Šta je novo?

Dvd u HD ripovanje!

KingSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruke
304
Poena
69
Pozz svima jedno pitanje ili savet ako mogu da dobijem naime kao sto naslov kaze kratko i jasno [emoji4] .
Treba mi dobar alat da dvd prebacim u HD kvalitet ako je uopste moguce naravno pritom da se neizgubi puno na kvalitetu ili bar da se 70% dvd zadrzi kad ga iskonvertujem u HD .
Nebi bilo lose da je alat(program) sto jednostavniji i da nebrlja puno.
Hvala svima unapred [emoji6]
 
Ne vidim kako možeš da prebaciš DVD u HD, pošto DVD nije enkodiran u HD rezoluciji.
Ja sam inače za to poslednji put koristio VidCoder, pod uslovom da DVD nije kriptovan.
 
Ne mozes nikako da dvd konvertujes u HD, mislim mozes ali nema nikakvu poentu, neces dobiti kvalitetniji izlazni fajl nego sto je originalni.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da mogu da izripujem dvd koji je cinimi se 756x5xx u bilo koju HD rezoluciju u sustini treba mi veca slika jer ako samo uradim aspect ratio16:9(koji u sustini moze dosta programa) on ga raskezeci i pokvari se slika , onda sam kontao pa zasto ga nebi izripovao u HD naravno uz adekvatan program zato sam se obrati za pomoc :) !
Mislim neverovatno mi zvuci da nema takvog programa !
 
Tebi očigledno neke osnovne stvari nisu jasne...
 
Mislim neverovatno mi zvuci da nema takvog programa !
Pa, većinom programa za ripovanje može da se izvede to, ali se time ništa ne dobija. Dovoljno je da izripuješ u DVD rezoluciju, a da pustiš plejer ili TV da "risajzuju" sliku do neke HD vrednosti.
 
Ma vidjam cesto da ovi "nasi riperi"(na domacim trackerima) rade upscale nekog sdtv(dvd) materijala na 720p. Jos uvek ne mogu da provalim zbog cega to rade. Da'l misle da time sto su izbacili 720p materijal odma znaci da je vr' kvalitet :).
 
Tebi očigledno neke osnovne stvari nisu jasne...
Zašto? Ja sam samo razvodnio(sto bi rekli) al mislim da svi kontaju sta mi treba [emoji6] !

Pa, većinom programa za ripovanje može da se izvede to, ali se time ništa ne dobija. Dovoljno je da izripuješ u DVD rezoluciju, a da pustiš plejer ili TV da "risajzuju" sliku do neke HD vrednosti.
To znam kao i to da se nista nedobije a, i da tv uredjaji razvlace sliku do HD rez, medjutim gubi se na kvalitetu i zbog toga sam ajde de pomislio da li ima neki program koji ce to da eliminise i da sliku nagrebuje(laicki) bez gubitka u HD pa da je TV nerazvlaci bespotrebno i pritom jel zamrlja [emoji4] !
 
Poslednja izmena:
Bilo kakva konverzija će dovesti do nekog gubitka kvaliteta. Jedino što može da eventualno opravda upscale je ako se sadržaj pušta direktno na TV-u koji to sam po sebi jako loše radi.
Iskreno, ja se ne bih zamlaćivao time.
 
tv uredjaji razvlace sliku do HD rez, medjutim gubi se na kvalitetu
To zavisi od TVa. Ja, npr, mislim da moj TV (LG 42" smart) radi odličan upscale DVDripova, tako da slika izgleda više nego pristojno (ako je DVDrip kvalitetan). Naravno, ne bude to (full) HD slika, ali je, za moje potrebe i želje, jako, jako dobro.
 
To znam kao i to da se nista nedobije a, i da tv uredjaji razvlace sliku do HD rez, medjutim gubi se na kvalitetu i zbog toga sam ajde de pomislio da li ima neki program koji ce to da eliminise i da sliku nagrebuje(laicki) bez gubitka u HD pa da je TV nerazvlaci bespotrebno i pritom jel zamrlja [emoji4] !
Да ли ће телевизор да развуче слику до неке HD резолуције или ће то да уради програм, углавном је небитно. Имаш максималних 720х576 и можеш да (уз губитак квалитета, наравно) развучеш оних 720 до 1920 и онда мало исечеш по висини или да развучеш 576 до 1080 па да остану црне траке лево и десно.
Могу ли ја од 23" монитора да направим 40" телевизор без губитака? ;)
 
Skini ili pomoću telefona uslikaj neku sliku rezolucije 700x500 i otvori je. Ne moraš ni da konvertuješ, dovoljno je samo da pritiskaš + za uvećanje broja piksela, pa vidi šta ćeš dobitii. Da bi ti SD video snimak bio bez gubitaka poželjno je još malčice i smanjiti rezoluciju od originala i uraditi two pass u H.264 lii još bolje H.265. Dva najbolja programa koja služe toj svrsi su Staxrip i Handbrake. Ovaj drugi je mnogo lakši, ali prvi ima mnogo više mogućnosti i nije baš "user friendly". Ali je fenomenalan.
P.S. Nije stvar u veličini, već u načinu upotrebe" :D
 
Poslednja izmena:
Bilo kakva konverzija će dovesti do nekog gubitka kvaliteta. Jedino što može da eventualno opravda upscale je ako se sadržaj pušta direktno na TV-u koji to sam po sebi jako loše radi.
Iskreno, ja se ne bih zamlaćivao time.

To sam uvideo al reko da potrazim savet nekosta nista [emoji4] !
Kao i malo zamlacivanja jel!

To zavisi od TVa. Ja, npr, mislim da moj TV (LG 42" smart) radi odličan upscale DVDripova, tako da slika izgleda više nego pristojno (ako je DVDrip kvalitetan). Naravno, ne bude to (full) HD slika, ali je, za moje potrebe i želje, jako, jako dobro.
Imam neki Sony KDLxxx hebemli ga nisam kuci pa neznam napamet nije smaart al sljaka dobro 40" BRAVIA medjutim problem je taj kad pustim DVD rip sniman winfast-ovom litekovom tv karticom boje se malo razliju doduse nije ruku na srce to toliko lose ali bih teo ako moze da bude na HD tvu HD slika jel medjutim... Izgleda to nije moguce koliko citam.


Dva najbolja programa koja služe toj svrsi su Staxrip i Handbrake. Ovaj drugi je mnogo lakši, ali prvi ima mnogo više mogućnosti i nije baš "user friendly". Ali je fenomenalan.
P.S. Nije stvar u veličini, već u načinu upotrebe" :D
Ovo moram probati cim stignem od obaveza ako budem znao naravno [emoji4] hvala .
 
Nemoj raditi 2pass...
Nismo u 2011oj

Handbrake najbolji program ? Po cemu ?
To je gui samo, od x264 zavisi kvalitet
Mozda je najnasmikaniji

Po menu megui ili jos bolje x264 CLI luncher

Nema potrebe za komplikovanjem (no to su subjektino, sta kome odgovora), ne postoji najbolji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno