Šta je novo?

Huawei P8

Aha, malo da se podigne gledanost i zainteresuje citalac za full tekstualni review.
 
Ništa čudno za tako te sajtove :) Kad bi S6 mogao da postigne 7h i 14m screen on? Druga stvar, verovatno i ne smeju da stave da Huawei ima bolju bateriju od S6. Mnogo sam postao skeptičan kada na netu vidim rezultate autonomije kod tih popularnijih sajtova...
 
http://www.benchmark.rs/artikal/test_huawei_ascend_p8-3846/1

Gizmo, kako ti deluje ovaj neo-ips panel sto se prikaza crne tice (gledano iz ugla)? Ako je uopste taj neo ips..

Vidim, autonomija je bolja od ocekivane :)
Ništa čudno za tako te sajtove Kad bi S6 mogao da postigne 7h i 14m screen on? Druga stvar, verovatno i ne smeju da stave da Huawei ima bolju bateriju od S6. Mnogo sam postao skeptičan kada na netu vidim rezultate autonomije kod tih popularnijih sajtova...

E sad me bas zanima ako anandtech rezultati trajanja baterije, ako budu testirali ovaj telefon. Kod njih IP6/S6 @ 200 nitsa imaju drasticno bolju autonomiju nego u bench testu a bogami i u odnosu na vecinu slicnih testova. Ako budu testirali P8 i dobiju malo bolje rezultate od onih iz bench testa (jer testiraju na 50 nitsa manje) to samo moze da potvrdi da jabuka i samsung lepo placaju mada kao da je to neka tajna :)

I jos nesto - u PA onaj smarac JV je nahvalio kameru (pre svega podataka sa papira/zbog huawei hajpa tipa dslr-like sensor/IQ i slicne nebuloze :d) dok su neki semplovi prilicno losi i kao da mu je ispadao telefon dok je snimao u LL uslovima. Koliko vidim kamera je dovoljno dobra ali nista posebno, tu je negde u proseku klase i ispunjava svoju namenu ali semlovi deluju bolje u bench. testu.

Pazite sad:

P8 (OIS, SS 1/4, ISO 1000, sempl iz PA testa)
Kao da nema OIS.

P8 (OIS, SS 1/4, ISO 1000, bench sempl)

U svakom slucaju odlican telefon, dizajn je do 00 iako ima pozajmljenih detalja :)
 
Poslednja izmena:
pa ovaj indijanac sa PA nema ni fokus a i slika iz ruke... gizmo ili ima stativ ili mnogo mirnu ruku :)
 
Jos gizmo da javi kolike se cene u mts ocekuju uz pakete od 2k din i to je to [emoji4] [emoji15]

Steta sto uz flagship nisu stavili najjaci moguci SoC to jest kirin 935. Bas me interesuju performanse p8 max moba

Edit: da li poseduje opciju dupli tap na ekran za budjenje ?
 
Poslednja izmena:
Odlican i prelep telefon, nadam se da ce biti neka razumna cena kod operatera
 
Verujem da ima tu opciju dupli tap za buđenje, jer to čak ima i na mom huawei x1, mislim da im je to vec standard sa tom opcijom.
 
Nahvalise P8 samo tako :) Vidim da im je baterija dosta losija nego kod mene... Kameru su "prehvalili", dobra je ali nije toliko dobra. Ovo sa knuckle su zasrali samo tako, ekran se istripuje kad ne treba, a kad hoces da odradis taj gest onda nece... Dobar je telefon, ali opet ostaje to pitanje - doplatiti malo vise i uzeti S6 ili neki od drugih poznatih brendova, ili ustedeti malo i uzeti " kineza"...
 
Koliko je to "malo" ? Osecam da ce uz paket od 2 crvene biti 200e jeftiniji od s6.. To svakako nije malo. Sada je u mts uz taj paket s6 68000din. Cenim da ce p8 biti oko 42 ,no videcemo

Ovde i oni rekose da skuplji ima kirin 935 ali nisu rekli da on verovatno ima jaci gpu.
 
Poslednja izmena:
I 400€ je mnogo za ove kineze..300 € max i to ako sam dobro raspolozen..
 
Koliko je to "malo" ? Osecam da ce uz paket od 2 crvene biti 200e jeftiniji od s6.. To svakako nije malo. Sada je u mts uz taj paket s6 68000din. Cenim da ce p8 biti oko 42 ,no videcemo

Ovde i oni rekose da skuplji ima kirin 935 ali nisu rekli da on verovatno ima jaci gpu.

Ne verujem da ce biti 200e jeftiniji... Ipak se predstavlja kao premium telefon. Ima da mu nabiju cenu operateri, ako bude 100e jeftiniji bice dobro...
 
Videcemo :)
Moze on da se predstavlja kako hoce kada su s6 digli cenu u nebesa.mislim da je prvi put skuplji od htc flagshipa uz neki paket.
Nije tesko biti u tom slucaju jeftiniji za 200e.
 
Poslednja izmena:
Onda je svako ****** ko ovaj telefon plati vise od 250€ jer toliko i vredi..bolje onda uzeti neki high end telefon prethodne generacije od Samsunga, LG-a, HTC-a ili Sony-ja
 
Da je jaci gpu ja bih dao i 350e za ovaj mob. Verovatno sam ***** ali po meni da je gpu jaci "pisao" bi mob po g2,s5,g3 u svakom dobu dana
 
Poslednja izmena:
Da je jaci GPU i da je Huawei ima reputaciju kompanije sa izuzetnom podrskom za softver i hardver i 300e bi bilo ok..ovako prevelika profitna margina ako nabiju 600-700e cenu, a telefon stvarno, ali stvarno ne vredi toliko..

Pa sama proizvodna cena ne verujem da je veca od 100-150e...mislim da su se precenili, videvsi kako Apple i Samsung deru sa cenama, pa bi i oni
 
Najavljena cena je 499e i 549e, bar ovde u DE koliko sam ja video
 
Cim dodjem kuci postavicu link, koliko se sećam na bild.de je bila takva informacija.
 
Danas mi je stigao mail sa reklamom za P8 i P8 Lite. Cene 4500 NOK (535 EUR) i 2500 NOK (300 EUR). www.cdon.no
 
Čekajte prvo da se pojavi u prodaji i prvi zvanični testovi i utisci korisnika, ne treba odmah kuditi...
Skup je i s6 pa sta sad krastavac :)
 
Ja ne kudim telefon, mada nije se bas proslavio. Izaslo je dosta review-a vec. Ni CPU/GPU, ni softver koji stuca, laguje, brljavi. Ni kamera koja nije ono sto su reklamirali. Ni baterija... Dakle daleko je od odlicnog telefona bar po onome sto sam citao/gledao.
Ako vec zele da budu neka vrsta konkurencije treba da znaju da ce za ovaj telefon slabo ko da izdvoji 500-550e. (Slabija verzija)
 
Pa to jos niko ne zna tačno kako je u praksi, ja mogu samo na osnovu svog iskustva da kazem da sam ja zadovoljan sa Huawei, posedujem Huawei mediapad x1, i naravno da sam mišljenja da je p8 samo bolji od toga.... E sad, prvi utisci korisnika su po meni najbitniji.
A ti svi Review - i manje vise bas i ne verujem toliko, ne samo za Huawei, vec ni za jedan brend, merilo je iskustvo nas korisnika i zato kazem, pokazaće se otom potom...
Slažem se da je puno 500e za Huawei, ali isto tako je i velika cena ostalih brendova....
 
Odličan je review Android authority na prethodnoj strani. Čini se da su realno predstavili telefon.
 
Nazad
Vrh Dno