Šta je novo?

Ssd 98% life uzet pre 3 meseca.

Ludak2013

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.06.2013
Poruke
502
Poena
69
Uzeo sam nesto malo pre nove godine.

Crucial 256gb mx100.

ssd.PNG
 
Moj patriot pyro stoji na 95% otkad sam ga kupio i nista mu ne fali. Cini mi se da sam negde procitao da je to bag u hdd sentinelu.
 
Batali HDD Sentinel za dijagnostiku SSD-ova, koristan je koliko i stetoskop za analizu krvi.

Za atribut 202 na mx100 kaže:

202 CA Percentage Lifetime Used The average erase count of all blocks on Channel 0 CE 0 divided by the specified MaxEraseCount (10k for MLC or 100k for SLC), reported as a percentage from 0 to 100%.

Drugim rečima to je samo predikcija na osnovu pretpostavke o mogućem broju upisa bez gledanja stvarnog broja zamenjenih blokova.

Ovde imaš objašnjenje smart atributa za Crucial (Micron) SSD-ove:

https://code.google.com/p/hddguardian/wiki/Micron_SMART_attributes

Startuj CrystalDiskInfo pa pogledaj atribute. Taman vidi i koliko si imao upisa za ta tri meseca.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da sam negde procitao da je to bag u hdd sentinelu.
+1
Meni na Mushkin_u po sentinelu stoji 97% Health a skoro godinu dana je kod mene.Radi bez ikakvih problema.
 
SSD je upaljen ukupno 303 puta, a imaš 167 Unexpected power loss. Ili se kod tebe računar lepo ne gasi ili ga često nasilno resetuješ (na taster)?

Možda bi mogao da instaliraš i novi FW, izašao je MU02.
 
Ma normalno ga gasim, preko windowsa.

Ma ovo nesto nije tacno. Ispadne da je radio 65 dana od 90 i nesto dana od kad sam ga kupio.

Nije moguce jer nisam bio 20 dana kuci i niko nije koristio racunar.
 
Poslednja izmena:
To za broj paljenja/gašenja je verovatno zbog Power Saving, pa se stalno pali i gasi. namesti na "Never Sleep" u advanced power meniju, SSD-u to ne treba.
 
Nazad
Vrh Dno