Šta je novo?

Asrock Q1900m

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Kolege,da li neko ima ovu masineriju i kakvi su utisci ?

215005-2.jpg
 
Sasvim fina ploča. U kombinaciji sa 4GB RAM-a i nekim starim ssd-om, meni se pokazala fenomenalno. Inače KODI mi se vrti na tom HTPC-u. Jedina mana po meni je mikro format ploče, međutim kada sam tražio, nisam kod nas mogao da nađem manji format u j1900 izvedbi.
 
Aham.
Nadjoh u Emmiju po pristojnoj cenici,ja inace slabo zavrtim koju igricu,ali kontam...imam 4gb ddr3 na 1333mhz,a imam i grafu koja je solidna,pa rekoh da se raspitam u kakvom je rangu ova ploca,tj. procesor koji ima.
 
Poslednja izmena:
Po meni za HTPC i max neki office ok, kao glavna mašina ne, ipak je to preslabo...
 
Meni glavna masina inace koristi za surf i za 2 igrice ponekad...
Inace,zanima me sledece:
Videh da nema sata3,to je po meni minus,jerbo imam ssd.
Na onaj pasivan hladnjak bi turio Noctuicu od 92mm da ga malko dodatno hladi.
Imam ddr3 ram od 1333mhz,2 slota.
Imam grafu da ne skida ram bzvz.
Kako inace radi procesor,da li se moze uporediti sa Celeronima i Pentiumima za 1150,sto se brzine tice.
 
Ja nisam probao Win na njemu pa ne mogu da ti kažem realna iskustva. Mada kapiram da WIn sa 4GB ram-a sasvim lepo da radi. Ja sam odmah instalirao xbmc i tu radi fenomenalno. Što se tiče poređenja, frekvencija mu je dosta slabija (2GHz, 2MB cache)od npr. g3220 (3GHz, 3MG cache). Ne znam sve je pitanje isplativosti i potreba.
 
To je bay trail procesor i moze se uporediti sa atomima i namenjen je za tablete i netbukove. Sto znaci, nije bas kao na papiru, pravi haski celeron ce da ga odere u svakom pogledu.
Ja sam se razmisljao o takvoj ploci, ali sam odustao jer je preslab. Postoje slicne ploce sa integrisanim procesorom, celeron 1037u, on bi trebalo da je bolji (iako na papiru izgleda losije), ivy bridge je, jeste dual core ali je bolji.
 
Do skoro sam imao Celerona G1840.Mene je zadovoljio,shodno mojim potrebama.
Ako ovo cudo radi kao i taj proc.Da uzimam...to pokusavam da saznam.
 
Do skoro sam imao Celerona G1840.Mene je zadovoljio,shodno mojim potrebama.
Ako ovo cudo radi kao i taj proc.Da uzimam...to pokusavam da saznam.
Slabiji je dosta. Sto i cena govori. Da bi se uzeo celeron + ploca sa hdmi ,treba dosta vise para nego za te integrisane.
I stavljanje graficke skoro da nema poente,jer je bas slab za igre. Neke ploce sa j1900 cak i nemaju pcie16x, nego samo 1x.
 
Poslednja izmena:
Pih bre...samo mi preostaje da je vidim u radu,sto je nemoguce...Medjutim...sad ste me odbili od ove ploce.
 
Pih bre...samo mi preostaje da je vidim u radu,sto je nemoguce...Medjutim...sad ste me odbili od ove ploce.
Ako je lepa cena i ako ce sluziti samo kao htpc za tv, onda bih i ja uzeo... ionako ganjam nesto takvo za matorce. Skoro se na forumu prodao jedan itx za 2500din cini mi se, ziv sam se pojeo sto nisam ranije video :-D
 
Ne brate moj,ovo je u radnji seset pet evrova.Novo.
 
Imadoh to vec.Ploca je umrela pa sam presao na 1155.
 
imaš memorjju,imaš grafičku,pretpostavljam da grafička ima HDMI...
koliko para možeš ili hoćeš da izdvojiš za ploču i procesor,max?
podrška za sata III i USB 3.0 se danas podrazumeva.
Taj j1900 celeron ima svojih specifičnih prednosti,najvažnija je tišina zbog pasivnog hlađenja i ne treba nikakvo dodatno hlađenje,ali je konfiguracija veoma ograničavajuća i mnooooogo slabija u odnosu na g1840,recimo ko fića i porše....
 
Generalno je duplo slabiji po testovima kada se uporedi sa ovim G1620 koji sam ja uzeo jer mi je dovoljan za office varijantu i surf a uzeo sam ga zbog Win8.1 i lepo radi.
Ono sto se ovde zanemaruje je potrosnja, 10W vs 55W sto je za respect, skoro 5 puta manja potrosnja ali malo manje od duplo slabije performanse. Ja sam imao priliku da vidim J1800 u radu i mogu reci da sam prijatno iznenadjen kako lepo radi sa 10W potrosnje. Mislim da sam probao i Full HD Youtube i da je radio bez problema. Izuzetno je brzo podigao Win7 sa USB-a. Mislim da nije za neko budzenje grafickom ali za osnovne potrebe office, surf i Youtube/Filmovi ce biti sasvim dovoljan.

A da dodam, dodavanje ventilatora je apsolutno NEPOTREBNO jer sam prvu masinu probao proslog leta u klimatizovanoj prostoriji hladnjak je hladan kao da racunar ne radi uopste! To je tih 10W samo i skoro nikakva toplota.
 
Poslednja izmena:
Ja imam q1900b-itx i koristim je kao xbmc/torrent i backup server masinu. Full HD i youtube rade odlicno. Mala potrosnja, solidno zagevanje ( hladnjak je ipak vruc na dodiru ) i necujna je. Na njemu je win 8.1 i odlicno radi. Na mom sistemu mana je jedino 2.5 hdd koji je dosta spor, pa se win dosta vuce.
 
Nazad
Vrh Dno