Šta je novo?

Prozori (programi) se otvaraju na sekundarnom ekranu (Kubuntu 14.04)

RazbojNick

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2004
Poruke
5,907
Poena
815
Laptop i dodatni monitor, Kubuntu 14.04. Bilo koji ekran da je primaran, pokrenuti programi se obavezno otvaraju na sekundarnom. Podesio sam da monitor bude primaran ekran i laptopov gasim, ali svi programi se otvaraju baš na njemu, pa moram da palim ekran i prevlačim ih na spoljni monitor. Ovo je poseban problem zato što se pri pokretanju sistema startuje i virtuelna mašina preko celog ekrana.

Kako da rešim ovaj problem?
 
Mozes da podesis svaki prozor u kojem ekranu da se otvara ali moras da se opredelis sta ce ti biti primarni a sta sekundarni ekran, mislim da ne mozes da to menjas cas ovako cas onako.
Na desni klik misem na ram prozora dobijas opcije oko podesavanja za taj prog. Ima zezana ako su oba izlaza HDMI ja sam morao jedanda stavim da je VGA i tomije primarni monitor.
Plus ja imam AMD karticu, Catalyst drajvere i xorg.conf, kod mene to tako radi.
 
Ne menjam ekrane svaki cas, nego je problem prisutan od starta, bilo kako da se podesi. Isto AMD i catalysti kod mene.

Našao sam na desnom kliku, More application settings ima mogućnost da zapamti na kojem ekranu da se otvara. Hvala, to bi trebalo da je to.
 
Isti problem imam iako sam u Display Configuration podesio šta je primarni monitor. ****** je što moram za svaku aplikaciju posebno...
 
Najveca misterija je sto u KDE okruzenju u istom distrou kod nekog postoji problem kod nekog ne, konkretno 14.04 nisam imao problem, Manjaro u startu sve mi otvarao u sekundarnom ekranu.
U nekom trecem KDE distrou nesto otvori kako treba nesto ne pa moram da podesavam.
 
Hm, jutros mi opet pokrenuo program, za koji je namešteno da se "na silu" prikazuje na 1. ekranu, na sekundarnom...
 
Da li ste probali System Settings -> Window Behavior -> Window Behavior -> Active screen follows mouse
 
Ne odgovara mi, pošto se miš nadje na LVDS po pokretanju.
 
Nazad
Vrh Dno