Šta je novo?

Koji telefon da uzmem uz paket @ Telenor?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Uzeo bih neki jeftiniji telefon uz paket u Telenoru. Za sad su mi favoriti Sony Xperia E4 (cena: 1 din) i Samsung S3 Neo (cena: 10.000 din)... Radije bih da ne plaćam ništa ;) ali ako neko misli da je ovaj Samsung BAŠ puno bolji od Sonyja, možda bih uzeo S3.

Sada imam Samsung Galaxy S Advance (Android 2.3.6), kojim sam vrlo, vrlo zadovoljan.

Kod novog telefona su mi, naravno, važne standardne telefonske karakteristike, plus GPS. Nisu mi mnogo važni gledanje filmova i igrice (za ta dva imam tablet).

Još jedan Samsung i Alcatel dolaze u obzir:

4xR1Woe.png
 
Super je ta Xperia. Po meni, ne vredi dati 9990x vise za S3. ( :
 
Sumnjam da bi primetio razliku.
 
Sad sam ih gledao u Telenoru... Nisam oduševljen Sonyjem, mislim da ću ipak uzeti S3 Neo (on mi deluje odlično).
 
Sto? Nisam ga koristio, ali deluje dosta dobro.
 
E4 kosta oko 130/140, a s3 neo 170. Ako je e4 simfree, mozes da je uzmes prodas, i kupis s3 neo na oglasima nov sa telenorovom garancijom. Sve to pod uslovom da je sony sim free je je otkljucavanje za sony 20-30e
 
Sto? Nisam ga koristio, ali deluje dosta dobro.
Ekran deluje nekako tamniji (navikao sam na SAMOLED jake boje ;) ), neki put deluje kao da ekran ne reaguje na dodir, ukupna izrada deluje malo lošije nego kod S3 (ne mislim da E4 izgleda loše - naprotiv, sviđa mi se - ali S3 jednostavno izgleda bolje), više mi se sviđa Samsungov TouchWiz UI... Ne znam, sve ukupno mi se čini da Samsung deluje bolje, a telefon ću koristiti bar sledeće 2 godine...

@ OnlyOne: ne verujem da Telenor prodaje sim-free telefone, ali u svakom slučaju ne zanimaju me oglasi, kupo-prodaja i slično :) Inače, u pravim prodavnicama S3 Neo košta preko 250€, ali ja želim da uzmem telefon isključivo uz paket.
 
To sto si naveo, po meni, ne vredi 10000.
 
E4 je najbolji za 1 din ali bih dodao tih 10 iljada za S3 neo.. steta sto je tolika doplata, da je jedno 5k din..
 
@ hsv: da, to sam i ja rekao :) Da je 5k, uopšte ne bih razmišljao. Najgore će biti ako uzmem S3 Neo za 10k, a posle par dana cena mu padne na 5k :)
 
Da ali i da ga platis tih 80 i kusur evra to je daleko povoljnije cak i od cene kod dilera, u 2-3 najpoznatije/najjeftinije prodavnice..
 
I mene ovo isto ceka za dva tri meseca, cak sam i spreman da opet probam Android, ali KAKO je moguce da nijedan proizvodjac Androida ne ume da napravi lep telefon kao Nokia/Microsoft, jel moguce? Mislim u klasi ispod Nexusa recimo.
Evo recimo E4, simpatican, al opet ona plastika od recikliranih cepova lazne koka kole.
Napravi neko konacno lep Android (Sharp Aquos Crystal) i ono ima ga samo na Filipinima.
 
Poslednja izmena:
^ u tom slucaju zaboravi na kupovinu androida kod operatera. Pokusaj sa telenorom da ispregovaras neki popust a mozda ce biti i neka promocija a nadji krsten android u oglasima/kod dilera/u 2-3 najjeftinije prodavnice.

Prelaskom sa L520 na E4 osim promene os-a i za 1'' veci displej ne dobijas nista bolje, igre ne igras, kamera je losija..

Slicno/isto bi bilo kada bi sa te lumie presao na neku malo noviju iz te 5xxx/6xxx serije.

Napravi neko konacno lep Android (Sharp Aquos Crystal) i ono ima ga samo na Filipinima.

A sta mislis da ga imaju domaci operateri, koliko bi kostao? 500e uz paket od 2 crvene mesecno, za te pare mozes da kupis krsten android iz oglasa i da ti ostane za dzepni canon fotoaparat npr a u isto vreme mozes da trazis i popust na mesecne racune.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ortak ima M2, nije los, al ja sam lud, ne volim kad neko iz najblizeg kruga ima nesto isto kao ja :d HTC, opet, bagovito power dugme koje propadne za par meseci pa ga jedva otkljucavas.. Ne znam, kao da se trude da malo jeftinija klasa namerno gadno izgleda i da bude negde zesce osakacena.
 
Ne znam, kao da se trude da malo jeftinija klasa namerno gadno izgleda i da bude negde zesce osakacena.

Da, to je bas cudno :d

Za 3 meseca ce nov Z2 npr kod dilera biti oko 300e, toliko ce kostati i L930, koliko znam tebi je taj dizajn gotivan, telefoni su slicni po hardveru, 930 ima bolju kameru za LL, Z2 malo bolji kamkorder i jacu bateriju.. L930 je malo manji i lepsi telefon, pa biraj, realno nemas neki preveliki izbor a da ispunjava sve tvoje uslove, posebno sto se tice dizajna i i izrade. M8 kapiram da ce jos dugo biti 350e+, posebno zbog M9 sindroma. Ali recimo da kupis L930/Z2(Z3c?) ili M8.. miran si 2 godine, imaces odlican uredjaj, jos Z2/M8 imaju i odlicnu autonomiju.. al to mora da se plati, u svakom slucaju se vise isplati dugorocno od E4/drugih jeftinih androida i slicnih lumia..
 
Poslednja izmena:
Ma kojih 300e, kad imas mogucnost za dinar ili za par hiljada uzeti pristojan telefon, davanje 300e kod viktor moba deluje tako 2002-a. Sto bi to radio.

To bi na keca bila lumia 640, al izgleda su mi se konacno nagomilale 'sitne' mane na WP :/ Nisam pametan..
 
Poslednja izmena:
Ma kojih 300e, kad imas mogucnost za dinar ili za par hiljada uzeti pristojan telefon, davanje 300e kod viktor moba deluje tako 2002-a. Sto bi to radio.

To bi na keca bila lumia 640, al izgleda su mi se konacno nagomilale 'sitne' mane na WP :/ Nisam pametan..

A davanje operateru 50e za telefon koji nista specijalno nece biti bolji od L520 je tako 2015? :) Znam da nisi zahtevan korisnik ali neces ni krs, bitan ti je UI, dizajn i kvalitet kucista.. a u isto vreme (mozda) hoces da se vratis na android. Nemas mnogo opcija, posebno ne kod operatera do 50e.

Jbote sad gledam, pa L830 je 38k din u tvom telenor paketu!? :d i sad mi reci da nije bolje platiti zoki mobile-u ili sverceru manje para za bolji telefon..

Imas i ovu opciju - polovan IP5, ali tu neces napredovati sto se tice velicine ekrana a verovatno ni sto se tice autonomije u odnosu na L520.. sve ostalo je bolje naravno.
 
Jel ima u najavi neki Android koji ispunjava ove moje 'lude zahteve', znas ono kad uzimas PC pa ti uvek kazu "sacekaj jos koji mesec, izlazi novi chipset", jel ima sad nesto tako u najavi kad moram da 'sacekam koji mesec' :D
 
To "sacekaj" ne postoji vise ni u jednom realmu.
Dok ti cekas, proizvodjac misli da kupci nisu zainteresovani i odmah izbacuje novo, naravno po visoj ceni :d
 
@ lozac

Android da ispunjava te tvoje zahteve i da kosta do 50e u telenor paketu od 1k din mesecno? Ne :d Pa najjeftiniji androidi su skuplji bar za 30e..
Ova M4A xperia obecava (bar na papiru) ali ce u tom tvom paketu kostati bar 200e.

To sto ti hoces operateri cene minimum 15k-20k din u tom paketu.. pa M2 kosta 18990, sta dalje pricati..

Ako neces da potrosis preko 100e ne preostaje ti nista drugo nego da ostanes na WP i kupis polovnu L720..
 
Poslednja izmena:
Nema tu šta, Telenor, za dinar ili tu negde, sada bar, Xperia E4, L Fino, Lumia 535. Od Lumia koje treba da stignu samo će 640/XL biti interesantne a što se Androida tiče sumnjam da će bar u toj klasi išta vidno bolje da bude a da košta dinar.
 
Lg izbacio neku novu seriju, Magna, Leon, Spirit....možda ako budu povoljni budu fina nadogradnja. Ja sam na sličnom kao Boris. Nemam velike zahteve ali valjalo bi da bude bolje od 520. Volonter sam u domu zdravlja pa ne mogu da priuštim neki iz više klase, a sve sto bih mogao da uzmem za nekoliko hiljada preko operatera mi nije bolje od 520 osim veličine ekrana. M2 skup, E4 me odbija zbog velikog i lošeg ekrana, lumiu više ne razmatram, šta ostaje, E3, LG l65 ili l70. Bilo bi najbolje da uštekam 150 evra, prodam šta uzmem za 80-100 preko oglasa, i iscimam bivšu da mi iz Emirata donese M7, tamo je crni sad oko 250 €...
 
da napravi lep telefon kao Nokia/Microsoft
Meni dizajn nije previše bitan, pa bih zato mogao da koristim i ružnjikave Nokie ;)

Inače, meni se sviđa dizajn Alcatel OneTouch Idol 2 mini, čak sam razmišljao da ga uzmem, ali sam odustao zbog prednje VGA kamere (da je bila 1mpix, odmah bih ga uzeo, jer mi sve ostalo kod njega deluje super).
 
Lg izbacio neku novu seriju, Magna, Leon, Spirit....možda ako budu povoljni budu fina nadogradnja. Ja sam na sličnom kao Boris. Nemam velike zahteve ali valjalo bi da bude bolje od 520. Volonter sam u domu zdravlja pa ne mogu da priuštim neki iz više klase, a sve sto bih mogao da uzmem za nekoliko hiljada preko operatera mi nije bolje od 520 osim veličine ekrana. M2 skup, E4 me odbija zbog velikog i lošeg ekrana, lumiu više ne razmatram, šta ostaje, E3, LG l65 ili l70. Bilo bi najbolje da uštekam 150 evra, prodam šta uzmem za 80-100 preko oglasa, i iscimam bivšu da mi iz Emirata donese M7, tamo je crni sad oko 250 €...

Bogami svidja mi se Spirit. Kakvo je uopste stanje sa lolipopom, jel jos 'beta' faza ili ok radi?
 
Ako hoces sto stabilniji i brzi android i to bez efs-ovanja, xda maturskih radova onda zaobidji LG, posebno ove iz nizih klasa.
 
Izbor je fantastican onda :D Vidim ja bice ipak 640..
 
Ni ti LG iznad nece biti 50e u tvom telenor paketu. Evo npr taj spirit, cena ce verovatno biti oko 20k din u tom slucaju.. a i L640 vrlo lako moze da bude preko 10k din.
 
Nazad
Vrh Dno