Šta je novo?

Tp-link wr740n ne mogu da namestim da radi kao repeater

onlynokia

Cenjen
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruke
29
Poena
155
Evo ovako , na racunar mi je prikacen sbb modem cisco sa wireless opcijom koji
daje slab signal , pa sam pokusao da sa ruterom tp-link wr740n da uradim repeat
signala na spratu kuce . Pratio sam uputstvo https://www.youtube.com/watch?v=jYRmjHQ9N6w
ali nakon zavrsavanja ruter prestaje da bude vidljiv na wireless mrezi i pocne da
svetli katanac na njemu . Ako moze neko da me uputi na neki pouzdan tutorijal
ili objasni kako da resim ovaj problem bio bih zahvalan .
 
Ajd pokusaj sa ovim podesavanjima LINK

Meni radi tako u kucnoj mrezi.
 
Ja kuci imam ADSL telekom HUAWEI ruter u drugoj sobi imam D-link ruter (instaliran na njemu dd-wrt) povezani su upravo onako kako je objasnjeno u onom linku.
Na glavnom ruteru treba klasika da ti je podesena wifi opcija. mozda je nesto na cisco upaljeno nesto od opcija pa ima konflikt da se povezu dva rutera.
Kroz ono setovanje bitno je da resetujes TP-link na fabricka podesavanja, da je instaliran na njemu dd-wrt, obratis paznju da su na istom kanalu. Da se imena SSID razlikuju da ne bi doslo mozda do konflikta veze izmedju dva rutera. Kada podesim sve i uradim na kraju "save" i "apply" ja obavezno ugasim ruter u mojoj sobi na kom je dd-wrt instaliran i upalim, tek tada pokupi signal sa drugog rutera.
Meni je jedino od podesavanja da povezem na daljinu dva rutera upalilo ovo podesavanje.
 
Poslednja izmena:
Kod ovog uputstva jedino ne znam da li trebam kod opcije wireless mode da odaberem : ap , client , client bridge ( routed )
, adhoc , wds station , wds ap ? Ne pise mi repeater bridge .
 
Kod ovog uputstva jedino ne znam da li trebam kod opcije wireless mode da odaberem : ap , client , client bridge ( routed )
, adhoc , wds station , wds ap ? Ne pise mi repeater bridge .
Pokusaj client bridge
 
Probao , ne vredi . Cim odradim i uradim save sattings on postaje nevidljiv .
 
cim nadjem neki mali lan kablic provericu ti jer imam ruter isti kod sebe posto dobio wifi od provajdera pa mi stoji samo za drugu lokaciju cu ga nosim kad stignem pa cu proverim jer moze se ubudzi tu taj mod a kod mene je dd-wrt flasovan jedino sto se tako garancija gubi znaci ako znas nekoga ko ce ti flesuje neka ti odradi ja sam odradio i sve proslo
i tu ima svasta od opcija
pozdrav
 
Da nisam mozda instalirao los firmware ? Skinuo sam sa sledeceg linka http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database verziju 4 .
Inace u pitanju je tp-link tl-wr740n . Takodje nisam posle izvrsenog update instalirao fajl tl-wr740nv4-webflash.bin koji stoji uz firmware fajl .
Mozda sam trebao i njega da instaliram ?
 
Poslednja izmena:
Da nisam mozda instalirao los firmware ? Skinuo sam sa sledeceg linka http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database verziju 4 .
Inace u pitanju je tp-link tl-wr740n . Takodje nisam posle izvrsenog update instalirao fajl tl-wr740nv4-webflash.bin koji stoji uz firmware fajl .
Mozda sam trebao i njega da instaliram ?
Na svakom ruteru imas reviziju koja je, i na sajtu pogledas ako ima vise revizija, uporedis sa tvojim ruterom. Npr kod mene na D-link ruteru postoji revizija A i B. Na nalepnici rutera pise sve lepo, ne možeš da omaneš.
 
Vratio sam ruter na fabricki firmware ali nesto sada definitivno nije kako treba )) .
Kada spojim lan kabl na wan ulaz ne daje nikakav znak zivota ,a kada spojim na
zadnji ulaz ili ti 4 pokazuje kao da ima internet a ustvari nema . Nema od ovoga nista
ide u djubre i uzimam drugi .
 
a sto prosto kad moze i komplikovano? nemoj se patiti sa dd wrt gubis i garanciju i rizikujes da ga brikujes, pogotovo ti slabi ruteri jedva izguraju taj firmware, da ne duzim..

sve je to izvodljivo sa fabrickim firmware, evo ti sa ovog snimka Tp Link Wireless Router Bridge Setting odma da znas da to ne radi bas savrseno pogotovo kad se vise wireless uredjaja zakaci na taj tp-linkic pa svi pokuvu s njega, meni je to radilo celo leto ali za potrebe surfa isti ruter.

ako si ih uspesno povezao pisace ti na prvoj status stranici "WDS Status:Run" ako tad ne radi internet moras samo adrese i dns da podesis
 
Da li je moguce uhvatiti signal sa rutera a da ne vrsimo nikakva podesavanja koja se ticu rutera koji salje signal? pitam zato sto se on nalazi kod komsije, pa ne bi bilo bas zgodno da sazna :) inace moj ruter je tp link wr841n
 
Dovoljno je da znaš šifru za pristup njegovom wifi. Druga je priča da li je to etički.
 
Nazad
Vrh Dno