Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Nije problem sto nisi video debelog gradjevinca, ja jesam to nema veze sa gradjevinom.
Jednostavno unosi svaki dan lupam 5000cal i trosi toliko i zato nije debeo,ali to ne znaci da nije zdrav iznutra.
To sto je neko fit izgledom ne znaci da je zdrav, njegove celije ne dobijaju preko potrebne miko i makro nutritijente, vitamine, minerale.....
Joj koliko gresite sto mislite da mrsav covek znaci i zdrav covek.
Shvatas da jedan dorucak standardnog gradjevinca nista dobro ne donosi telu u vidu svega gore nabrijanog.
Beli hleb prazne kalorije, podrigusa, salama prepune kojekakvih E brojeva i trans masti i secera, i jedan smesan broj proteina jer ih u tim preradjevinama najmanje ima, i sta je tu zdravo?
A energija kao energija on je unese posle uradi sve sto je dzejson nabroja i to je to nema stomak, a sto mu celije odumiru ima visok pritisak, secer.... i milion drugih zdravstvenih problema ma nema veze samo da je on tvigi....
Svaka cast...
 
Svaki čovek je jedinka za sebe i ono na šta ne može da utiče je genetika.Zapisano je tamo negde da ima falinku koja će se ispoljiti kad tad ili neće. Može se hraniti i najzdravije na svetu i vežbati, živeti najidealniji život, ali to nije garant da neće umreti u 40oj.
Malo mi je smešno kad pročitam o tome kako su se ljudi hranili pre 200-500 godina i kakvi su bili tad ili sad.Mi znamo od čega se sad oboljeva i šta nije zdravo a šta jeste, neke stvari možemo i da predupredimo. Nekad davno je životni vek bio duplo kraći nego danas, a nije bilo coca cole, E emulgatora,nutricionista.......
Isto tako imam kuma, znamo se od 12te godine, dakle nekih 28godina.Išli smo zajedno u osnovnu, srednju, vojsku, živimo blizu.Čovek nije imao ni jedan izostanak za celo školovanje zbog bolesti, ni jedan izostanak sa posla za sve ove godine. Pojede kilo ćevapa, litar piva, ljute paprike cepa ko nezdrav, kafa obavezno, pizza, mek.Građen je extra bez teretane i dodatnih fizičkih aktivnosti.Ali izlije betonsku ploču dok si rekao keks.
I šta sad? Neko će reći da će ga stići pritisak, otkazati bubrezi, otići jetra....to je sve nagađanje.
Ja lično kontrolišem redovno krvnu sliku, ako je ona dobra a ja se osećam odlično nema šta da tupim dalje.Nabacim koje kilo zimi, skinem leti i takav mi je proces godinama, tačnije 40 godina.I jedem sve.Samo gazirano izbegavam u širokom luku i ne pijem alkohol.Kad se nešto od toga poremeti onda ću napraviti korekciju u navikama.
Tvrdim da ljudi, građevinci ili rudari na primer, koji su stalno u"treningu" mogu većinu nas ovde da stave u mali džep što setiče snage, kondicije a bogami i definisanosti mišića.Dok mi tupimo za tastaturama, oni rade na sebi.
 
Nekad davno je životni vek bio duplo kraći nego danas, a nije bilo coca cole, E emulgatora,nutricionista.......

Bio je duplo kraci a zasto, ne zbog ishrane vec nedostatka higijene i nekih sad vec iskorenjenih bolesti koje tada nisu mogle da se lece a opet neke bolesti su bile bas zbog nehigijene, a to je ono sto nece da pisu i priznaju neki "strucnjaci".
Vidi mogu delimicno da se slozim sa tobom a ono u cemu se potpuno slazem sa tobom je da je svako jedinka za sebe.
 
Opet lupas.
Cisto da te uputim-zene u srednjem veku (a i ranije) su ulazile u menopauzu u kasnim dvadesetim godinama, ne sredinom cetrdesetih kao danas, kad tovare UH u ogromnim kolicinama. Pa ti vidi kako se to uklapa u tvoju nebuloznu tvrdnju.
Zatim, zbog nehigijene su mozda umirali hriscani (poznato je da se u srednjem veku ljudi nisu kupali, mnogi se cak nikad u zivotu nisu okupali), narodi drugih veroispovesti su i tad imali razvijeniji smisao za higijenu nego mnogi ljudi danas.
Inace, ne vidim kako se to sto sad pricas uklapa u tvoju tezu da su nasi preci bili zdraviji zato sto su jeli obroke bez UH, ako su vec ziveli 2-3x krace? Kojom antropoloskom (ili nekom drugom naucnom) metodom su ti tvoji sektasi dokazali da bi, da su odrzavali higijenu,ziveli po 120 godina? Voleo bih da vidim to istrazivanje, kao i dokaze o tim tvrdnjama.
 
Poslednja izmena:
Lupas pa rasturas, ti znas kad su zene pre Hrista imale menopauzu, aj idi piski...
 
Dragi posetioci, Festival kratkog i srednjeg formata "Patkometrija 2015" je do daljnjeg prekinut.
 
Aj da vidimo da li su se strasti smirile.

Ako imate prepirke koje realno zanimaju samo vas učesnike, imate PM.
 
Pitanje za forumase koji se bave fitnessom, ishranom i slicno:

Covek koji jede sledece u toku dana, da li moze da bude uz trening i trosenje kalorija maksimalno zategnut i bez sala:

dorucak: veliki sendvic sa mesom, salatom, kackavaljem

rucak: przeno kuvano meso / grasak / paprika / kuvani przeni krompir / sarma / itd, klasicni srpski rucak mesovito svakog dana

vecera: pekara ili kiosk pljeskavica, ili mini pica/parce pice

izmedju obroka: neki slatkis, tipa stangla cokolade ili parce torte


.. ?
 
Ne treba biti naucnik za tako nesto, naravno da moze. Samo je pitanje koliko trosi to sto pojede. Isto tako moze i imati 130kg i brdo sala.
Nadam se samo da ti nije namera da ponovo podstaknes onu raspravu ;)
 
Ako nemas brz metabolizam, u principu ne. Ja recimo ne bih mogao, nista slatkisi,sendvici i slicno. Jedino da se razvaljujes od kardia i treninga svaki dan.
 
Pitanje za forumase koji se bave fitnessom, ishranom i slicno:

Covek koji jede sledece u toku dana, da li moze da bude uz trening i trosenje kalorija maksimalno zategnut i bez sala:

dorucak: veliki sendvic sa mesom, salatom, kackavaljem

rucak: przeno kuvano meso / grasak / paprika / kuvani przeni krompir / sarma / itd, klasicni srpski rucak mesovito svakog dana

vecera: pekara ili kiosk pljeskavica, ili mini pica/parce pice

izmedju obroka: neki slatkis, tipa stangla cokolade ili parce torte


.. ?
Naravno da moze, ukoliko potrosi sve kalorije dnevno sto je uneo ili vise.
Uf ljudi nije bitno koliko unosite kalorija, vec koliko potrosite od te unete doze, ukoliko manje trosite i to kontinuirano dobicete salo, ukoliko trosite koliko ste uneli necete se gojiti.
To je sa strane unos/trosenje cal.
Ako pitas sa zdravstvene strane to svakako vecinom nije dobra hrana i trans masti svakako nisu za ljudsku upotrebu.
Ti ces nahraniti zeludac tj napunices ga ali su prazne kalorije bez benefita za celije u nasem organizmu.

Sve zavisi sta covek hoce da uradi dal mu je samo bitna spoljasnjos da nema sala(za sta je bilo i pitanje), a po meni mnogo bitnije pitanje je da li bi bilo zdravo jesti pa sad ove namirnice koje si nabrojao ili pak druge.
To bi trebalo da je bitnije, e sad nemamo svi iste prioritete u zivotu.
U svakom slucaju odgovorio sam ti, DA moguce je!
Ja poznajem bar 30 takvih ljudi i da imaju zdravstvene probleme(dijabetes2,povisene trigliceride, krvni pritisak...) iako nemaju sala nimalo, ali da ne sirim temu jer nije bilo to pitanje.

Jedan zanimljiv podatak, naime Majkl Felps unese dnevno u sebe od 6000-10000 cal dnevno(citao sam njegov intervju i njegovog nutricioniste/doktora) a svi znate(valjda ko je i kako izgleda Felps) kako on izgleda.
Znaci unos/trosenje i stomak bez sala je moguc.
 
Poslednja izmena:
Ne treba biti naucnik za tako nesto, naravno da moze. Samo je pitanje koliko trosi to sto pojede. Isto tako moze i imati 130kg i brdo sala.
Nadam se samo da ti nije namera da ponovo podstaknes onu raspravu ;)

Jok, nisam to imao nameru vec poznajem ljude koji jedu skoro duplo ovo napisano a kao igle su. Pa me zanima da li je upravo ovo sto je flingon82 napisao - pojedinacni metabolizam nekog coveka moze toliko da varira u odnosu na neko default stanje. Naravno, trening se podrazumeva da ce da potrosi. Pa primer napisan za Felps-a je dovoljan da se to shvati.
 
Felps je trenirao 7-10 sati dnevno, i to jedan od najzahtevnijih sportova. Plus se spricao svim i svacim.
Kazem ti,ako nemas dobar metabolizam, slobodno zaboravi. Mora to mnogo ozbiljnije da se dotera (ishrana). Kakvi crni sendvici, slatkisi,kackavalji...to mozda TEK KAD postignes liniju, pa ne moras da ides u kalorijski deficit da bi izgubio masti koje imas. Do tad,zaboravi,a verovatno i posle toga

Da je nemoguce-nije. Ali morao bi 2-3 sata kardia da radis svaki dan.Zato je bolje probrati sta ces da jedes, mnogo lakse.
 
Poslednja izmena:
Jok, nisam to imao nameru vec poznajem ljude koji jedu skoro duplo ovo napisano a kao igle su. Pa me zanima da li je upravo ovo sto je flingon82 napisao - pojedinacni metabolizam nekog coveka moze toliko da varira u odnosu na neko default stanje. Naravno, trening se podrazumeva da ce da potrosi. Pa primer napisan za Felps-a je dovoljan da se to shvati.
Takav sam i ja bio. Ustvari bio sam jos gori. Aj zamisli nekoga ko ima 60kg a jede mnogo vise nego njegove kolege koje imaju 120-130kg. E to sam ja, takav sam ceo zivot. Na kraju mi je metabolizam usporio, krastavac imam 36 god, poceo sam da se gojim. Malo sam regulisao ishranu i smrsao poprilicno, mnogo mi je lakse. Bitno je samo da se trose kalorije.
 
Uf, ne znam šta da vam kažem. Neradim ništa, sem učenja a kg samo odlaze.Šta će tek biti kada se fizički aktiviram :D. Definitivno je izbacivanje hleba i šećera dalo rezultate.
 
Koliko kg si smrsao za ovo vreme @Vegeta? :)
 
Ne znam tačno, neradi mi vaga kako treba ali tu negde oko~ 3kg(imao sam 99 sad 94, po mojoj vagi). Vidim veliku razliku po odeći koju nosim, a i stomak se smanjio :-devil-:
 
Poslednja izmena:
E pa u tome je poenta sa low carb ishranom. Samo nastavi. Jos malo da skines i onda kad krenes da treniras tek ces da vidis kako to lepo ide ;)
 
Nisam skapirao dal se meni obracas ili nekom drugom.
 
E pa u tome je poenta sa low carb ishranom. Samo nastavi. Jos malo da skines i onda kad krenes da treniras tek ces da vidis kako to lepo ide ;)

znate gde je izbacivanje hleba i secera od low carb ishrane?

kad sam na cistoj ishrani ja ne jedem ni hleb ni secer, a imam oko 200gr uh dnevno (to mi je ok za odrzavanje kad normalno treniram i krecem se). sa 150gr mrsavim.
 
Ovde ili je zestoka rasprava ili totalni off, nema sredine uopste :D
Weasel, jel moze jedno malo ciscenje na zadnje dve strane?

BTW, poceo sam da vezbam opet, pojacao sam ishranu drasticno. I dalje nikako ramena da olabavim. Ja ne mogu da dignem ruke direkt iznad glave. Ako bi pokusao da dignem teg iznad glave morao bih se saviti unazad sto ubija lumbalni deo kicme u pojam. Ako ne mozete da zamislite sta je problem: Legnem na pod, na ledja, dignem ruke iznad glave, spojim palceve i ne mogu ruke spustiti na pod uopste. Zbog posla mi je to uzrokovalo probleme s kicmom a i velike bolove u ramenima, pogotovu desnom. Sada sam ramena sanirao, dosta sam zadnje rame ojacao tako da su bolovi nestali. Razgibavao sam ih koliko sam mogao ali i dalje nemam dovoljno dobru pokretljivost. Nastavicu i dalje da radim ali sada nisam bas zadovoljan postignutim :S:
 
Jesi li probao sa istezanjem latova i pec minora?
 
To i radim ali ne vidim neke preterane rezultate. Koristim cesto stok od vrata i kuci i na poslu. Na poslu imam milion mesta gde mogu da se istezem. Ne znam kakva su mi to bangava ramena. Ne mogu da se setim otkada imam ovaj problem ali tek pre 2-3 godine sam skontao kad sam lezao na podu. Tek pre par meseci sam krenuo s vezbama kad sam skontao sta da radim, 10-15 minuta dnevno. Ne znam jel treba da radim cesce, duze...
Sad sam legao na tepih i probao. Ima napretka, nije da nema ali meni je to skoro neprimetno. I dalje mi je pokretljivost losa. Sada na silu mogu da dodirnem pod ali i dalje im to nije normalan polozaj, ranije mi je falilo 10cm od poda sigurno. Nastavicu s vezbama, mozda samo treba dosta vremena. Ne znam koliko to brzo ide, u to se ne razumem.
 
Jel bole ramena i ako bole gde?

Fokusiraj se na dinamičko istezanje. Tu ti gume odlično dođu. Smanji težinu u teretani na pola i uzimaj magnezijum. Pre treninga obavezno dinamičko istezanje a posle statičko.
Ako imaš uslova za masažu odlično.
Toplo hladni tuševi i pre treninga neka mast za prokrvljenost.
Vežbe sam pisao u ovoj temi pa potraži. Radi tako mesec dva pa evaluacija :)
 
Vise ne bole, to sam sredio. Ne bole me ramena jos od pre leta, stvarno vezbe pomazu. Ja sam i poceo to malo pre nego sto si ti pisao onda, jedino me jos malo pokretljivost zeza.
Kad su mi ruke u visini ramena mogu da ih zabacim iza ledja ali kad su iznad glave ne mogu jos uvek. Sinoc sam bas napisao, primecujem napredak ali je to malo. Doduse i zabusavao sam malo letos.
 
Sad će se možda smejati oni koji nisu probali ali probaj - pilates.
Ja sam zbog kancelarijskog posla i nedovoljno fizičke aktivnosti (čitaj nula) dosta skratio mišiće i izgubio na okretnosti. Ima tu dosta uticaja i 20+ kg viška koje sam nabacio poslednjih godina, ali baš sam primetio problem kod banalnih stvari (npr. sapunjanje leđa). Pilates vežbama sam povratio deo okretnosti i rastegljivosti i nastavljam dalje. A da pilates nije naivan, dovoljno govori to što se fino oznojim posle 90 minuta pilatesa iako nema brzih pokreta.
 
Na ovom prvom linku ispod videa imas da skines rezultate dok u drugom rezultati u samom videu...dymatize razocarao, od proteina koji se mogu nac kod nas scitec 100% professional best buy i impact whey na myprotein...
 
Nazad
Vrh Dno