Šta je novo?

Da li Intel RST ide uz Samsung SSD i Samsung Magician?

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Hej drugari, da li je potreban Intel RST ako se ugradi Samsung 850 i instališe onaj Samsung Magician?

Do sada, kad stavim Samsungov SSD, Intel RST je odbijao da se naknadno instališe uz poruku "Platform not supported" pa ga i nisam forsirao uz Samsungova esesdeJe. Sada sam uradio clone sa jednog OCZ-a na Samsunga, instalisao Samsung Magician, i onda primetio da je RST ostao još od OCZ-a, i da radi (Intel RST running). Podigne se i vrti se. Jel to treba da ostane ili da ga skidam?

Ako treba, zašto neće da se intališe uz "...not suported" poruku?!?

Čipset na ploči je Intelov.
 
Poslednja izmena:
koji je win?mozda treba da sredis .net framework da bi instalacija irst-a prosla,mada ako vec ima i radi kako treba sto bi dirao?cekiraj rezove i uporedi sa sljamsunzima na forumu,ako je to tu,ne pipaj i uzivaj.
 
Win7 je u pitanju, zaboravih reći...
 
To bi moglo biti do verzije irst-a jer na starije cipsetove noviji irst ne mogu da se instaliraju ...
 
Čipset je QM67 na Fujitsu laptopu, nije ova mašina iz potpisa. Procesor je i5-2540M. RST je radio bez problema, ranije sa starijim SSD-om.

Sad, kažete da je problem što ja skidam najnoviji RST koji nije kompatibilan sa tom starijom pločom?!? U stvari nema veze s' time što je promenjen SSD (bio OCZ a sada stavljen Samsung)?!?
 
IRST 12.9 je poslednji koji podržava serije 5 i 6 čipsetova.

QM67 je iz 6 serije, tako da nema podrške za njega u okviru 13.x.

Skini 12.9 i radiće, pričam iz iskustva pošto sam se već baktao sa tim više puta.
 
Ok hvala. Tek sutra poslepodne ću stići da se bavim time pa javljam jel uspelo.
 
Nazad
Vrh Dno