Šta je novo?

MSI 7950 cudan problem sa vent-om

13umble13ee

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
476
Poena
170
Ljudi ventilatori na grafickoj kartici su poceli da se ponasaju cudno, tacnije pale se samo kada manuelno dignem vent speed na 90% ili 100%.

Kada upalim komp ventilatori se ne pale, kada igram igrice ne pale se ventilatori, tek kada dodje do 80 stepeni onda se upale na 100% ohlade je na 75 u roku od 5 sekundi i onda opet isto. Pocelo je to da me nervira pa sam hteo da zatrazim pomoc od vas.

Slao sam je na reklamaciju ali posto nema zalepljenog serijskog broja na njoj (ili sam ga ja skinuo, ne znam zasto ili ga oni nisu ni zalepili) nece da je prime, iako je covek potvrdio da sam uzeo kod njih graficku. No, to je sada ne bitno. Interesuje me da li je moguce da ona ima 2 brzine ventilatora pa da je crkla prva brzina...ako je tako da li moze da se premosti da se 2 brzina pali na 40% na primer?
Da su crkli ventilatori ne bi se palili ni na 100%, jel tako?

Hvala unapred :)
 
Trebalo bi da ta karta ima Dual Bios, pronadji switch na kartici i prebaci na bios broj 2 i probaj. Naravno pre toga ugasi kompjuter :)
 
Probao, i isto je :( Cim u overdrive dignem na 90% on pocne da vrti...cim spustim na 70% npr on prestane.
 
Jesi pokusao da instaliras Afterburner? Podesis samo kad se pali da ti vent automatski drzi na 40%
Untitled.jpg
 
Naravno da sam probao...i u Catalistu...sve sam probao. Narucio sam nove ventilatore, fabricke za 10$.... :) Nadam se da ce to resiti problem...naravno vi i dalje predlazite sta i kako :)
 
Zanima me kada si skidao kuler da zamenis pastu (pretpostavljam da si to na toj karti radio) da nisi tu oko pinova za kuler nesto zeznuo, izvukao onu plastiku ili tako nesto?
Pada mi to na pamet jer sam se ja tako jednom zeznuo sa nekom GTX460, pa sam posle imao slicnih problema, tj. nije htela automatski da podize obrtaje kulera...
Srecno sa novim fanom :wave:
 
Nisam nista zeznuo, proveravao sam. Menjao sam pastu na 100 kartica barem tako da znam kako i sta :) Mislim ne kazem da sam strucnjak ali nesto osnovno znam. Bas sam danas proverio i to da nije slucajno...ali bas na ventilatorima se nalaze neki cipovi za regulaciju, tako da se samo nadam da je to, a da nije nesto graficka pobrljavila...
 
Verujem da si zamenio i na vise od 100 karti, nego meni se desio problem sa ovom plastikom na ploci

lukue_250212_03.jpg

Prosto nisam mogao da odvojim, nekako je nezgodno bilo prici, a onda sam cimanjem izvukao sve sem pinova, i posle je karta tj. kuler na njoj pravio problem.
Nadam se da je taj tvoj fan samo rikavela i da ce novi raditi.
 
Da, da skontao sam sta si rekao...kod mene je to sve na mestu i pinovi i plastika. Ona i ovako radi normalno samo sto je j*be vent sto mora da se vrti na 85% :D
 
Nigde nisam pročitao da se mogu uopšte "normalno" zavrtiti ventilatori prstom, naprimer?
 
Onda je možda otišao kontroler na PCB-ju ili su sami vent-ovi u pitanju. Pošto pišeš da si naručio neke fabričke, ako budu radili, problem su bili vent-ovi, ako ne, onda je kontroler na PCB-ju.
 
A koliki to kvar moze biti?
Skontao sam kada spustim na 80% on radi i onda onako slabije pa malo se pojaca...onako bas kao da se muci da potera toliko....moguce da su ventovi.
 
Naravno da sam probao...i u Catalistu...sve sam probao. Narucio sam nove ventilatore, fabricke za 10$.... :) Nadam se da ce to resiti problem...naravno vi i dalje predlazite sta i kako :)

A gde si naručio nove fabr.ventove?
Meni se na twinfrozr polomio jedan
 
Mozemo se dogovoriti da ti narucim :) Posto ovde nema paypal ja narucujem preko ujaka iz HR. Preko nekog ebay gde nadjem.
 
Nazad
Vrh Dno