Šta je novo?

GT 730 1 Gb DDR5 64 bit vs GT730 2Gb DDR3 128 bit

kad bi mi bilo stani - pani koju da uzmem,uzeo bih drugu.ali bolje stekni te novce i ganjaj 77xx na oglasima.
 
Umart bez uvrede, ali nemoj savetovati ako nisi siguran u to sto pricas.
Ne, uzmi 64-bit verziju jer ima jaci GPU i GDDR5, iako je memory magistrala losija.
 
Poslednja izmena:
pa zar nije propusnost 64 bitne magistrale duplo veća zbog DDR5 memorije,jel to ono Memory Bandwidth koji je duplo veći?
 
"Propusnost" ima veze samo sa magistralom. Znaci sirina puta kojim idu podaci.
GDDR3 je prespor i ne moze da iskoristi 128 bit magistralu, iako ima vecu propusnu moc sama magistrala, samim time nema poente. Takodje preslab je taj graficki cip da iskoristi 2gb vrama.

GDDR5 je mnogo brzi i iskoriscava 64 bit magistralu. A dodatno sam vidjao po netu da kazu da je sam chip jaci na 64 bit verziji (nisam se toliko interesovao za taj budget segment i gledao tacne modele).


EDIT: zapravo sad pogledah i tacno je. GDDR5 varijanta sa 64 bit magistralom koristi GK208 cip, a 128bit verzija sa GDDR3 koristi GF108 koji je chip sa GT 430 (mator 4-5 godina)
 
Poslednja izmena:
sad je jasno....
@umart ,jedna od stvari koju nikad ne bi kupio polovnu je grafička kartica...
 
Slozicu se sa Umartom oko toga, bolje kupiti polovnu grafiku u garanciji nego novu slabiju.

Ja sam nekoliko puta uzimao polovne u garanciji.
 
+1 za polovno u garanciji. Radeon 7750/7770 1GB DDR5 za 6-8 hiljada.
 
+1 za polovne "opcenito" dobijes duplu ili troduplo za iste pare, od polovnih stvari ne bih nikad kupio HDD pa napajanje (mada jesam i taj HDD mi jos uvek radi, a novi kupljen u radnji zabo posle 2 godine), a izbor je ubi ga slazem se sa Umartom 128 bita i 2 Gb DDR 3.
 
ta gt730 je go ku*ac, neki prosecan APU je bolji od nje, vidjao sam po testovima... 7750 je vec dosta bolja i ja bih to trazio po oglasima...
 
Nazad
Vrh Dno