Šta je novo?

koji jeftini AMD do deneba za 1080p yt?

umart

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2013
Poruke
6,024
Poena
350
ganjao sam x4 phenoma,ali su cifre sulude.jedino sto naleti za tih 2+ k din je prvi fenom,sa cuvenim bagom (9500),kojeg bih ipak izbegao.sad samo gledam da nekako osposobim 1080p reprodukciju preko integruse,nebitno koji OS.ploca je JW-RS780UVD-AM2+,3gb ddr2.ploca moze da podrzi i thurbane do 95w tdp (ima bios koji podrzava 6core cpu-eve) ali naravno da njih ni ne gledam,zbog cene.

velika dilema je dal' ici na sto moderniji athlon ili phenom II x2 (jer oni i mogu da se nadju jeftinije) ili ici na nesto stariji x3 ili cak prvi fenom x4?kapiram da mi drugo i trece jezgro nista ne trebaju za yt i desk,ali mi treba megahercaza i instrukcije.

trenutno imam ubogi x2 4000+ i nekog semprona,sve je to vreme bas pojelo.
 
sumnjam da mu diskretna grafika moze pomoci,u win-u se u vecini situacija zakucava na 100 posto i duze vremena provodi tako.gledao sam 34xx radeone,koji u teoriji mogu u paru da radi sa integrusom,plus navodno integrusa moze da se klokuje sigurno na 800+ mhz,ali mi se cini da je to sve em velika petljavina i ulaganje previse u premator krsver.mislim,na lukautu sam za tog radeona kad naleti za oko jedne crvene,uzecu ga sigurno,cisto fore radi. :d na neso jace i skuplje ne nameravam da bacam pare.

sad sam jos malo kopao dublje,navodno neki regor sa pojacanim kesom bi trebao da izvuce stvari,plus se valjda opasno klokuje.x2 250 moze da se nadje do 3 crvene.znam,3k na dualkor koji nemere ni da prismrdi haski/ajvi/sendi dualkorovima i za manje pare,ali takva je situacija...

jel' jos neko petlja sa ovolikim krsverom?
 
X2 4000+ uz 8600GT/9500GT/3650/5450/6450 ne bi smelo da ne radi kako treba (YT 1080p, Windows 7).

...osim ako se nesto bitno sa strane (ne)optimizacije (flash/html5 na YT) nije promenilo u poslednjih godinu dana.
 
Athlon II X2 215, 2GB DDR3, Radeon 5670: 1080p random klip u Chrome, cpu zauzece oko 70-80%. Danas koristio tu masinu, mada je i Windows pun djubreta.
Tako da ti je u svakom slucaju slaba vajda od integruse, uz X2.
 
Poslednja izmena:
bokte,i regor to jedva izdurava,a taman okacio oglas za njega...uzasi promiskuiteta. :) nesto nisam ubedjen da GPU ima previse udela u reprodukciji,naravno ako su tu UVD (a na ovoj jeste,zato se i zaletese sa hdmi konektorom) ali je u medjuvremenu nastala potraznja za cpu snagom.

nisam stigao da se bakcem sa ubuntu-om,ima li poente?kako stoji stanje tamo sa drajverima za radeone?zato i rekoh ubuntu,jer procitah negde da sad ide regularna instalacija drajvera,bez neke prevelike akrobatike.

edit: sad videh,vlasnicki drajveri samo za od hd5xxx pa nadalje...vec skidam toliko mi mrznu sedmaju.
 
Poslednja izmena:
Athlon II X2 270 (ostala masina od rudarenja) sa integrisanom HD3000 znaci 960G chipset ili 760 G preimenovan u 960G znaci sve isto integrusa kloknuta sa 4GB ddr3 512mb dodjeljeno integrusi pusta bez problema 1080p sadrazaj nek ti to bude orjentir neki.
 
Nazad
Vrh Dno