Šta je novo?

Da li je cetvorku pregazilo vreme?

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Uzeo bih neki iphone, ali 4s mi je preskup, a 3gs sam imao i ne svidja mi se ekran, a i pomolo je slabasan za danasnje uslove. Zato mi je jedino ostalo da razmatram cetvorku. Koliko je to dobra investicija danas? Trenutno imam xperiu s, ali cetvorka mi deluje mnogo ugladjenijie i kvalitetnije.
 
Ja bi na tvom mestu isao najmanje na 4s. Strpi se malo, i sakupljaj novac ;)
 
Sve zavisi za koliko novca moze da kupi 4,vidim da su po oglasima 100-injak eura a 4s ima i za 130.mala je to razlika a 4s je mnogo bolji
 
Za neke osnovne potrebe po meni je sasvim solidan telefon. Pod time mislim na pozive, poruke, muziku i društvene mreže. Mogu i neke igrice da se probaju. Jedino što je po meni baš mali telefon.

Pojuri 4s mogu da se nađu za 130e,nije mnogo skuplji od obične četvorke.
 
Poredio sam bratov 4 (ios7) sa mojim 5s. Naravno, mnogo sporije otvara aplikacije, ali kada ih otvori rade okej. Osnovne (phone, messages, itd) otvara brzo. Sve u svemu, jeste spor ali ne frustrura. Malo secka prilikom skrolovanja, nema siri... 4s je znatno brzi i ima bolju kameru, ios 8, isao bih na njega da sam na tvom mestu.
 
Pa treba mi telefon da mi lepo radi, nista specijalno. Da mi ne koci u browseru, da mi messenger lepo radi i da ne gusi kad idem iz aplikacije u aplikaciju :)
 
Cetvorka radi fino sa ios 712 sa ios 5-6 radi perfektno, i nema price, 4S je bolji telefon A5 je 2XA4 ali bukvalno... e sada, po mom misljenju oba telefona su prevazidjena, ali da pre bih uzeo 4S i 30e preko da dodas nije neka investicija...
 
moja preporuka ti je 5c.Ima da se nađe zaključan (mts/telenor) za ok pare,pogotovo 8gb model.

Od 8gb modela ne očekuj mnogo prostora,al sasvim dovoljno bez muzike i nekih zahtevnih igara.
 
Čovek je napisao da mu je i 4s skup, a ti mu preporučuješ 5c za koji treba dodati još minimum 100e. Mada ja bi pre išao na 5 nego 5c...
 
Zašto bi uzeo identican telefon koji je star minimum godinu i po dana i ima lošiju bateriju? 5c, iako plastican, deluje odlično, a 5 ima i problem sa ljuštenjem boje, pa je danas jako teško naći dobro očuvan. I ja sam pre godinu dana uzeo polovan 5 umesto 5c, ali tada nikad nisam video 5c. Danas ne bih imao dilemu uopšte.
 
Trenutno mi je to preskupo jer sam student. Zato sam mislio da uzmem cetvorku. Treba da mi lepo radi messenger, net malo, kamera i tako te stvari. Ako ima neko da mi kaze svoja iskustva i to bi valjalo. ;)

I da, zanima me koliko je jaci od 3gs jer sam njega imao i radio je relativno pristojno :D
 
Poslednja izmena:
Jel ima uopste cetvorki na prodaju? Nesto ih ne vidjam.. Koja je cena?
 
Imam iPhone 4 32GB SIMFREE iOS 7.1.2, već više od 4 godine i još uvek radi prilično dobro, s obzirom na godine. Nije jailbreakovan, sve aplikacije su ili regularno kupljene preko Store-a ili skinute kao free.
Osnovne aplikacije rade potpuno fluidno, ali je problem sa zahtevnim igricama i kada se otvori više aplikacija koje rade u pozadini, zna poprilično da se zagrcne.
Za današnje pojmove ima mali displej, ali je izuzetno kvalitetan, probaj da uporediš vidljivost na dnevnom svetlu sa nekim savremenim i videćeš o čemu pričam.
Ipak, da nemam dovoljno para, a da kupujem iPhone sada ne bih uzeo iPhone 4 već 4s. Mala je razlika u ceni, a dobitak je ogroman, bukvalno 2x brži procesor, što je generalno jedini problem danas sa korišćenjem Iphone 4, osim veličine displeja.
I na kraju, po mojoj proceni 16GB je danas malo, 32GB je komforna opcija. Imam ovaj od 32GB i znam o čemu govorim.
 
Vidim da niko nece da pomene, pa cu ja...HTC One X :) za te pare najbolja kupovina, ili medju najboljima. Nije los iP 4 ako ga nadjes sa verzijom OSa do 6.x. Sve preko toga, ja licno ne bih uzimao. Dalje,postavlja se pitanje trajanja baterije za tako star uredjaj, a ona nije jednostavno zamenjiva. Razmisli dobro, bas ako si student trebas da kupis nesto iz cega mozes da izvuces najvecu vrednost, a ne ono sta ti se najvise svidja-jurenje prevazidjenih retro-fensi uredjaja. Mada je to subjektivno misljenje,ali deluje mi logicno. Uzmi neki ljudski android, 3.5 inca je jednostavno premalo sem ako telefon mislis da koristis samo kao dumb phone.
 
Poslednja izmena:
Nikako se ne mogu sloziti sa osobom iznad :D prvo Ljudski android? :-D ja to do sada nisam video :-D Drugo Dumb iphone? :-D wow pa da nije tog iOS-a android ne bi bio ovo sto je danas. :-D Store , sta to bese pre apple ios-a? Touch screen na androidu planiran pre izlaska iphone-a? Noooo predvidjen je mehanickim tasterima, multi touch? ups wtf to tek od 2009 :p
 
A verujem da je preskup za ono sto nudi. Cudi me da jos toliko kosta. Za cetvorku treba da dam oko 13 000 a za te pare mogu nexus 4 da kupim. Svidja mi se ios, ali ipak ako ne nudi onoliko koliko kosta zaobici cu ga;)
 
Cek cek cek, pa tebi treba jos 2.000 za 4s. :) nemoj kupovati tu cetvorku. A za Android su mozda i u pravu za taj cenovni rang. Mada sam ja uzeo 4s i majci i devojci i sada su obe mirne, nema usporavanja, reseta i slicnog, a veruj mi to vredi vise od bilo kog Androida :))
 
Ne zaboravi i losiji prijem signala na obicnoj 4ci, mislim da bi stvarno trebao da se pruzis za 4s ako uzimas iPhone.
 
Nikako se ne mogu sloziti sa osobom iznad :D prvo Ljudski android? :-D ja to do sada nisam video :-D Drugo Dumb iphone? :-D wow pa da nije tog iOS-a android ne bi bio ovo sto je danas. :-D Store , sta to bese pre apple ios-a? Touch screen na androidu planiran pre izlaska iphone-a? Noooo predvidjen je mehanickim tasterima, multi touch? ups wtf to tek od 2009 :p

Prvo,ocigledno je da si fanboj, stoga i ne treba niko da uvazava tvoje misljenje (sem drugih fanboja istih kao ti, naravno). Drugo, nisam rekao da je iPhone dumb phone, vec da je iP 4 OK kupovina ako misli da ga KORISTI kao dumb phone,odnosno za pozive...jer za video/internet nije zbog velicine ekrana, previse je malo 3.5 inca. Mada, nije ni za pozive toliko, pitanje je da li bi neki random tel kupljen sa oglasa imao dovoljno jaku bateriju da izgura ceo dan sa nekim malo zahtevnijim koriscenjem. Sledeci put citaj malo pazljivije.
 
Dzabe se ubedjujes sa doticnim, za njega postoji samo iPhone (savrsenstvo bez mane).
 
Prvo,ocigledno je da si fanboj, stoga i ne treba niko da uvazava tvoje misljenje (sem drugih fanboja istih kao ti, naravno). Drugo, nisam rekao da je iPhone dumb phone, vec da je iP 4 OK kupovina ako misli da ga KORISTI kao dumb phone,odnosno za pozive...jer za video/internet nije zbog velicine ekrana, previse je malo 3.5 inca. Mada, nije ni za pozive toliko, pitanje je da li bi neki random tel kupljen sa oglasa imao dovoljno jaku bateriju da izgura ceo dan sa nekim malo zahtevnijim koriscenjem. Sledeci put citaj malo pazljivije.

Fanboj nisam, vrlo sam relalan, druga stvar gore si napisao da juri android sa 3.5 inca sto je takodje dumb? :-D Pa preporucicemo mu 6233 nokiu ima da uziva sto se batt tice surf odlican sve odlicno , telefon radi izuzetno brzo ;-)
 
Ти или нећеш или не знаш да читаш.
Ајде поново прочитај Фингонов пост...
 
Pazi ovako, svakako ti ne bih preporucio da uzimas bilo koji android uredjaj za te pare. Zasto? Prvo, nemas dobru rezoluciju. Drugo, svaki android uredjaj za te pare ti sadrzi bloatware (95%). Plus ti je ako vec imas neki iUredjaj, pa da uradis sinhronizaciju i da te bole jaja, mnogo bolje i jednostavnije radi nego na androidu. Sada, jeste da iPhone 4 zabada na ios 7+, ali za to postoji i downgrade, koji je malo teze uraditi za onog koji ne zna, ali je svakako moguce, naravno. Uostalom, ako ti se ne svidi iPhone 4, troduplo brze ces ga prodati nego bilo koji android uredjaj za taj kes, i mozes kupiti sebi drugi telefon.Skupi jos neki dinar, uzmi 4s, i za tebe nema zime narednih 2 godine.
 
Za 100e ima na oglasima skoro nov Sony m2. Mozr da kupi Htc one x koji ima hd rezoluciju. Kakve niske rezolucije. Kakve blotware ima veze sa cenom androida? Nikakve, ima ga svuda, a mozda malo vise na skupljim modelima koji nisu nexus. Ima i root ako hoce stock bez bloatwarea, mnogo je laksi nego downgrade iphona na starije OS verzije. Dosta je propao forum, niko vise nista ne cita, a filozofira, daju netacne konstatacije...zabrinjavajuce.
 
Poslednja izmena:
Moze Nexus 4 da se nadje za taj novac koji dere uzduz i popreko te penzionere. I da, nema bloatware.
 
Hahahah, cekaj matori, polako. Prvo, NIGDE nisam napomenuo da bloatware ima veze sa cenom, ti izgleda da lepo ne citas, a kreces odmah da pljujes. Napisao sam da je prisutan bloatware, i to je tacno. Tezak je downgrade za one koji nikada nisu probali isti, izgleda da decko zeli po prvi put da koristi iOS.
Tako da nemoj ti da kreces da pljujes, uzmes lepo prvo procitas post, pa onda kreni da filozofiras.
 
Poslednja izmena:
Meni samo jedna stvar nije jasna...zašto iPhone 4/4s ne može da se koristi kao smart phone? Zato što je ekran 3,5"? Kad su svi telefoni imali ovoliki displej to nije bilo malo, a danas, kada je očigledno prisutno ludilo "što veći displej, to bolji telefon" (kojem se i Apple pridružio) ne valja ništa?

Pravo pitanje je koliko on planira da plati i šta mu je must kod nekog telefona?

Da li je neko video kako izgleda gledati u displej prosečnog novog smart telefona na suncu? Evo, ja sam danas pokušao na auto placu da vidim na telefonu slike auta koji će navodno da dobiju i nisam video ama baš ništa dok rukom nisam napravio senku, pa čak i tada je bilo toliko loše, da sam ga pitao da mi kaže adresu na internetu, pa da sam pogledam na svom iPhone-u. Naravno, na mom praistorijskom iPhone 4 se i na jakom suncu, kakvo je danas, sve manje-više fino videlo. A njegov telefon je bio neki 2x veći Samsung, nemam pojma koji.
 
Nazad
Vrh Dno