Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Колико ја видим пише да се избегава масно месо, што је и ок. Ок је и да се једу чварци и сланина, али не много и не сваки дан.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Колико ја видим пише да се избегава масно месо, што је и ок. Ок је и да се једу чварци и сланина, али не много и не сваки дан.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Ma jedi slanine kada god možeš, drži sitos i nije skupa :D. Slanina+ crni luk+ paradajz+ jogurt dušu dalo :d. Zamena za jogurt kefir, jako zdrav napitak a lako se pravi.
 
Poslednja izmena:
Svinjetina je ko pecurka. Mnogi su skiknuli i zavili porodicu u crno. Najgore meso koje covek moze da unese u svoj organizam. Bog je kroz sve religije rekao No-No svinji. Samo pametan Srbin zna kako da precisti svinju i od nje napravi poslasticu :).
 
Pa ne nastaje masno tkivo(salo) od prirodnih masti, dal mlecne, dal uz sklopu mesa.
Gluposti.

Masno steti jetri, kao i jako ljuta i kisela hrana. Naravno ni blizu i u meri u kojoj steti alkohol i droge ali ce se na duge staze javiti problem.

Podseti me da pomenem zacine. Treba ih uzimati u umerenim kolicinama. Nikako preterivati.

Edit: Treba gledati siru sliku. Nije sve u kilogramima, procentu masti u organizmu, misicima...dzabe sve ovo ako se covek kljuka lekovima ili opija svako vece.

Eto na primer, bilderima je cilj da im nabubre vene sto je jako opasna stvar. Jos kada imaju modar nos i generalno taj deo lica, siguran znak da je kolaps kardiovaskularnog sistema tu iza coska. Ali ko ce njima objasniti, adhoc hemicarima i kvazi poznavaocima ljudske anatomije...
 
Poslednja izmena:
Dobra je to ishrana, kao moja otprilike. Ideja je da izbacis masno (meso i mlecne proizvode), peciva, beli secer (takozvani slatkisi) i industrijske proizvode (tu bi trebalo da spada i ulje). Ona cokolada ti u sustini ne treba, mozda ako nadjes cisto crnu ali skupo je to. Verovatno doktor/doktorica nije u stanju da se odrekne cokolade pa ajde kao dve kockice jer je kao zdravo. U stvari nije...

Orasasti plodovi su dobri za organizam ali nose jako puno kalorija, zato su izbaceni. Menjas ih semenom lana, mlevenim sa mlekom/jogurtom (neki fit 0.1/0.5% mm) ili nabubralim sa vodom. U oba slucaja par semenki ostane citavo a to zeludac ne vari tako da stolica bude interesantna...

Mleko i sirevi samo "mladi" sa niskim procetom mm. Ela, President mladi (jedini mladi sir koji znam da ima u nasim radnjama, cesto na popustu), Dukat jogurt sa roze cepom itd. Stari sirevi, suseni ili ne su zabranjeni.

Govedina je masna, junetina malo manje. Mlada teletina moze, najboljaq je kuvana. Ali kosta. Piletina kao dzabna zamena.

Ta prica o masnoci, je propala nacisto. Cak ni americka FDA vise u preporukama ne ogranicava unos masnoca. Masnoce ne goje i ceo princip calories in - calories out se pokazao kao promasaj. Low carb, tj ishrana bazirana iskljucivo na (puno) masnocama i (srednje) proteinima a sa minimumom UH je jedan od najbrzih i najzdravijih nacina za skidanje kilograma. Bez gladovanja, bez kalorijske restrikcije ili bilo kakvog ogranicavanja porcija, dakle jedes dok se ne najedes.

20kg skinutih za 5 meseci, sa opustenim krkanlukom i bez fizicke aktivnosti. Ukupne cifre sa 100 na 80. Otprilike oko 1kg nedeljno.

Svinjetina je ko pecurka. Mnogi su skiknuli i zavili porodicu u crno. Najgore meso koje covek moze da unese u svoj organizam. Bog je kroz sve religije rekao No-No svinji. Samo pametan Srbin zna kako da precisti svinju i od nje napravi poslasticu :).

Tesko da su skiknuli od svinjetine, pre ce biti od svega ostalog. Zivotinjske masnoce su odlicne za celokupnu krvnu sliku kao i uopsteno zdravlje coveka. Zivotinjski proteini najkvalitetniji, a najbogatija hrana vitaminima i mineralima + u formi koja se najbolje apsorbuje. To je sve naucno dokazano, bez pricam ti pricu od ortaka iz teretane i samozvanih nutricionista.
 
Pa naravno da moze jesti masno, i naravno da to treba da bude umereno kao i sve.
Ja mogu reci samo da mi je krvni pritisak perfektan kako sam poceo LCHF a od osnovne skole sam imao povisen pritisak, malo geni- malo vise salo. Onda kasnije posao je dosao, desilo se da moram ici na hitnu po bensedin inekciju zbog stresa na poslu i lose ishrane...
 
Masno steti jetri, kao i jako ljuta i kisela hrana. Naravno ni blizu i u meri u kojoj steti alkohol i droge ali ce se na duge staze javiti problem.

Podseti me da pomenem zacine. Treba ih uzimati u umerenim kolicinama. Nikako preterivati.

Edit: Treba gledati siru sliku. Nije sve u kilogramima, procentu masti u organizmu, misicima...dzabe sve ovo ako se covek kljuka lekovima ili opija svako vece.

Eto na primer, bilderima je cilj da im nabubre vene sto je jako opasna stvar. Jos kada imaju modar nos i generalno taj deo lica, siguran znak da je kolaps kardiovaskularnog sistema tu iza coska. Ali ko ce njima objasniti, adhoc hemicarima i kvazi poznavaocima ljudske anatomije...
Prema novim saznanjima iz medicine, debelo nisi u pravu.
Ali da se ne prepucavamo, nek svako misli za sebe sta je dobro na kraju ce svako videti da li je gresio ili bio u pravu.
Ja znam za sebe.
Poz

My Samsung S6 sent this
 
Pod skiknuti mislio sam na parazite. Ima toliko slucajeva smrti,cak i kolektivnih(slave krstenja i sl) da se normalan covek upita i preispita. Sad vise nije dovoljan jedan deo mesa odneti na analizu vec od svakog dela pojedinacno. Bilo je slucajeva da su se paraziti nalazili tamo gde se obicno i ne testira. Ranije sam se davio u slanini a istu danas zaobilazim koliko mogu. Nikad nije kasno promeniti naviku i ishranu. Nije bitno koliko cu da zivim vec kako cu da umrem ;)
 
Mislim da nikad nisam pisao u ovoj temi, ali eto da se ukljucim u ovu temu - domace svinje koje znas da se redovno sve kontrolise jos nekako. Kupovna hamburska i tako nesto (info iz prve ruke) - ne znate kakvu svu hemiju sibaju u to da bi bila ukusnija, takodje ista stvar sa raznim cajnima, itd...

Ali, ako cemo bas na sve da gledamo, u mnoge markete (i vece prodajne lance) dolazi povrce i voce sa svih strana, tako da najiskrenije doslo je vreme da je najbezbednije jesti ono sto sam uzgajas :d
 
Džaba sve kad se i te domaće hrane sa koncentratima i ko zna sa čime ne sve...
 
Ipak ja biram da jedem svinjetinu i piletinu koja je tovljena sa koncentratom ili premiksom nego sto bih jeo salame, cajne, kobasice razne, virsle, pastete i pitaj boga sta sve nema danas.
Nema danas vise pasnjaka na svakom selu, zivine na dvoristu, krave na livadi, i svinje. Ima gde ima, i taj ko zivi tamo ima srece i zdraviji je sigurno od nas pola sa foruma. :)
 
Mislio sam ako imas rodbinu, dobre prijatelje/poznanike, a ne ovako "domace" - to je jos opasnije od ovoga u prodavnicama skoro :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Те "свиње са ливада" су уствари проблем.
Бар овај што се тиче паразита...

Ето ја могу да се похвалим да моји кући све гаје и не морам скоро ништа од хране да купујем. :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Kad ste kod svinjetine i dijete, meni je svinjski file nesto najbolje od mesa - moze se naci daleko jeftinije od bifteka, a pribliznog je kvaliteta. Uzimam redovno svez kod lokalnog mesara po ceni buta (oko 350din/kg).
 
Poslednja izmena:
Lenjost je najveći problem ! Lenjost da se ode na pijacu, da se malo potrči, da se potrudimo da zaobiđemo pekaru, da napravimo zdrav obrok.....
Ako se mora u pekaru, onda neki kuvani đevrek ii integralni sa semenkama. Drži sitost i sporo se jede.
Sokići...jedan mali next bući bući od 0.2l sadrži oko 20gr šećera !
Pijaca....e pijaca je čudo, samo ko hoće da se potrudi jednom do dva puta nedeljno da se protegne do iste u jutarnjim satima.
 
Lenjost je najveći problem ! Lenjost da se ode na pijacu, da se malo potrči, da se potrudimo da zaobiđemo pekaru, da napravimo zdrav obrok.....
Ako se mora u pekaru, onda neki kuvani đevrek ii integralni sa semenkama. Drži sitost i sporo se jede.
Sokići...jedan mali next bući bući od 0.2l sadrži oko 20gr šećera !
Pijaca....e pijaca je čudo, samo ko hoće da se potrudi jednom do dva puta nedeljno da se protegne do iste u jutarnjim satima.

+1
Šećer je uzročnik svih problema.
 
Posto se ovde rasprava rasplamsala, da ja okrenem u svoju korist i postavim jos koje pitanje :D . Kao sto rekoh, primarni cilj je skidanje pojasa oko stomaka, intenzivnije treninge sam ubacio.. pre svakog treninga kardio, i na svaka 2-3 dana treniranje stomacnih i misica donjeg dela ledja. Ako uspem da zadrzim motivaciju i ovaj intenzitet, nadam se da cu vrlo brzo moci da se pohvalim nekim rezultatima. Ipak, ja bih to jos bolje, jer mi je ishrana i dalje haos, blago receno. Razumem ja te savete izbaci secer, peciva, slatkise.. ali ovako za klasicne obroke, jel imate neki jelovnik da mi predlozite ? Ali jelovnik pravi, npr za 7 dana i da mogu da vrtim sve to, i kad kazem jelovnik mislim na nesto sto moze da se nabavi na pijaci, bioshopu... a da ima neku normalnu cenu, a ne da jedem lesnike i bademe, jbs ti to, preskupo mi to izlazi onda, nemam bas ni neogranicen budzet. Takodje i ako nemate neke konkretne odgovore, ako mozete dajte link ka nekom forumu koji nije Men's Health, gde mogu da pokupim neki jelovnik i to. Hvala

Sent from mTalk
 
Jako je nezahvalno ocekivati da ces uraditi nesto u kratkom roku. Bilo to 7 dana ili 7 nedelja.
Treba da se potrudis da se sto vise pridrzavas zdravije ishrane, jedes redovno i umereno i izbacis cisto testo i secer i gazirane sokove.
Onda radis kardio usput, ne preterivati jer ces se umoriti i rizikujes povredu, odustajanje i razocarenje jer stalno ocekujes posle svakog treninga neki rezultat.

Moj savet je polako, kao sto salo ne dodje za jedan dan ne moze ni da ode za jedan dan.
 
Ne ocekujem ja to odmah i sada, vezbao sam ranije aktivno, bez sredjivanja ishrane i znam sve kako ide. Samo sam sve napisao da bi neko ko mi moze dati neki savet imao uvid u to sta i kako radim, nadam se da me razumes. Pazim se pretreniranja, ali sa druge strane, potrebni su mi intenzivniji treninzi jer zelim da istopim deo koji je najteze skinuti.
Hvala na sugestijama i savetu :)
 
Strašno je što izgleda svako danas može da dođe i da tvrdi bilo šta bez da iko proveri njegove akreditacije...'ladno je rekao da je studirao medicinu u Americi, a nikakvih dodira sa njom nema, ako je sudeći po njegovoj biografiji na wikipediji

https://sr.wikipedia.org/sr/Мирољуб_Петровић
 
Posto se ovde rasprava rasplamsala, da ja okrenem u svoju korist i postavim jos koje pitanje :D . Kao sto rekoh, primarni cilj je skidanje pojasa oko stomaka, intenzivnije treninge sam ubacio.. pre svakog treninga kardio, i na svaka 2-3 dana treniranje stomacnih i misica donjeg dela ledja. Ako uspem da zadrzim motivaciju i ovaj intenzitet, nadam se da cu vrlo brzo moci da se pohvalim nekim rezultatima. Ipak, ja bih to jos bolje, jer mi je ishrana i dalje haos, blago receno. Razumem ja te savete izbaci secer, peciva, slatkise.. ali ovako za klasicne obroke, jel imate neki jelovnik da mi predlozite ? Ali jelovnik pravi, npr za 7 dana i da mogu da vrtim sve to, i kad kazem jelovnik mislim na nesto sto moze da se nabavi na pijaci, bioshopu... a da ima neku normalnu cenu, a ne da jedem lesnike i bademe, jbs ti to, preskupo mi to izlazi onda, nemam bas ni neogranicen budzet. Takodje i ako nemate neke konkretne odgovore, ako mozete dajte link ka nekom forumu koji nije Men's Health, gde mogu da pokupim neki jelovnik i to. Hvala

Sent from mTalk

Za tih par kilograma uz trening (mislim da je dovoljno da radis stomak i donji deo ledja jednom nedeljno) i kardio ti po meni nije potrebna specijalna ishrana. Jedi normalno. Meso, salata i prilog.

Za mene normalan obrok je recimo kuvana boranija, belo meso, salata, zatim kuvani grasak, svinjetina, salata, pa recimo pečurke, pastrmka, salata, onda pirinač, riba, salata. Pa krompir i mrkva, govedina, salata. Grilovane tikvice, piletina, salata i sl. Kombinuj. Ovo nije ishrana za vrhunske rezultate ili skidanje xy kilograma.
 
Strašno je što izgleda svako danas može da dođe i da tvrdi bilo šta bez da iko proveri njegove akreditacije...'ladno je rekao da je studirao medicinu u Americi, a nikakvih dodira sa njom nema, ako je sudeći po njegovoj biografiji na wikipediji

https://sr.wikipedia.org/sr/Мирољуб_Петровић

Hahaha vrh. Sto volim kad ovako neko prodaje pricu o biljnoj hrani i to obicno neki sarlatan, koji izgovara gomilu nebuloza baziranih na najobicnijim pretpostavkama ili maksimalno na epidemioloskim studijama koje nikada ne dokazuju povezanost uzrok-posledica. A cesto (kod vegana npr) je izraz nauka potpuno i izbacen iz recnika (npr probajte da pronadjete neki veganski tekst potkrepljen naucnim istrazivanjima lol). ;)

Prosto mi je zabavno kad slusam ove prevarante koji truju narod sa tvrdnjama o truljenju mesa u stomaku i sl nebulozama. Sta li rade vlakna u dok stoje debelom crevu pitao bih ja njega :d
 
Kako, šta, pa celuloza...naša creva je pretvaraju u papir :d
No sad ozbiljno, nije problem u njegovim glupostima, već u tome da pravi bazu sledbenika koji će slepo ponavljati to što je on rekao bez da se išta sami zapitaju. I onda ćeš doći u situaciju gde si ti manjina i nemaš pojma o čemu pričaš, dok oni znaju da si ti u zabludi. :d E to je problem..
 
Za tih par kilograma uz trening (mislim da je dovoljno da radis stomak i donji deo ledja jednom nedeljno)
Mozes li mi reci kakve veze ima treniranje stomaka i donjeg dela ledja sa skidanjem pojasa sala. Isto ce da ga skine i ako trenira bilo sta drugo sto ce da potrosi isti broj kalorija. Mozes ti ciljati i pogoditi grupu misica treningom kako bi ona se pocepala, zacelila i porasla, ali skidanje sala ne mozes targetirari nikako, tako da sta god vezbao (ako napravis isti kalorijski deficit) uradio si istu stvar. Ako nemas velike noge (u smislu misicave) kreni da ceoas cucnjeve - time ces pogoditi najvecu misicnu grupu i naravno sagoreti vise kalorija za isto vreme, ali naravno #1 je ishrana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije nuzno vezbati ako je cilj samo skidanje kg. Nema potrebe muciti se ko nema vremena i cimanje mu je.

Dakle:
Samo mrsavljenje=>hrana, ako zelis i izgradnju misica=>+vezbanje

A kardio za mrsavljenje je tek nepotreban, uprkos opsteprihvacenom misljenju da moras da trcis da bi smrsao.

Uvek je dizanje tegova, ili bilo kakav slican kratak high intensity program vezbanja daleeeko efikasniji za stagod da vam je cilj, dal mrsavljenje ili gradnja misica.
 
Ima iste veze kao i treniranje bilo kog drugog dela tela i skidanje sala sa bilo kog drugog mesta.
 
+1
Majka svih vezbi

Zajedno sa cucnjem, dve najvece ubice od vezbi ;)
 
Ja nisam mogao da verujem pre par nedelja kad sam poceo da citam sastav sadrzine hleba po prodavnicama sto prodaju,kako jednostavan produkt a toliko emulgatora konzervansa i ko zna kojih stvari za koje nisam cuo nikada,kad tako jednostavan proizvod pune sa toliko hemije sta li je onda u malo "komplikovanijoj hrani" ,ps poceo hleb sam da pravim
 
Nazad
Vrh Dno