Šta je novo?

Sapphire Vapor-x r9 280x tri-x boost

vaporka je u top3 modela 280x,ispred je samo toxic i matrix.nije nesto bilo previse zalbi,ubedljivo najvise je bilo na dvoslotni asus i na dualX i to na ventove.ocekuj na brzaka bar 1175 na koru uz lagano dodavanje voltaze,a vrlo verovatno i preko ako se pocimas oko klokovanja.naravno,obavezna domaca (iskoristiva) garancija.
 
Zato bih je i uzeo,inace kao sto rekoh ne volim sapphire,fan sam asusa.To za zalbe me je i interesovalo mnogo,jer znam za r9 280x dual-x da je bilo gomila reklamacija.Videcemo za klok,po mom proracunu ovo napajanje treba je i vise nego dovoljno
http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-cft-650-14cs-650w/comp_comp_powersupply/48/246 . Imam 6 ventova od 12cm i jedan od 14cm.Jedino sto planiram je da ubacim http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-nepton-280l-rl-n28l-20pk-r1/comp_comp_cooler/54/1738 a procesor mi je fx-8150 stock trenutno. Valjda ce napajanje izgurati to sve ?
 
Pa to mu je hover-komp, mora toliko ventova da bi lebdeo iznad stola :d
 
Procitaj 280x temu malo, asus Dc2t ti je odmah uz VaporX, zapravo i malo brzi. S obzirom da imas dobro hladjenje kucista nece ti praviti problem 2 termicki neizolovana memorijska chipa.

Sta god nadjes sa duzom garancijom uzmi slobodno. Vaporke se losije clockuju za core, na Asusu mozes 1150-1175mhz na core BEZ da dizes voltazu dok na Vaporu moras na max da nabijes voltage da bi stigao do toga. S druge strane Vaporke bolje klokuju memoriju.
 
Gde god je moglo da se ubudzi,stavio sam kuler :) Inace pravim sto u kome ce komponente da budu,tako da cu 3-4 staviti da uvlace vazduh a 4-5 da izvlace,nece se baciti :) Nervira me kad vidim da neka temperatura prelazi 40c :) Za sada ne planiram klok graficke ali hvala na info-u.Ipak nisam pogresio sto sam fan asusa :)
 
Poslednja izmena:
Greota je ne overclockovati. Dobijes ~15% brzu kartu bez da si dizao voltazu ili ista. Lep poduhvat, mozda malo preterano ventova, 3 intake i 3 exhaust je sasvim dovoljno. Takodje preporucujem ti 14-ice da koristis jer generalno vise vazduha provlace na nizem broju obrtaja. Staticki pritisak ti nece tu biti problem verovatno. Planiraj i neke magnetne filtere za prasinu.
 
Procesor cu sigurno,vec sam probao 4.2 bez dizanja voltaze a i temperature se ne dizu.Graficku cu cisto da probam da kloknem ali ne verujem da cu drzati klok.3 od 12 cm sa prednje strane stola,ispod stola 200mm cooler master da duva u plocu i 4 da izvlace,da ne bi bio statican vazduh ili kako se to vec zove.Videcemo sta kaze safir,da cena nije presudila uzeo bih nvidia jer mi amd ide na zivce sa driver-ima.
 
ako te nerviraju toplote preko 40c ema sta da trazis sa jacim grafikama,ili moras da ih nabacaas na vodu. :d

stto se tice dvoslotnog asusa,ja to nemerem preporucim,ti goli cipovi i artefakti koje skoro svaka ima su dovojan razlog da se bezi od toga.jos ako ti slucajno posle padne na pamet mozda da stavis drugu...
 
Asus ima 3god garancije dok vapor-x tri-x ima 2god, ali bez obzira na to uzeo bi vapor-x tri-x, karta je ogromna vidi dimenzije i pogledaj ako se odlucis za nju hoce li moci u kuciste stati.
Sto se tice oc-a R9 280X ne vezano za model asus,sapphire,msi, giga... to je stvar srece nema tu pravila ma sta god ko pricao.
 
jeste od primerka do primerka,ali do sad nisam cuo za vaporku koja nije htela preko 1150mhz.uzeti neki od top 3 modela i ne klokovati je zlocin. :)
 
Sad sam premerio,ulazi u onaj prostor za opticke drajvove,mada jedan imam a ima jos 3 mesta tako da nece smetati.Jedini problem ce biti mozda ubaciti dodatno napajanje u nju zbog tog bocnog lima,ali brusilica je tu ako zaskripi :D I onako je kuciste tu privremeno dok ne napravim ASTAL :) Sto se tice kloka,buljao sam po netu malo 1125-1130 kao najstabilnije bez dizanja voltaze.
 
I na graficku cu da siknem vodeno,custom verovatno ali kada budem hteo da kloknem do max :)
 
grehota je da kanibalizujes vaporku.nadji neki gigabajt,msi i njega pod vodu.i obavezno dva komada pod vodu,jedna je vec slaba da bi toliko ulaganje imalo smisla,jer se ne isplati svaku godinu menjati karte za vodeno,jer su blokovi skupi.tahiti je previse blizu peMzije,po meni.sa druge strane,dve referentne 290x za nekih 400-440e i onda voda je vec setap za vec neko duze vreme.
 
Ne isplati se da bacas pare na 280x waterblockove. Za te pare ces sledece godine moci da kupis znacajno bolju kartu.

Dvoslotni asus ima problem samo ako kuciste ima losu ventilaciju, i nije samo od primerka do primerka(iako je i to). Asus ima binovane chipove na DC2T seriji. Pogledajte uporedne OC testove po netu, uvek je asus prvi. (eventualno Toxic Sapphireov)
Isto kao sto se Gigabyte G1 970-ke najbolje klokuju jer su birani cipovi.
 
Poslednja izmena:
Referentne ne volim da vidim :D Blok ce masinci da mi odrade profi,vec sam se raspitao nikakav problem.I vise sam za to custom hladjenje jer ja mislim da jaca pumpa i veci sistem (duzi,kako god) bolje hladi nego neki CM factory sealed.A u stolu cu imati mnogo mesta za tank i sve ostalo_Ovaj fazon
desk 1.jpg
final20.jpg
Na kraju krajeva ako mi se ne svidi ovaj sapphire,lako cu ga prodati i kupiti asus :)
 
binovani idu i na toxic,a tek su birani za matrix,koja je jedina karta sa kojom je zagarantovano da se ide preko 1200mhz na vazduhu.da ne pominjem da kupovati asus koji ko zna gde se prepecao nevezano za garanciju (koju svakako gubi jer skida hladjenje) a i koleza delevic je empiijski dokazao da je samo stvar napona i da svaki tahiti hoce preko 1200mhz sa dovoljno napona,ali treba voda i to ozbiljna.zato je po meni apsurd uzimati neki od top tri modela i kanibalizovati,nevezano za cenu.a slazem se da je malo glupo dati 350+ e na dve vaporke i 150+ e na blokove,kad za tih 500+ e za koji mesec verovatno ce moci da se uzme novi radeon koji ce da brise pod sa tim krosfajr setapom,i to klokovanim.zato rekoh,ako se bas nemere cekati dan D,sad uzeti dve referentne 290x (i zbog freesync-a i zbog full dx12 podrske...) i nabacati ih pod vodu.

niko druze ne voli referentne,ali je apsurd da bacas 50tak i jace e na vazdusne kulere koje neces koristiti i koje ces jako tesko da prodas kad ih maknes.mislim,tvoje su pare,ocigledno ih imas cim razmisljas o ovome,bacaju ljudi i na gluplje stvari od ovoga ali eto.
 
U jednom momentu su ljudi davali 280x il je pre bilo 7970 sa garancijama za po 200eu il 220eu ako uzimaš obe.Naravno grafe su iz rudnika al koga je to briga kad je tu garancija. To je bilo i još uvek je best buy.

Sad kad bi trošio za grafu išao bi na tako nešto možda tipa CF 7950 pre nego jednu 280x (7970).
Kolko vidim 7950 može za po 90eu da se iskopa i takve dve grafe sahranjuju sve nema igre koja će da mrdne realno a za male pare se pravi CrossFire.

@Vucko88
Kolko vidim ima love čovek i oće da se igra.Savete koje ti daju drugi članovi su na mestu i ljudi ti govore ukoliko stavljaš vodeno (logično je) da uzmeš referentnu jel i onako skidaš Cooler a ne da kupuješ grafu sa VRH vazdušnim pa da radiš isto.
A ako malo pogledaš videćeš čak i polovne 290 tice sa gar. za 200eu i manje. Naravno referente ;) to na vodeno već i ima smisla.
 
+1
Референтна 290-ка и водено хлађење је пун погодак. :)
 
po meni se dodatni sejderi na 280x i 290x narocito pod vodom isplate tih 20-30e doplate.plus,ja bih bio malo paranoican da kriplovani cip krljam naponom,ali to sam ja. :)
 
@Umart : 7950 se daleko bolje klokuje nego 280x. 99% 280x-eva je capovano na 1250mhz za chip.
Nije isto. Kao sto rekoh i Toxic su binovani jer se najvise clockuju uz Asusa.

@OP: 290x se isplati na waterblocku za razliku od 280x.
 
Poslednja izmena:
odakle to da je 280x kepovan na 1250mhz?prvi put cujem.i ne shvatam gde se nase price razlikuju,ja sam rekao da je i vapor binovan,a da je vajveca biraza za matrix.
 
ja koliko znam sapphire je prvi partner amd-a i kao takav dobiva najbolje cipove ti najbolji primjerci chipova zavrsavaju u toxic modele , ona srednja klasa ide u vaporke a najlosiji definitivno u dual-x pr. ova dualka kod mene ima asic 60% i sve su manje vise sa losim asicom dok mislim da nema nijedan toxic sa ovako malim asic-om.
Kod asusa je isto samo oni biraju chipove za matrix i malo su zesci u izabiru u matrix traze jako kvalitetne chipove i zato i nema puno R9 280X matrix karti na trzistu jednostavno TAhiti XTL koji se stavlja u R9 280X nije dobar kao orginalni TAHITI
XT.
Ja kad bi uzimao sada i odlucio se za vodu, obavezno bi isao na referentnu HD7970 i to oni prvi primjerci sto su se pojavili ubjedljivo najbolji za OC, samo je problem sto su karte stare i vecina ih nema garanciju, ali tahiti koji se stavljao u HD7970 bolje je od ovoga sto se stavlja u R9 280X, trebalo bi da je obrnuto da sa usavrsavanjem 28nm procesa budu bolji chipovi ali nazalost nije tahiti XT se pokazao bolji od tahitija XTL.
 
po cemu i otkud sad to?meni jedino ima logike da zbog majninga u jeftinijim modelima je stavljano svasta,ali nisam video neke razlike izmedju custom jacih modela i na 7970 i na 280x.sve je to tu,vecina ide preko 1100mhz,sve preko toga je kao i uvek silikonska lutrija.
 
Vi koji imate Tri-x verzije, da li vam je zakljucana core voltaza?
 
Vi koji imate Tri-x verzije, da li vam je zakljucana core voltaza?

Da imao priliku da probam 3 primjerka i napon je zakljucan, mislim da je na svim modelima zakljucan napon, jedino ako je nekim slucajem izasla neka revizija vapor-x-tri-x ali koliko znam da nije, ostajem pri misljenu da je na svim R9 280X vapor-x tri-x zakljucan napon.
sad da li je hardwerski ili postoji mogucnost da se sa nekom novijom verzijom trixx alata otkljuca napon to ne znam.
 
Zakljucan je napon i ne pomaze joj bagoviti TRIXX poslednja verzija.
 
Nazad
Vrh Dno