Šta je novo?

čudan problem

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
već neko vreme koristim
r7 260x powercolor oc 1gb ddr5
kartica je kupljena nova i stara je par meseci, ali zadnjih par dana pojavljuje mi se čudan problem.
Kada je kućište kompjutera u normalnom položaju (uspravno) ventilator od grafičke drči (ranije se nije čuo uopšte). Kada prevrnem kućište na bok, ventilator radi normalno bez drčanja.
Druga stvar. Kada pokrenem neku igricu, recimo CS GO ili League of Legends, na donjoj strani ekrana na trenutak svitne kao da se zamrljaju boje što se ranije nije dešavalo. to je delić sekunde ali sam primetio to.
Treće: Na mozili sam, fb, samo odjednom slika se podeli na milion parčića, i recimo kad skrolam sa mišom, ti parčići se mešaju mešaju i vrati se slika normalno. Zatvorim Mozilu ekran je normalan, ali recimo u mozili mi se par puta desilo to (ranije nikad).
Četvrto: Taman počne da mi učitava start igre league of legends (početak meča), alt+tab, pokrenem youtube recimo ili pustim winamp, i zakuje kompjuter. Zaledi se slika i počne da buči grafička. Ugasim komp (pošto nema reset) upalim i radi... Ali ovo mi se često dešava u zadnje vreme...
Trenutno mi je komp na boku pošto tako grafička ne buči...
Temperatura je merena od 30 stepeni kad se ne radi ništa, do 60 kad je zauzeta grafika... To je normalna temperatura, e sad šta može da bude problem nemam pojma. Obično kad zabada komp ovako ili je do grafike ili do procesora što nebi smelo da se desi. Grafička je inače pod garancijom
 
To stvarno izgleda kao žurka sa reklamacijom. Slučajno imam istu ali MSI i nema nikakvih problema sa HW, drajverima (14.12) windows 7, 8.1 i 10, linux.
 
skidao sam grafičku da nije slučajno puna prašine pa blokira ventilator, ali ona je čista kao suza nema trunke prašine, nebi smela onako da bruji. Ili je možda stradala osovina ventilatora pa kad je kućište u normalnom položaju bruji
 
skidao sam grafičku da nije slučajno puna prašine pa blokira ventilator, ali ona je čista kao suza nema trunke prašine, nebi smela onako da bruji. Ili je možda stradala osovina ventilatora pa kad je kućište u normalnom položaju bruji
Možda se pomerio ventilator na osovini ili ispao osigurač za nju. U svakom slučaju, neka se servis pobrine o tome, ako ti pokušaš da popraviš možeš da izgubiš garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno