Šta je novo?

Da li se isplati menjati modem

maciguZ

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruke
338
Poena
169
Zanima me da li se isplati menjati Huawei modem/ruter koji mi je dao Telekom za TPLINK-ov TD-W8951ND. Hteo bih da malo prosirim domet bezicnog neta i nesto razmisljam kad vec hocu da kupim ruter mozda je bolje da kupim i modem i zamenim ceo uredjaj sa TD-W8951ND. E sad da li je procedura komplikovana i da li se to cesto radi. Jedino sto znam je da treba da pisem molbu Telekomu da mi posalje korisnicko ime i lozinku za moj modem kako bi imao admin pristup, a ne korisnicki. Unapred hvala svima na odgovoru :)
 
username: admin
password: ztonpk
username: admin
password: tzlkisonpk
username: admin
password: admints
Probaj neku od ovih kombinacija pa izvuci podatke inace ovo imas na internetu javno neka sifra od ove tri pali sigurno ako nije menjano
 
Telekom ti neće dati admin pristup jer nedozvoljavaju menjanje setovanja u ruter s obzirom da uvek 2 i 3 LAN setuju kao down/up stream za IPTV. Gde god sam sredjivao prijateljima mrežu ili sam postavljao neki drugi ruter solo ili sam ga povezivao na telekomov uredjaj.
 
Mozes bez problema osposobiti sve portove, za internet pristup, napisano je na nekoliko mesta, ovde... Ja sam na par modema tako uradio, naravno, ljudi ne koriste IPTV, a treba im jos jedan-dva Lan porta.
Dobices postom user&pass, pa menjaj modem ili ga prebaci u bridge mod , pa konekciju stavi na neki bolji router. Naravno, u pismu pise da ne garantuju "kvalitet" internet usluge, ako se ne koristi njihov uredjaj, itd.
pozz
 
Ti kupi obican wifi router pa ga zakaci na Telekomov. Tako ti ostaje "garancija" kvaliteta veze a imas bolji wifi.
 
Nazad
Vrh Dno