Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Da li ima neki vrhunski sportista koji je vegan?
Od top 15 snowborderki msm da su 12 veganke i 1 alkos. Torah Bright, Hannah Teter imaju po 2 OL medalje uz gomilu izlomljenih zglobova, rebara, karlica, xcy operacija kolena i potresa mozgova.
Od muskih mislim da nije niko.
 
E pa zato je. Previse su puta udarene u glavu cim su u veganke presle ;)
Salim se ja ali mnogo je vise veganki nego vegana. Zene misle da ako predju na biljni ishranu nece biti debele :wall:
 
Pa i nisu.
Inače smršao sam u junu ~7kg.
 
Kurtk, веганска пропаганда је на минимуму колико ја видим по свету. Главни циљ је свеукупно природно и здраво биће независно од животиња. Ја ни пре нисам могао да хедем зеца, срнетину и многе друге врсте меса јер ми то једноставно незамисливо.

To je ok, ja postujem kad je neko vegan/vegetarijanac jer ima moralni ili neki drugi razlog, sem onog o zdravlju.
Pricu o nezdravom mesu vec ne mogu da prihvatim.


Многи решавају проблеме месом? Хахахахахаа. Које то проблеме? Да није зачепљење артерија? Масноћа јетре? Можда кардиоваскуларне проблеме? Немој да се бламираш молим те.

Znam da ti zvuci glupo jer verujes u tu pricu o mastima i holesterolu koja nema veze s vezom i uvaljuju nam je vec 50 godina a ljudi sve bolesniji i deblji, ali upravo to sto si naveo, svi kardiovaskularni problemi, masna jetra, a dodao bih i dijabetes, onda prekomerna tezina, autoimune bolesti, alergije, u tretmanu autizma, smanjuju se epi napadi i itd itd. Ljudi se lece zdravom ishranom, jeduci meso. ;)
Btw eskimi eno svi umiru od zacepljenja.. Pa oni imaju problem sto ne moze da im stane krvarenje koliko im je "tanka" krv, a kakvo crno zacepljenje..

Inace ne vidim koji to nutrijent iz mesa izaziva sve ovo sto si ti naveo?

Posto ja ne vidim niti jedan nutrijent koji je u mesu a da ga takodje nema u biljkama koje opet (zvanicno) ne vaze za izazivace zacepljenja arterija i sl.
Npr kokoosovo ulje koje je skoro komplet zasicena mast (a zasicena je "najgora" lol) a nisam cuo nigde da je nezdrava vec potpuno suprotno (ni od vegana niti od zvanicnih doktora niti bilo koga drugo).


У месу сем протеина немаш других нутријената. Микронутријенти се најбоље и најбрже апсорбују преко цеђених сокова(воће и поврће). То директно иде у вене и зато тело живне од момента када унесеш сок у себе. Сокови се конзумирају управо звог тога што не можеш толику количину поврћа унети у себе. Месо никада неће бити супериорнија храна.

Ukratko u mesu imas sve sto tvom mesu treba :)
Dakle, proteini i masti od makro, od mikro svi minerali potrebni coveku. Gvozdje, magnezijum cink kalijum itd itd. Vitamini A E D K, Vitamini B, cak i malkice vitamina C dovoljno da ne zafali. :) Takodje u mesu ne postoje razni antinutrijenti koji prave probleme organizmu i smanjuju absorbciju, tako da razliku od vegetarijanaca, cisti mesozderi nemaju deficit niti jednog jedinog nutrijenta. Absorpcija je maksimalna, isto tako kad se jede samo meso na drugom kraju ima mnoogo manje otpada. :)

Btw sto se cedjenih sokica tice i uticaju na zdravlje kad je vec spominjes fruktoza je (zajedno sa alkoholom i ostalim secerima) glavni uzrocnik gore navedene masne jetre a inace se ista preradjuje isto kao i alkohol.
Naravno ne kazem da treba sad bezati od njih, ali cisto da znamo neke cinjenice. ;)

И наравно да је примарна храна увек била биљна немој да те чује неко. О б12 витамину немам снаге да објашњавам јер то мањка свима само што ти то твој докторчић неће наравно рећи. Колико вас пије суплементе, витамине?
Mozda nam fali B12 svima, ali mene zanima konkretno zasto tebi fali ako se hranis prirodno, logicno bi bilo da unosis sve sto tvom org treba? A znamo da B12 ne postoji u biljkama..

Prosto gustina nutrijenata u mesu ispred bilo cega ostalog u prirodi, takoreci coveku najisplatljivija hrana kad ulovi nesto lepo se najede i miran je duze vreme. I rekoh vec sta je to covek jeo zimi kada nema vegetacije? Kupovao na pijaci? koristio dehidrator? :D

Pola tog povrca i voca (o zitu a ne pricam) o kojem ti pricas nije postojalo do skora u covekovoj istoriji, vecina je stvorena vestacki selektivnim uzgojom godinama, pola toga ne moze da se jede sirovo pa mora da se preradjuje, voca nisi mogao da imas svuda niti je radjalo kao sada itd itd. Generalno siromasna hrana za nekog ko mora da prezivi u prirodi, ok za zameziti na leto.
 
апсорбују преко цеђених сокова(воће и поврће). То директно иде у вене и зато тело живне од момента када унесеш сок у себе.
Ne ulazim uopste u raspravu meso vs nemeso, niti ima veze sa sokovima vec sa bilo cim. Ne ide nista direkno u vene sto uzimas oralno.To su babske price DIREKNO u vene ide grozdje vino i slicno...
DIrekno u vene ide heroin jer jelte ubodes se u venu.Ono sto uzimas oralno ne moze nikako da ide direkno u vene.
 
Скоро сам нешто читао о тим процесима и колико се сећам, шећер и алкохол крену даље већ у устима док остало иде редовним путем према желуцу па цревима.
 
Pogresno si citao . Ne moze nista da ide direkno u vene. Opet ja. Moze heroin, ali jeslte ubrizgo si ga u vene ;)
Kamo srece da alkohol zaobidje zeludac, jetru i ostalo... lepo bi bilo.

Deksktoza i fruktoza ide u krv u nepromenjenom obliku ali to nije direkno. I iz toga je u narodu ostalo na primer > jedi grozdje ide direkno u krv... ili bilo koje druge voce ide direkno u krv vene blabla .. mislim...

Izopaceno i pogresno zvuci reci da nesto ide direkno u vene, osim.. da ne ponavljam.
 
Poslednja izmena:
Нисам рекао у вене али се разлаже и одатле креће. Медицина ми није јака страна али ћу да потражим тај текст.
 
Ako tako pise u tom tekstu nemoj ni da trazis , pogresno su pisali ;)
 
Kao bivši sportista mislim da je suština u tome da bolesti modernog čoveka izazivaju, nedovoljno aktivnosti, nekvalitetno životno okruženje (voda, vazduh, zračenja), kao i neumereno unošenje nekvalitetne hrane bilo da je ona biljnog (veštačke sorte i forsiran rast raznim "dubrivima") ili životinjsko porekla (takodje "nove" sorte, način njihove ishrane i uzgoja kao preradjevine pune aditiva, emulgatora, itd)...Ko uspe da anulira ove probleme živeće i zdravo i dugovečno...
 
Baš tako....navešću primer (lično sam čuo svojim ušima) krušaka uzgajanih u sremu...proizvodjač prska krušku 15 puta u toku rasta a mi kupujemo to zdravo voće na pijacama.... Nije bitno da li jedemo samo biljke ili i meso bitno je kakvog je kvaliteta....
Jabuka se prska preko 20x. Šljive isto, drugar kaže da posle skupljanja jedva opere ruke. Ali isto tako kaže da ako ne prskaju, ne rodi ništa. Meni su kajsije ove godine gole, nema ni lista, nešto je iz vazduha napravilo haos...
 
Aj što se prska 20x, već se pre odlaganja u hladnjaču potapa u fungicide kako bi se sprečilo truljenje. Kod nas po pijacama/marketima/kod seljaka nema ni voća ni povrća koje nije prskano. Sve se prska.
 
Ја обично бирам од оног воћа које делује неугледно, мислим на јабуке, брескве, шљиве док оне што су као из књиге прескачем. Слично и за рецимо парадајз, по маркетима и не погледам оне лепе а на пијацама купујем искључиво јабукар/воловско срце и то неугледне комада ... мада је код њих ваљда и свеједно. Кад видим да је неки од ових пола црн, трећину недозрео а помало мек (не превише) одмах пазарим. Надам се да ће да се настави тренд појефтињења јер већ сада може да се нађе по пристојној цени а ако падне довољно, ето мени исхране за лето. Јабукар, паприка, мало сира и шта ће ми здравија храна. ;)
 
Mene zanima intoksikacija...
 
Баш ће јагањци да отрују некога. ;) Мада, интоксинација значи и занесеност, очараност, опијеност па би могло да прође. Уз пиво, наравно.

Ја више волим бајадеру.

bajadere.jpg

Са пивом.

pivo grudi oktoberfest.jpg
 
Bajadera uzas....inace kad dodjem negde na rucak i daju mi hladno pecenje pljunuo bi ga pa i neka mu je slava
 
Aha, znaci neko treba razanj da zavrti u dnevnoj sobi i da skida prase bas kad ti dolazis samo da bi tvoja naprasita malenkost bila zadovoljna?!
Nadam se da si se salio. Kad bi u mojoj kuci to neko izgovorio leteo bi ne niz stepenice nego s terase direktno. Posle nek Svetom Petru objasnjava da nije mislio ozbiljno, sta me briga.
 
Прасе или директ да се штрпне док се пече или ако се охлади, онда тако хладно да се једе. Не бих ја то подгревао па да је и мангулица. ;) Ама мораћу да прескачем ову тему, мало мало па огладним. Ех, да ми је сад хладно печење и топло пиво ...
 
Najozbiljnije....sta ga peces ako ces da ga hladis. Ili natempiraj da bude toplo kad ce doci vecina ljudi, pa ko zakasni nek jede hladno, ali da ga peces noc ranije pa u frizider, e to mi je dno
 
ubacio trening 3x1.5h nedeljno

Moji treninzi su do 45min

Što se kućnih kardio sprava tiče, moja preporuka je spinning bicikl. Odlična stvar za trening i oporavak od jačeg treninga ili dužeg trčanja, nije preterano skupa (ima da se nadje za 200-300€ na KP). Prilično robusna i izdržljiva, nema elektroniku niti neku komplikovanu mehaniku pa se teško i kvari.

Kad kupujete sobni bajs, i ukoliko ste visi, obavezno testirajte visinu sedista. Ako nije spin onda gledajte da zamajac bude tezi od 6kg.
PO meni, sobni bajs je najbolja investicija - nordijsko trcanje zauzima previse prostora i brze se kvari, traka za trcanje ne angazuje iste misice kao trcanje i skupa je ko djavo, veslanje isto, dobra sprava kosta previse.
 
Najozbiljnije....sta ga peces ako ces da ga hladis. Ili natempiraj da bude toplo kad ce doci vecina ljudi, pa ko zakasni nek jede hladno, ali da ga peces noc ranije pa u frizider, e to mi je dno
Razumem ja sta ti volis ali treba da znas kako se pecenje jede. Ili vruce s raznja ili hladno. A ti ako mislis da ljudi koji zive u stanovima imaju opcije da peku pecenje tik pred rucak i pritom spremaju jos milion stvari da ugoste kako treba tebe tako nadobudnog onda se grdno varas. Kroz prozor bi ti meni leteo, gladan!
 
Nazad
Vrh Dno