutovao telefon, obrisao šta mi ne treba. Ubacio sam viper audio sa xda za malo bolji zvuk i sada sam mogu da kažem jako zadovoljan. Morao sam malo petljati da sve namestim ali konačno radi. Napisaću u posebnom postu kako i šta. Ubacio nova launcher, nešto za kontrolu procesora i još par korisnih stvari pa ćemo videti kako se drži sad. Naravno pitajte ako vas nešto zanima.
 
Poslednji telfon koji me je ovoliko odusevio svojom pojavom je bo One M7. Odusevljen sam telefonom
 
Stvarno je strava telefon. Ja zamenio svoj i sad mi je mozda malo krivo. Fino zaokruzen telefon iako mozda nema top specifikacije.
 
Jeftinije kupiti ovde telefon preko KP-a nego ga naručiti iz Kine od nekih prodavaca. Ozbiljno se razmišljam da ga kupim, mnogo mi se sviđa dizajn.
 
Kada smo vec kod njega.. :)

Komsije.
[youtube]BXpjMbodSSg[/youtube]
 
Ja im cekam Nexus, spremam mu se. Da ne izlazi uskoro definitivno bih p8 uzeo u obzir.
 
Dobio P8 na poklon zasad je dobar :) Dizajn perfektan.
 
Kakva su iskustva sa P8 lite?
Razmisljam se dali da kupim...
Vidim da je u ceni dosta velika razlika izmedju P8 i P8 lite...
 
Kakva su iskustva sa P8 lite?
Razmisljam se dali da kupim...
Vidim da je u ceni dosta velika razlika izmedju P8 i P8 lite...
Ja bih uvek pored p8 lite uzeo p7. Moje misljenje. Nemam lepo misljenje o tim osakacenim verzijama flagshipa uvek bih pre uzeo proslogodisnjeg top modela.
 
Još bolja varijanta je Huawei G7, takodje odličan fon :)
 
Cena me najvise privukla 170€ (+otkljucavanje) tolko bi izaslo, po oglasima sa gledao 220-250€...
 
Ja sam se nešto zaračunao. Bilo ih je par po 400€ pre desetak dana na KP, sad kad sam skupio keš svi novi su 500€, a toliko mi se ne daje.
 
cesljaj ms oglase. vidjao sam ih za 350e nove sa nasom garancijom.
 
500e za huawei?! :D daj bre eno imaš za 390 na MS... a i to je mnogo
 
MAlo sam igrao sa P8, inace imam S6, a prije njega Note 4, Z3 itd itd.

Izrada je vrhunska, tu nema polemike. P8-ce sa crnom prednjom stranom su mi mnogo ljepse nego sa bijelom, zbog onog crnog dijela (linije) unutar displeja. NA crnim se ne vidi, dok na bijelim bas upada u oci.
Brzina je ok, malo sporiji samo od S6. Web stranice otvara potpuno drugacije od S6. S6 prikazuje odmah stranicu, pa dodaje kako se sta ucitava, dok p8 prikaze tek na kraju kad sve ucita, pa se cini kao da na S6 bolje radi browsing. Takodje otvaranje aplikacija je samo za nijansu sporije od S6.
Sto se tice kamere, i jedan i drugi imaju mnogo dobre kamere. Stim sto mislim da P8 ima preostre slike. Dal je to neki postprocesing ili sta, ali malo neprirodnu ostrinu imaju slike. Sto se tice fokusa, nocnog slikanja, tu je mrtva trka sa S6, moje misljenje. Ono u cemu zaostaje je samo video u FHD 30fps. Nema cak ni FHD 60fps. I da, njemu je nativ kamera 4:3, dok je S6 16:9.
Displej je po meni preslikan sa Z3. Mnogo svjetao IPS sa mnogo dobrom crnom bojom, gotovo kao Amoled na S6. NA direktnom svjetlu takodje ne zaostaje mnogo za S6. Boje su zive i svjetle, kontrast odlican. Razliku izmedju QHD i FHD rez nisam primjetio.
Interfejs je fluidan, po meni ljepse izgleda i radi nego na S6 (nisam mozda objektivan je mi je TW zesce njesra). Mnostvo opcija za custom-izaciju.
Po meni najveci nedostatak P8 je sto mu je potrebno preko 3.5 sata da se napuni baterija. Meni licno fast charging na S6 mnogo znaci. Ali ako ga mozete naci za 300-320e, mislim da je to mnogo dobra kupovina. Onome ko ne ganja sinteticke testove P8 ce biti vise nego dobar fon.
 
Poslednja izmena:
Više od nedelju dana nije bilo P8 nigde da se kupi (ne računam onaj jedan sa oglasa sumnjivog porekla bez garancije).

Čim sam danas uzeo drugi mob, eto odmah povoljnog oglasa na Benchu za P8. Marfi je čudo...
 
S6 (običan)
 
cestitam :)

super telefon nema sta. ocekujem tvoj review u s6 temi :)
 
Više od nedelju dana nije bilo P8 nigde da se kupi (ne računam onaj jedan sa oglasa sumnjivog porekla bez garancije).

Čim sam danas uzeo drugi mob, eto odmah povoljnog oglasa na Benchu za P8. Marfi je čudo...
uploadfromtaptalk1438549748076.png

samo malo strpljenja je potrebno :) mada meni je i ovo previse za njega. oko 300-320e bi bilo ok.
 
Upravo se dogovorio za 350 ☺
Videcemo da li je ☺
 
Ma to je taj Marfi, ne vredi... Da sam čekao još dve nedelje ne bi se pojavio.
 
Ispred njega se pojavio za 255 i prodat je bukvalno 10min po izbacivanju oglasa
 
То је вероватно онај П8 Лајт, они коштају толико.
 
Mislim da su oni jedno 100€ jeftiniji. Ne verujem da je neka prevara u pitanju [emoji16]
 
misli na taj od 255 sto si napisao a ne ovaj sto si kupio :)
 
Nazad
Vrh Dno