Šta je novo?

Huawei P8

Ma da, ista stvar... Sad je kao OK, sto da Huawei ne kosta kao ozbiljne marke, al kad dodje do kupovine videcemo koliko ce vas uzeti Huawei i iskesirati 600e kad za iste pare ima HTC M9, iP6, Note 4, S6...
 
Nije 600 nego 500. Preko operatera sigurno za 200e manje nego iphone samsung
 
Ne razumem ,socijalna varijanta ?Isti telefoni sem memorije a opet imas mesto za sd karticu. ako ces vec tako s6 64gb kosta 800e a kinez 600..


Mogu ja tebi da zakacim link gde je p7 230e pa sta sa tim ?
 
Poslednja izmena:
Upravo to.
Pazi, jeste kvalitet izrade odlican, svi telefoni su im prelepi,ali po meni Huawei nije zaradio toliko poverenje korisnika da moze toliko da naroka cenu, proslogodisnji model je dosta manje kostao. Podrska im je očajna pre svega.
Nije mi jasno kako su mislili da se tako bore sa gore navedenim telefonima, pogotovo kad izadje sad G4 koji ne verujem da ce biti preko 500.
Taj koji vec daje tolike pare za telefon imace da doda i stotku za s6,m9,ili mozda cak i iphone.
 
Pa to ti kazem.. Bitno je da pocetna cena nije bas previsoka. Za 2m ce to na 400e sto je manje vise prihvatljivo kako ti kazes za kineza :)
 
Evo iskreno, ja bih pre kupio huawei p8 max nego bilo koji phablet od samsunga, takodje bih pre uzeo i običan p8 nego s6.
Posedujem trenutno Huawei x1 i oduševio sam se kako radi i kakva je izrada i dizajn,opet to je moje mišljenje, ne kazem da je samsung los to jest s6,ali pre bih kupio huawei.
Kad se pojave u prodaji, bar ovde u de nadam se do septembra, razmotricu koji cu da kupim dali p8max ili x2.
 
Bil stvarno uzeo P8 Max, ne mislis da je to preko svake mere veliko? Druga stvar je sto ako ne gresim on na 6.8 ima 1080p ekran sto je na ovoj dijagonali itekako primetno.

Kad treba da postanu dostupni opste P8 modeli?
 
Poslednja izmena:
Pa ko sto rekoh, sad trenutno imam huawei mediapad x1 od 7" i uopšte nemam problem sa veličinom :)
 
^^ Ako je verovati mondu, koji je produzena ruka mts-a, onda vec u maju

"Telefon će se u Srbiji pojaviti u maju u svim bojama i u svim modelima."
 
Poslednja izmena:
Taj koji vec daje tolike pare za telefon imace da doda i stotku za s6,m9,ili mozda cak i iphone.

Da imam te pare da dam aa telefon (imam ali nisam Tijana Ajfon da radim godinu dana u solarijumu i ne jedem nista da bi spucao 120k dinara na ajfon), onda bi samo iP6 dosao u obzir. HTC M9 je precenjen, kamera bas nista ne valja, najgora kamera na nekom telefonu jos od Nexus 4. Samsung S6 je kao sto vec neko rece, kopija ajfona. Ovaj Huawei je isto kopija ajfona, ali bar je nesto povoljniji, mada se slazem da bi trebao da kosta manje.
 
Ja bih ipak radije birao P8 nego S6 (M9 ne dolazi u obzir). Prosto, ne volim staklo. IP6 je lepo parce hardvera sa softverom iz 2007. godine. Imao, probao, mnogo se nervirao, prodao.
 
Pa kad bi tako gledali, onda je i s6 i iphone 6 procenjen, zasto bi huawei p8 bio više jeftini od s6? Pa zar je malo i 200e razlika?
Po nekima bi p8 trebao da košta 300e nov, i onda bi se opet našla neka zamerka, u principu, p8 isto nudi kao i s6,e sad na svakome od nas je da odluči za čega će da da svoj novac.
Ne branim ja ni jedan brend, briga me za njih, već zašto ne bih dao malo manje novca a isto dobijam.
Priča se puno o podršci, ruku na srce jeste tu Huawei malo lošiji, ali evo kako je izasao Lolipop, svaki model telefona je imao svoje bagove i svi su manje više imali problema nekih sitnih, ukoliko fon radi kako treba sa bilo kojom verzijom Androida, licno ja nemam potrebu da kukam za neki update, čist primer je Huawei x1,sve radi kao podmazano, sta ce mi update koji će doneti samo neke probleme :)
Zdrava konkurencija je odlicna, za nas korisnike.
 
A prvo da sacekamo neki test pa da sudimo ? :) valjano bi bilo savekati i cene u mts-u.

I dalje mi nije jasno zasto kirin 930 ima isti gpu kao 925 i da li je pravljen na 16nm osnovi ili 28.
 
Poslednja izmena:
Naravno, do tada ne treba ni hvaliti a ni kuditi p8 :)
 
recently announced its advanced Kirin 930 processor for 2015. This SoC uses a 16nm process which makes it much better than the 20nm process and 28nm process based chips in the market right now.

Ovo sam uspeo da nadjem. Mada iskreno ne verujem u ove info. Za gpu niko nista ne pise.. Makar da su ubacili jos 2 jezgra za gpu..
Ako bude isti kao na 925 onda je blizu 50% slabiji od andreo 330.
 
Pa kad bi tako gledali, onda je i s6 i iphone 6 procenjen, zasto bi huawei p8 bio više jeftini od s6? Pa zar je malo i 200e razlika?
Po nekima bi p8 trebao da košta 300e nov, i onda bi se opet našla neka zamerka, u principu, p8 isto nudi kao i s6,e sad na svakome od nas je da odluči za čega će da da svoj novac.
Ne branim ja ni jedan brend, briga me za njih, već zašto ne bih dao malo manje novca a isto dobijam.
Priča se puno o podršci, ruku na srce jeste tu Huawei malo lošiji, ali evo kako je izasao Lolipop, svaki model telefona je imao svoje bagove i svi su manje više imali problema nekih sitnih, ukoliko fon radi kako treba sa bilo kojom verzijom Androida, licno ja nemam potrebu da kukam za neki update, čist primer je Huawei x1,sve radi kao podmazano, sta ce mi update koji će doneti samo neke probleme :)
Zdrava konkurencija je odlicna, za nas korisnike.

"Skoro" isto i isto nije isto :)
Pride je poznato da Kinezi software pisu nogama pa su u stanju da po specifikacijama jako lep uredjaj potpuno unakaze.
 
http://www.anandtech.com/show/9163/huawei-announces-new-ascend-p8

The phone is now powered by HiSilicon's latest SoCs , the Kirin 930 and Kirin 935. This is a two-cluster A53 design coming with four cores per cluster, for a total of 8 CPUs. The slower cluster comes in clocked at 1.5GHz, while the high performance cluster goes up to 2.0GHz on the 930 and 2.2GHz on the 935. Here HiSilicon employs a custom so-called A53e core, which is most likely a layout redesign of the A53 which allows for higher frequency. The standard 16GB versions of the phone come with the 930, while the premium 64GB versions employ the higher binned 935, and both SoCs have no other functional difference between themselves other than the 200MHz speed bump.

Mislim da je anand isto omasio.. 935 gpu ima 6 jezgra a 930 4. Velika sramota za huawei ako skuplji stvarno ima kirin 935,pogotovu sto to nisu napisali na prezentaciji.
 
Poslednja izmena:
p8 trebao da košta 300e nov

Najrealnija cena za ovako nesto...i pritom da ovi fensi samsunzi, htc-ovi, lg-ovi i ajfoni budu plafon 400e, i to najskuplje varijante.I to sve da bude preko paketa za normalne novce ili free uz paket, a ne kao ovaj lopovluk domacih provajdera....naravno samo samo u snu kod nas.

*****luk najobicniji sta rade, jer su videli da se ovce pale.Prvo Apple uvideo pa kreirao bazu zombija, pa samo ubira plodove godinama, pa polako krenuli i ostali kad su videli da se niko ne buni.Evo sad i kinezi polako rade isto to.Sad mogu da rade sta hoce...icice svi oni i na 1000e i baterijicu od pola dana, kad vide da prolazi, sto da ne.
 
Potpuno se slažem sa tobom Sale83, ali na žalost to nije tako i nikad nece ni biti, svaki novi model je skuplji i skuplji.
Opet da kazem, sreca je pa postoji LG i Huawei koji je opet koliko toliko jeftiniji ali opet precenjeni a za Samsung i iphone ne treba ni da se piše koliko su naduvali cene.
Kako god, p8 je vrlo zanimljiv telefon, izrada i dizajn su jako lepo odradjeni, videće se sve kako je to u praksi da li je stvarno konkurent recimo samsung s6.
Huawei polako privlači pažnju na sebe svojim telefonima i meni se bar svidja što izbacuju odlične phablete, kao npr mate7, x1 i x2 i sad ovaj p8max,ima nas koji smo i ljubitelji većih telefona, šteta je što se npr i drugi proizvođači malo ne potrude da izbace neki adekvatan phablet pogotovo samsung. Samsung , nema nista da valja od phableta izmedju 6" i 7'.
 
Pre godinu dana kad su kinezi krenuli za top modelima (meizu, xiaomi) od po 350 evra, nadao sam se da ce i veci proizvođači da spuste sledeće modele. Kad ono jos gore, kinezi krenuli da prate Apple i Samsung.
Prvo je Samsung krenuo da prati Apple sa cenama jer su ukapirali da i oni mogu da sisaju ovce sad sa S6 i edge. Ocekujem Note 5 sa cenom od 999 evra minimum.
Razumem ja da su to odlicni telefoni, ali da das pare za nesto sto stavis u dzep, a kosta koliko i top pc konfiguracija, to je vec preterano.
 
Poslednja izmena:
Koristiti google translate.

In this respect, the new P8 looks even better than the new flagship of Samsung - Galaxy S6, also compact and accurate in terms of the size of the device.

Display its characteristics become better than it was in P7 - viewing angles (to the eye) is now the maximum, the picture is completely distorted margin also increased brightness. Close to the natural color reproduction, but if you wish you can change it in the settings screen, changing the position of the slider color temperature over a wide range.

http://mobile-review.com/review/huawei-p8-fl.shtml

Ima i par slika napravljenih sa kamerom
 
Mts-ov Mate 7 za 350 eura je trenutno najbolja kupovina.Ja sam moj konacno podesio i guram bateriju preko 3dana.
 
Uhh tri dana, kako? Može u mate temi
 
Mogu samo da kažem da su baterije na Mate 7 i x1 fenomenalne, potvrdjujem bar za x1.
A opet verujem da će i p8 i p8max sigurno bez problema da izdrži komotno jedan dan.
 
Uhh tri dana, kako? Može u mate temi
Iskljucio sam bluetooth,upalim samo kad treba.
Disejblovao tupavi google backup transport.
Iskljucio sve sto ima auto sinhronizaciju,to upalim samo kad sam na punjacu.
Stavio sam samo tri app da mogu raditi u pozadini.
Stavio sam samo par app za notifikaciju.
Pre ovoga sam imao max 1 dan i 10 sati,sada imam 3 dana i 10 sati.
 
Poslednja izmena:
Zvanično u prodaju p8 u Maju mesecu, a p8max Jun mesec, bar u De, nisam našao podatak kada u SRB treba da krene prodaja.
 
Nazad
Vrh Dno