Šta je novo?

Huawei P8

Drugari, sta kazete za telefon, osim kvaliteta izrade kako se ponasa? Mogu da uzmem na ugovor neki g4 sam vec probao pa biram izmedju p8 i g4. G4 znam u dusu sto kazu, samo mi treba neko vase misljenje o p8, malo mi je jeftiniji pa bih mozda i njega. :)
 
Koristim ga od sinoc,dizajn I kvalitet izrade stvarno cista desetka.pitam se koliko je zapravo tesko napraviti ovako nesto umesto neke jadne plastike,stakla I td. Huawei je stvarno zadao domaci na tom polju. Mada je mozda za moj ukus I malo pretanak. Kamera sasvim dobra,verovatno ne kao na g4.baterija ne obecava previse mada videcu posle par punjenja ali posle opo tako dobra nece biti ni jedna. Emui super brz sa par korisnih stvarcica...I da.. ekran bi maalo mogao da bude svetliji.
 
Mene namazase pre neki dan na rodjendanu sto hvalim Huawei. Rekao sam im da probaju nove modele za koje nisu ni culi, nisam imao zivce da se raspravljam. Uglavnom sa Samsung i Apple sektama.
Nadam se da ce, a verujem da hoce, Huawei da napravi bolju reputaciju sa tim Nexusom jer mislim da zaslužuju.
Ne mogu da verujem koliko je ljudima bitno ime i logo, cak vise i od izgleda telefona.
Ortak na moru usao sa ajfonom 5 u vodu i pita me koji polovan ajfon ili Samsung da uzme za 300-350 evra, ubedjivao sam ga da uzme nov mate 7 ili da nadje p8 nece ni da cuje, oce ajfon ili Galaxy. Brate poceo sam zbog njega da se nerviram.
 
Poslednja izmena:
krastavac... Kakvo stanje svesti. Žalosno, stvarno žalosno. Jedva čekam njihov nexus...
 
A sta je problem sto hoce da uzme za 350E iP ili Galaxy? Moze da uzme 5s koji ce duplo bolje da mu radi od Mate 7.
 
Ako voli te tako sitne ekrancice...
 
Mislio sam na polovan a ima 5s nov za mnogo manje pare.
 
Ne znam gde ima za mnogo manje para, gledam na oglasima. U telenoru ga cene 100 000, sto znaci da je i na ugovor jedno 50 000. Mate 7 ima za 330 eura nov na oglasima. Ne znam kakav je, ali razlika u ceni je poprilicina.
 
Poslednja izmena:
Nije nikakav problem, njegova stvar što želi da kupi telefon "star" 3 godine za 400e... Za te pare bukvalno može da bira između svih uređaja i proizvođača na tržištu, ali neeee mora da se nosi samsung ili jabuka, jer ako nosiš bilo šta drugo onda si bacio pare i nisi dovoljno cool... Čovek prodaje nov huawei p8 za 350e na forumu ali ljudi boluju...
 
slab gpu, prosek kamera, baterija, loša postprodaja, bagovit sw - šta je to toliko specijalno na ovom telefonu pa da se proglašava dan žalosti što ga niko neće? ni ja ga ne bih kupio za 350€.
 
Ma ne čudim se ja konkretno za ovaj model, pričam uopšteno, bitnije je ljudima marka nego bilo šta drugo. Najbolje sačekati lg g4 da padne cena i onda kupiti. Tako bih ja uradio da sada uzimam telefon...
 
Mislim da je kamera iznad proseka ako su prosek proslogodisnji telefoni,baterija je na nivou ovogodisnjih a na sw do sada srvarno nemam zamerki. za 350€ sigurno da ima I boljih alternativa I novih I polovnih.
 
ma ti sto ganjaju marku su ili deca ili klasicni srpski kompleksasi.. kompleks sindrom iz srbina nikada ne mozes da izbijes. kompleksas sa 20god ce biti isti i sa 60
 
Nije nikakav problem, njegova stvar što želi da kupi telefon "star" 3 godine za 400e... Za te pare bukvalno može da bira između svih uređaja i proizvođača na tržištu, ali neeee mora da se nosi samsung ili jabuka, jer ako nosiš bilo šta drugo onda si bacio pare i nisi dovoljno cool... Čovek prodaje nov huawei p8 za 350e na forumu ali ljudi boluju...
Šta ti pričaš kad nosiš Sams [emoji14] Meni se ovaj fon baš baš sviđa, ali mi još huawei ne uliva poverenje
 
Ma ja to zbog selfi slika u ogledalu, da se vidi samsung... ;) Kupio sam note 4 jer je bio najbolja kupovina u tom trenutku kada sam birao telefone. Sada bih uzeo lg g4, za 6 meseci možda huawei nexus, pre toga buđavi alcatel a pre toga još buđaviji iphone kada 80% ljudi u Srbiji nije ni čula... :)
 
Poslednja izmena:
Dugo i mnogo sam se igrao sa P8 i tel je ok za 300e. Sve preko 300e ne vrijedi. Iako je za mene i vise nego ok telefon, ima mnogo nedostataka da bi kostao preko 300e (brzina punjenja, video samo 1080p 30fps, spor GPU itd. Evo i kod mene u RS-Bih, puni ih oglasi, ali se prodaju samo oni sto su 300e. I ono sto mu dize cijenu fizicki izgled. Da nisu uradili tako dobar posao sa kvalitetom izrade, isao bi on i na 220e.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta znaci slab GPU,igram Modern Combat vec nekih 10ak min bez ikakvih problema,cak I bez nekog preteranog grejanja. Daleko je od savrsenog telefona to je svima jasno ali manje-vise blizu konkurentima pa bi svi oni mozda trebali da budu ispod 300 €,sto bi I bila realna cena za sve.
 
Telefon ima toliko glupih opcija da je prosto neverovatno :D Npr ono za staklo sa dugmicima ... I ovo za punjenje je strasno lose uradjeno, ali ajde resio sam da uzmem da oprobam jedan, mts daje 3 godine garancije i 1 godinu na lom itd.
 
A ono sto bi trebalo da ima ( double tap to wake ) nema.
 
slab gpu, prosek kamera, baterija, loša postprodaja, bagovit sw - šta je to toliko specijalno na ovom telefonu pa da se proglašava dan žalosti što ga niko neće? ni ja ga ne bih kupio za 350€.

Isto pitanje? Zašto bi uzeo neko P8 a ne G4?
 
mozda zato sto je g4 plasticna ciglasta igracka ?

verovali ili ne postoje ljudi koji vise cene premium izradu i izgled nego gpu gigaherce i kameru u mraku.
 
Poslednja izmena:
A ono sto bi trebalo da ima ( double tap to wake ) nema.

Upravo sam to zaboravio. Ne mogu da vjerujem da barem double tap nema. Ako su na Mate7 mogli da ubace fingerprint, zasto na P8 to nisu uradili.

On je sve tu negdje oko flagship modela, kao mrtva trka, ali toliko sitnica ima (mozda i nisu sitnice) koje mu fale, da mu je mjesto u cijenovnoj klasi do 300e.
 
Poslednja izmena:
mozda zato sto je g4 plasticna ciglasta igracka ?

verovali ili ne postoje ljudi koji vise cene premium izradu i izgled nego gpu gigaherce i kameru u mraku.

Imam M8 i 5s. I samo to je prednost, izrada? M8 pored izrade ima i sjajan zvuk na sluškama i sjajne zvučnike, odlična baterija, sjajan sistem, dobri su sa update... 5s pored izrade ima najbolji update OS, ekosistem najbolji apple, sjajan OS koji radi baš kako očekuješ i uvek isto, dobra kamera, njabrži mi je za kucanje jednom rukom, veoma dobar zvuk na slušalicama... Svi top telefoni imaju nešto što ih izdvaja, ne može se samo za izradu dati lova. Mislim može, ali to je Vertu i one zlatne fore. Ostalo? Šta mi vredi izrada kad će da se ugreje na Adi kao ringla. Isto pitanje, zašto ovaj a ne G4?
 
Nazad
Vrh Dno