Šta je novo?

Prvi HiFi

melkor

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
533
Poena
620
Barem, entry level :)

Razmišljam da uzmem NAD C320BEE i Monitor Audio RS1.
nad.jpg

mg2612.jpg


Mogao bih to da uzmem za nekih 350€
http://www.kupujemprodajem.com/NAD-C-320-bee-19985007-oglas.htm?filter_id=20407459
http://www.kupujemprodajem.com/Monitor-Audio-Silver-RS1-20400824-oglas.htm?filter_id=31600037

Da li je ovo OK kombinacija? Uglavnom kažu da se NAD i MA lepo slažu... Ili ima nešto bolje/pametnije da se složi sa KP sajta trenutno... ??

Za 800+ € ima i ovo da se pazari (Marantz PM7001 KI i Monitor Audio RX2), ali da li se isplati (meni kao početniku) dati 2.5x više para, u odnosu na ovu prvu kombinaciju?
http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-PM7001-KI-20908791-oglas.htm?filter_id=21170898

Planiram da kasnije nadogradim/pojačam/promenim sistem i kupim neki DAC.

Pozzzdrav
 
@_kiza_

Šta konkretno zameraš skupljoj varijanti? Pojačalo ili zvučnike?
 
Meni, iskreno, pojacalo. Ne kazem da je lose samo mislim da je Naim Nait 5 npr. mnogo bolji match sa MA. Ali Naim nije jeftin, covek trazi 550e na KP. Kad bih kupovao za sebe uzeo bi Naim i one jeftinije MA rs1(budzet 800e). I to bi bila ozbiljna kombinacija i eventualno kad se ukaze prilika zameniti kutije za neki jaci model MA ili nesto drugo. Mozda nije fer prema tebi da te odvaram od Marantza za prvi hifi, a i meni je Marantz bio prvo pojacalo :) Izgleda da, mozda, svako mora da prodje taj put :)
 
Оглас је мој и Маранц итекако иде уз Монитор Аудио звучнике. ПМ7001 КИ је појачало које коштало код нас ~900е у Техномаксу док је његов наследник ПМ8005 ~1300е.
Што се тиче звучника RS1 је слаб звучник док је RX2 или наследник Silver2 неупоредиво озбиљнији звучник. RS6 је јела RS1, док 8'' бас држи RX2 изнад RS6 и врло близу RX6.
У сваком случају RX серија је приметни напредак у односу на RS те тражи да чујеш новије моделе.
Препорука човеку је да обиђе продавнице, продавце са огласа које може, сам чује и стекне утисак шта му одговара.
 
Za prvi Hi Fi, nemoj mnogo da daješ pare. Sigurno ga menjaš, samo je pitanje časa :D Kombinacije dva grada, zvučnici jedan, a pojačalo drugi su mnogo loše. To zaobilaze i iskusniji. Kupi sve u Beogradu. Pre kupovine probaj, slušaj .... prodavace koji imaju problem sa tim zaobilazi.
 
Za prvi set, pojačalo + zvučnici 250€ je maksimalno. Sve preko toga sačuvaj za posle :)
 
Sve zavisi šta hoćeš od zvuka ali osnovno pravilo je da se ne kupuje sa slike, što bi rekli, već nakon slušanja I to nekog od par sati minimum.
Ja nisam za kupujem danas da bih menjao sutra kad je hifi u pitanju mada neko je u hifi-ju baš zbog toga, da bi palamudili po forumima I menjali opremu svakih par meseci...
Ako si ti od onih kojima je zvuk jedino merilo onda svakako bih zaobišao buđet klasu MA, NAD, KEF, BW... to je sve jedno ispod 1000 evra a ni oni u klasi do 2000 nisu ništa posebno, tek preko ima rezone o njima pričati...
Tačnije, kompletna mejnstrim scena koju imaš da kupiš kod nas po prodavnicam i na KP sajtu je jednostavno junk. To kupuje samo onaj koji voli da mu svetele lampice u sobi i da lepo izgleda kao deo nameštaja...
Za zvučnike još uvek nema ništa bolje od Sinišinog Sinevoice PS7, pravljeni u klasi daleko ispod 1000 evra a sviraju kao konfekcija od 2000. Ovo iz iskustva jer imam jedne takve. Kod mene ostaju do kraja i ne menjam ih. Dakle tu nema puno dileme, kupi njih i pogodio si sve u jednom.
Za pojačalo možeš dobro proći i na kupujem prodajem i tu je izbor dosta dobar i ne bih ti savetovao niti jednu psebnu marku jer ipak sve zavisi koje zvučnike hoćeš. U svakom slučaju pojačalo ako nema bar 10 kila ne kupuj :d.
Na tvom mestu ja bih išao na varijantu PS7 + polovno pojačalo (sve do 1000 evra). BTW - SIniša je sam pravio jedno pojačalo i mislim daje moglo da se kupi za 300-500 evra koje bilo mali lampas ako se dobro sećam...to će ti svirati uz njegove zvučnike odlično, bolje nego da kupiš bilo šta polovno. Ja sam već kupio rotela kad sam išao na zvučnike kod Siniše, mada mi je Siniša nudio da zameni rotela za to njegovo i da cenu spusti zvučnike (jer ceni rotela jako puno) ali ja nisam bio za to a i njemu se svidelo kako to svira zajedeno pa ni sam nije insistirao dalje...kad sam preuzimao zvučnike zvao je malu ekipu hifi ljubitelja, njegovih pajtaša i onih koji imaju doživotnu garanciju koju daje na svoje zvučnike da poslušaju kako to zvuči i svima nam je vilica bila na podu, slušali smo alternativni country.
Kad uštekaš novih 500 kupi pristojan dac i završio si zvukom na duže staze.
Ja sam bio frapiran kvalitetom zvuka koje daju PS7 + rotel ra 1520 + rega dac. Taj kvalitet nije mogao da postigne niti jedan zvučnik ispod 2000 evra, čak nije bilo ni blizu a bilo mi je pase da probam zvučnike od 3000-5000 evra da bih video u kojoj su mejnstrim klasi....

Opet, ako nisi tako strog po pitanju kvaliteta onda nemoj da bacaš pare idi na nešto najjeftinije što ti se učini pristojno na slušanju, uštedećeš sebi novac.
 
Poslednja izmena:

Моје искуство сам монитор аудиом је :lupko: . Купио буразер БР2 ваљда слично изгледају као ови са слике и слушали то ми једно време, трипујући да је добар звук. Онда један дан купим ја Кантон ГЛЕ-402 и буквално како смо их повезали схватимо да БР2 имају мутан непрецизан звук. Тако да моја препорука половни немачки звучници, што ми је и један продавац половне аудио технике поменуо.
 
^Imam slicno iskustvo prilikom poredjenja Canton i Mission zvucnika. Prvo sam poslusao Canton GLE podnostojece (ne secam se tacnog modela) a odmah zatim tada aktuelne (i prilicno izvikane) Mission M zvucnike, isto podnostojece. Posle Canton-a, Mission su zvucali kao da ih je neko umotao u jorgan.
HiFi se kupuje nakon slusanja, nikako pre :)

Pozdrav
 
Još uvek nemam definitivan prostor za opuštanje i muziku (tek planiram da se preselim), tako da mi treba nešto za "prelazni" period, kao i da polako uđem u problematiku.
Ne bih u startu uzimao neki DAC, već bi izvor bio PC (FLAC).

U posedu imam G1.Sniper A88X, ploču sa odlično urađenom audio sekcijom,
kao i Creative Soundblaster X-Fi karticu sa promenjenim OP-AMP-om na LME49720 (bolja verzija national LM4562).

Da li se isplati uzeti Audigy2 ZS SB0350 Gold ili M-Audio Audiophile 2496 ili neku još bolju karticu?

:wave:
 
Ako nisi gadljiv na samogradnju mozes sa manje para da dobijes drasticno skuplji zvuk. Do pre nekoliko meseci je bilo nekoliko odlicno uradjenih Aleph 3 i Babel snagasa za 300-350 evra sto je prakticno dzabe. Za taj novac pravi poklon. Da ne pricamo da su zvucno bolji od bilo cega pomenutog u ovoj temi.

To je ovako nesto npr:
http://www.diyaudio.rs/topic/7070-na-prodaju-babelfish-j/

Jedino sto treba cekati da tako nesto naleti.
 
Da li se isplati uzeti Audigy2 ZS SB0350 Gold ili M-Audio Audiophile 2496 ili neku još bolju karticu?

:wave:

Ако желиш добру звучну карту, иди на Асус ЅТХ. Нема хифи много добро а јефтино, пропали би одавно да је тако.
Боље од те карте је пристојан екстерни дак али то је ред Аркам ирдак као мин од 500-ак е. Стрпи се до наредне верзије када откључају и дсд.
Мој предлог за дак би пре био Маранц ХD dak1.
 
Nazad
Vrh Dno