Šta je novo?

Random BSOD, usporen racunar

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Nije moj racunar u pitanju, vec jako dobrog drugara. Ovako, pre nekoliko meseci mi je doneo racunar posto su mu se desavale cudne stvari, da igre koje bi trebalo da igra bez problema, seckaju kao lude, gledanje filmova nije bas kako treba nedovoljan frame rate, pa mora da ugasi MPC par puta refresh na desktopu pa ponovo da pusti i onda je to ok. Poneki BSOD itd. Reinstaliram mu Win7, medjutim i dalje se desavaju isti problemi. Posumnjam na memoriju, odradim 20+ prolaza u memtestu, nijedna greska. Promenim graficku, i dalje isto. Masina je Phenom II X4, 4GB ddr3 HyperX 1666MHz, GA-890GPA-UD3H, 1TB hdd, AXP 750W napajanje. Nisam uspeo nikako da resim problem, prosto racunar radi kao da je "zaribao", usporen, i bagovito iako je sve sveze, virus free.

Okacicu par *.dmp fajlova, pa ako neko ima vremena da ih prostudira i vidi u cemu je problem, bio bih jako zahvalan.
 

Prilozi

  • dmp.zip
    101.6 KB · Pregleda: 28
Nisam trenutno u mogucnosti da pogledam ovo sto si okacio, a kako se HDD ponasa da li si njega isproveravao?
 
Normalno koliko se meni cini, mislim nema usporavanja prilikom kopiranja, Windows se podize potpuno normalno, nisam imao vremena da pustim neki test. Imas li preporuku za neki program da ga istestiram, detaljno? Znam da nijedan nije 100% merodavan, ali bi znacilo da bar lokalizujem problem koliko toliko.
 
Ako nisi vec do sada, pusti HD Sentinel da vidimo sta kaze.
 
Pri ukljucivanju, health 100%, no errors found. Ni u SMART delu nema nijedne greske, sve je OK
 
idealno wtire+read+write,ali ako je do njega,rizikujes da izgubis podatke sa njega,pa obavezno bekapuj.okaci s.m.a.r.t. parametre ovde,i vidi sta kaze sentinel za health.ako je sve okej,probaj i memoriju,prvo windows memory diagnostic,pa ako njega prodje onda memtest86+.

ako si nesto overklokovao ili petljao po biosu,vrati sve na defaulte pa probaj.takodje,nije zgoreg da ocistis drajvere za grafiku sa DDU-om,pa cista instalacija zadnje bete,ali posto je nvidia u pitanju,tesko da je do toga.
 
idealno wtire+read+write,ali ako je do njega,rizikujes da izgubis podatke sa njega,pa obavezno bekapuj.okaci s.m.a.r.t. parametre ovde,i vidi sta kaze sentinel za health.ako je sve okej,probaj i memoriju,prvo windows memory diagnostic,pa ako njega prodje onda memtest86+.

ako si nesto overklokovao ili petljao po biosu,vrati sve na defaulte pa probaj.takodje,nije zgoreg da ocistis drajvere za grafiku sa DDU-om,pa cista instalacija zadnje bete,ali posto je nvidia u pitanju,tesko da je do toga.

Nije masina iz potpisa u pitanju. AMD graficka je, ali ne verujem da je do nje, em sto je menjana, em sto se javlja problem i posle ciste instalacije windowsa.
 
meni to mirise na OC i/ili memoriju,a vi kako hocete.nema carobnog stapica,mora da se kopa kad su random BSOD-ovi u pitanju.jos jedan test - liveboot linuksa,bilo kojeg,pa da se optereti brouzovanjem,klipovima itd da vidis kako ce onda da se ponasa.
 
Nista nije OC, memorija na defaultu, prolazi memtest 20 i vise prolaza. Sad, BSOD nije toliko cest, ali zna da zakuca u igrici sa sve zujanjem zvuka, tj onog audio sempla koji je bio u tom momentu, pa mora hard reset. Ali, usporen rad, i throttle kod prostih stvari kao Xvid filmovi, za ovakvu masinu je malo cudno.
 
Posto si i kartu menjao jedino sto kaze umart da pokusas sa drugom memorijom (ne znam kako sam ja procitao da si to vec uradio :p ) Nije da ne verujem memtest-u, ali cisto probaj.
 
memtest se pusta preko noci,ili se ne pusta nikako. :) ako ti se ne ceka,reinstaliraj drajvere za grafu,ako pukne opet probaj liveboot linux,pa nocas ga pusti da vrti memtest.
 
Nazad
Vrh Dno