Šta je novo?

MSI G41M-P26 i memorije?

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,261
Poena
300
Treba mi ram za ovu plocu, medjutim, citam po netu i vidim da se neki ljudi zale na kompatibilnosti, bez pravila...

Imam ponude za kingston KHX1600C9D3P1K2/8G (samo jedan modul, 4gb) i za neku hynix HMT351U6CFR8C-H9 (1333).

Ploca podrzava do 1333 (oc), znam da ce jace automatski raditi na max koju ploca podrzava. Ali opet,mozda se desi da ne rade uopste...
Da li ici na kingstona ili tu hynix?

Procesor je xeon e54xx, znaci fsb 1333.

Znam da su kingstoni skoro uvek sigurica i da rade na svemu,al opet... Nisam u prilici da probam, jer je ploca kod brata, koji je bas daleko od mene... idem kod njega za par nedelja,pa da mu do tad nabavim ram, samo da ne bude corak :)
Vec ima 2x2gb, jednu bi izbacio i stavio 4+2gb. Ne znam koja je ta njegova,ali je neka matora i spora... mogu da proverim,ako je bitno.
 
Druze, mislim da bi taj Kingston radio bez problema pod uslovom da je memorija 100% ispravna, naravno na 1333Mhz. Bilo bi dobro da je i ta njegova Kingston..
 
Druze, mislim da bi taj Kingston radio bez problema pod uslovom da je memorija 100% ispravna, naravno na 1333Mhz. Bilo bi dobro da je i ta njegova Kingston..

pa i ja nekako mislim da bi kingston radio u ves masinu da ga ubodem :D


negde sam naleteo da hoce ploca da pravi problem kod nekih high density memorija... e sad ne znam gde da nadjem podatak koja je high a koja ne, ne pise nista u specifikacijama.
 
Posto je poslednji BIOS za plocu iz 2012. godine, velika je verovatnoca da ce sve raditi kako treba.
 
Proverio sam, trenutno ima PQI DDR3-1333U 2GB. Valjda ce da radi sa onim kingstonom,uzimam ga danas... Proba tek za 20 dana :D
 
Mnogo muka mi je zadala ova ploca. Ne znam koliko memorija sam probao i na kraju sam morao da stavim neku polovnu od 2GB 133Mhz. Probao sam nekoliko Kingstona (i na 1600 i na 1333) i nista. Probah i neku no name na 1333 i ni ona nije htela. Vrlo izbirljiva ploca.
 
Mnogo muka mi je zadala ova ploca. Ne znam koliko memorija sam probao i na kraju sam morao da stavim neku polovnu od 2GB 133Mhz. Probao sam nekoliko Kingstona (i na 1600 i na 1333) i nista. Probah i neku no name na 1333 i ni ona nije htela. Vrlo izbirljiva ploca.
Oouuu, sad si me istripovao samo tako... ne znam sta da radim sad
 
Mislim da nisam, mada jos uvek imam tu plocu na servisu. Pogledacu ovih dana ponovo stanje oko biosa.
 
Jos kad bi mogao da probas koja 4gb sigurno radi,bio bih ti veoma zahvalan :)
 
Stvarno sa poslednjim BIOS-om (26.11) koja je verovatnoca da ce gore navedeni kingston praviti problem? Cini mi se da je i taj modul izasao godinu dana kasnije...
 
Cisto da javim da taj Kingston ne radi na jednoj P5G41T-M LX.... jos uvek nisam u prilici da probam na G41M-P26, ali pretpostavljam da ni na njoj nece raditi....
morace drugi da se nadje,a ovaj da se vrati/proda, ili sta vec... :(
 
Definitivno postoji problem sa G41 chipsetom i 4GB memorijama, ili je problem do proizvodjaca maticnih.
Trebalo bi da trazis neki dvostrani modul sa 2x8 cipova, low density da je. Mozda da probas da nabavis Kingston KVR1333D3N9/4G (siroka starije proizvodnje), ta uglavnom radi na starijim plocama, posto je dvostrana. Postoji ista oznaka kingston memorije sa dodatkom S8 u oznaci, ta je jednostrana i veca verovatnoca da ne radi.

Ja sam imao slican problem sa g41 cipsetom i izbirljivom plocom sto se tice memorije. Skoro sam nabavio Corsair DDR3 4GB 1333MHz CMV4GX3M1A1333C9, za koju proizvodjac garantuje da ce raditi na svim ddr3 platformama i radi kod mene u paru sa KVR1333D3N9/2G. Sto se tice memorija od 1600MHz, veca verovatnoca da nece raditi. Ako slucajno naletis na neku takvu da ti radi, ostavi info.

Srecno u potrazi.
 
Poslednja izmena:
Definitivno postoji problem sa G41 chipsetom i 4GB memorijama, ili je problem do proizvodjaca maticnih.
Trebalo bi da trazis neki dvostrani modul sa 2x8 cipova, low density da je. Mozda da probas da nabavis Kingston KVR1333D3N9/4G (siroka starije proizvodnje), ta uglavnom radi na starijim plocama, posto je dvostrana. Postoji ista oznaka kingston memorije sa dodatkom S8 u oznaci, ta je jednostrana i veca verovatnoca da ne radi.

Ja sam imao slican problem sa g41 cipsetom i izbirljivom plocom sto se tice memorije. Skoro sam nabavio Corsair DDR3 4GB 1333MHz CMV4GX3M1A1333C9, za koju proizvodjac garantuje da ce raditi na svim ddr3 platformama i radi kod mene u paru sa KVR1333D3N9/2G. Sto se tice memorija od 1600MHz, veca verovatnoca da nece raditi. Ako slucajno naletis na neku takvu da ti radi, ostavi info.

Srecno u potrazi.

Probane su i red line 1866mhz i rade... svasta :)
videcu da nadjem neke leve, nanya, transcend, patriot.... one obicne matore...
 
Ako slucajno neko ima memoriju koja provereno radi, i hoce da menja za novog kingstona gorepomenutog, ja sam za :-D
 
...u čitavoj priči ne vidim podatak da li je ta memorija ispravna i testirana(kingston KHX1600C9D3P1K2/8G),jer to je memorija koja se prodaje i kupuje u paru,a sada je rasparena?...
...a memoriju možeš testirati i u moja mašina,ne treba ti za test ispravnosti memorije baš ploča u koju je želiš ubosti...
 
Radi ta memorija, probana na b75.
Probana na drugoj g41 ploci,isto ne radi :)
Kupio sam hynix, sa hp logom,iz nekog brenda izgleda... sljaka na keca :)
A tog kingstona vracam prodavcu...krastavac,ispravna,ali dzabe kad mi ne vrsi posao.m..
 
Ja sam uzeo 2Gb DDR3 Kvr1333d3n9/2g za ove sa 4g mislim da sam citao za moju plocu da nije radila ploca je Gigabyte G41M-Combo Rev 2.0 Gledaj samo da bude DS. :)
 
Ja sam uzeo 2Gb DDR3 Kvr1333d3n9/2g za ove sa 4g mislim da sam citao za moju plocu da nije radila ploca je Gigabyte G41M-Combo Rev 2.0 Gledaj samo da bude DS. :)

da, posle ovih silnih muka, skontao sam da double sided rade na g41, dok single sided ne rade :)

da ne smaram sad o kojim se mukama radi, @Pega mi je mnogo pomogao tako sto sam mu u 23:30 (!!!) odneo plocu (sa xeonom,koja nije htela da se ukljuci) da vidi sta nije uredu.... probao je njegove memorije i skontali smo sta treba da menjam :)
 
Ja imam sličnu ploču, G41M-P28 i memorija nekako radi na manjim brzinama, ali na 1333Mhz pravi probleme tj. nekad uspe boot, nekada ne. Podešavao sam svašta i ne pomaže, jedino što mi ostaje sumnjivo je ovaj tRFC: ploča ima setovanja samo do 78, a u SPD su veće vrednosti. Na netu nisam našao nešto previše pametno o tRFC, možda ovde neko zna, a mogli bi i "dobrovoljci" da okače vrednosti svojih memorija da vidimo kako se to kreće.
spd.png
 
ploca asus G41 M-LX radi i sa double sided i single sided.
Konkretno kingston 2GB ddr3 patriot 2Gb ddr3 i transcend ddr3 ima jedan transcend 2GB DDR3 single sided i jos 2x2 GB ddr3 double sided sta god ubodem u nju radi
 
Koliko vam se greje G41 cipset moj definitivno ide preko 70c opecem prst na dodir, nzm da li da trazim neki kuler ili je ok?
951298b3b23833b35371a1bfad05b0bb.jpg
 
Nazad
Vrh Dno