Šta je novo?

DOVOLJNO NAPAJANJE ZA SLI

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav ljudi, da li je ovo napajanje dovoljno za GTX 770 sli. Citam po netu razne komentare, nigde ne mogu da nadjem podatak za ovo napajanje. Uzdravlje.
 
Poslednja izmena:
Потребно ти је напајање које има 4 конектора за напајање графичких картица,е сад глупо питање имаш пара за 2 х ГТХ770 а ниси спреман да платиш крштено напајање,хтео би да прођеш јефтиније да се не испостави оно ко не плати на мосту плати на ћуприји.Да резимирам биће ти потребно нешто овог типа за то што хоћеш COOLER MASTER V850 RS-850-AFBA-G1.
 
Потребно ти је напајање које има 4 конектора за напајање графичких картица,е сад глупо питање имаш пара за 2 х ГТХ770 а ниси спреман да платиш крштено напајање,хтео би да прођеш јефтиније да се не испостави оно ко не плати на мосту плати на ћуприји.Да резимирам биће ти потребно нешто овог типа за то што хоћеш COOLER MASTER V850 RS-850-AFBA-G1.

+1

ako ces da koristis vrhunski hardware onda mu treba dobra i stabilna struja, ovo sto je kolega @amor preporucio je minimum, ja za te dve GPU u sli furam 1kw...
 
Напајање је да кажем основа за дуг живот рачунара,и ако човек не мора да се стиска не треба штедети али ни претеривати али везати нешто овако на чифтека од 750 вати је што би рекли богохуљење.
 
Hvala ljudi na odgovorima, bas zato i pitam da ne bih platio na ćupriji, bolje da proverim, onda mi je bolje da idem na jaci GPU nego na sli.
 
Odgovor na tvoju dilemu lezi u GTX970. Pre svega imaces odlican skok u performansama, ne moras da menjas napajanje, karta je i ovako mali potrosac a pored svega
imas 4Gb radne memorije sto je danas bitno jer su igre postale sve zahtevnije. Mozes da ides i na GTX980 ali to je vec zahtevnija investicija, predpostavljam da na to nisi spreman.

Pozdrav.
 
+1
 
970 je odlična kartica, ali necu dobiti nesto veliki skok u perfomansama, iskreno razmišljao sam o toj opciji ali za doplatu za tu karticu mogu da nadjem polovnu 770 i da ih uparim, ali i to se menja sad sozbzirom da bih morao i bolje napajanje da uzimam. Sad se razmisljam o 780ti ili 980. Problem je sto sam uzeo skoro 144hz monitor a 770 je odradila svoje :)
 
U tom slucaju onda GTX980. Imas vise radne memorije i brza je karta od GTX780 Ti i manje trosi.
 
Neki tvrde jedno, neki drugo. Nisam ti stručnjak po tom pitanju tako da savetujem dalje istraživanje.
Drugi problem može da ti bude nedostatak video memorije. U SLI/Crossfire, kapacitet memorije kartica se ne sabira. Tako da one mogu da imaju potencijala ali ne mogu da ga iskoriste zbog manjka memorije.
Podržavam onaj predlog za GTX 970 ili čak Radeon 290X.
 
Poslednja izmena:
Cekaj u specifikacija mog napajanja pise sledece :
+12V 1: 30A
+12V 2: 30A
Da li je ovo 30A ili se sabiraju? Ako je samo 30A na sajtu koji si dao pise da za 770 treba 42A?

Ako je napajanje iz potpisa imas sasvim dovoljno,odnosno 750:12=62,5A
 
Ne racuna se tako.
Lepo pise u specifikacijama, 12V 30A. Dakle ja bih rekao da nemas dovoljno struje.
 
Neki tvrde jedno, neki drugo. Nisam ti stručnjak po tom pitanju tako da savetujem dalje istraživanje.
Drugi problem može da ti bude nedostatak video memorije. U SLI/Crossfire, kapacitet memorije kartica se ne sabira. Tako da one mogu da imaju potencijala ali ne mogu da ga iskoriste zbog manjka memorije.
Podržavam onaj predlog za GTX 970 ili čak Radeon 290X.
Necu defitivno sli bar ne sa 770, videcu kakva ce da bude situacija sa cenom za mesec, dva pa cu tada da vidim da li cu preci na 970/980. Obe kartice su menji potrosaci od moje, pa sa njima smem i sli ukoliko bude bilo potrebe za tim. Nisam ljubitelj Radeona. :) Ono sto me sada suzdrzava kupovine je prevelika cena za 980 iako 15-20% brza od 970.
 
@ Principal Skinner
Po tvom racunanju meni treba 2KW za cf 7970 a ne sto sam ih terao sa 730w :)
@ele
Kloknes 970 i dodjes na def 980 za mnogo manje pare,a znamo da se klokaju ko lude :)
A ovo za izrracunavanje ,napajanje ti je deklarisano na 750w e sad imas sa strane ili iznad njega koliko moxe max da povuce W sa 12v raila e to podelis sa 12 i dobijes koliko ampera imas na v12 grani.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se sabiraju obe grane, u suprotnom ne bi radila grafa. :)
Није тачно свака грана може да испоручи максимално 30А,али ако једна повуче толико друга може да испоручи мање од тога а да буде у оквиру декларисане снаге која може да буде 675 вати што произвођач наводи на свом сајту,рачуница је проста једана испоручи 360 вати друга може 315 вати све преко тога може евентуално да оштети напајање,за СЛИ и сличне комбинације боља солуција су напајања са једном граном од 12 волти.
 
nategnuto je na tom cifteku dve po preko 200w plus restlo,to je taman tu negde na granici.ne kosta te naravno da kupis karte pa probas i da iscekiras koliko ce napon na +12v da padne,ako ode ispod 11,8v nije ni za kratko vreme dok se ne snadjes za jace napajanje.ganjas neko koje moze kombinovano da prebaci 60a na +12v i mozak na otavu,kilovat za dve karte je vec preterivanje.

ono sto je bitnije je da je vreme bas pregazilo 770gtx,pa i sve da ih dobijas po lepoj ceni sumnjam da to iko daje ispod 180e polovno po komadu,a 770gtx nema sta da trazi pored tahitija,GTA V je zakucao tu pricu jednom za svagda.jedino ako te neko casti te karte,sto je dzabe i bogu je dragu,naravno. :)

i u pravu su da se za sad u SLI-ju vram ne sabira,a kako 770tke sa 4gb vrama su preretke i sumnjam da ce tebe da zapadnu i to dva komada,ako ih placas prosto se ne isplati.na CFX-u se sabira u mantle-u (thief,bf4) ali dve igre ne opravdavaju tu kombinaciju sa tog aspekta.

suma sumarum,ili idi na 970gtx,ili srecu trazi sa radeonima,ili najbolje se strpi i sacekaj nove radeone.sem ako ne dobijas karte za dz,naravno.
 
Nazad
Vrh Dno