Šta je novo?

Problem sa ip adresom za pristup podesavanjima ruteru

onlynokia

Cenjen
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruke
29
Poena
155
Naime radi se o tome da sam na tp-lin wr740n uradio update softvera i sada ne mogu da
pristupim podesavanjima preko 192.168.1.1 adrese . Pratio sam neko uputstvo sa youtuba
i nakom uradjenog update i restartovanja rutera trebalo je samo da ukucam pomenutu
adresu i da mogu da udjem u podesavanja ali se to nije desilo . Ako neko zna neko resenje
za ovaj problem bio bih mu veoma zahvalan.

Sada mi ostaje samo da cekam na resenje za ovaj
problem ili da ga bacim )) .
 
Jesi li probao sa nekom drugom IP adresom tipa x.x.0.1? Mozda su u novom firmware-u promenili podrazumevanu (default) IP adresu rutera.
Naravno pretpostavljam da si uopste povezan na ruter. WiFi podesavanja gubis nakon update-a i njih moras ponovo podesiti.
 
Prvo , hvala na brzom odgovoru . Nisam menjao prva dva broja u ip adresi samo zadnja dva , i nisam imao uspeha .
Inace ruter salje signal i internet radi , samo sto ne mogu da pristupim njegovom podesavanju. Hteo sam da radi u
repeat modu i pratio sam uputstvo za to ali eto nisam imao srece .
 
Vidiš u podešavanjima konekcije koji ti je default gateway i to ti je adresa rutera.
 
Izgleda da sam resio problem . Preko iteleporta sam sa posla promenio internet protocol adresu i sada je valjda u redu .
Znacu sigurno kada dodjem kuci . U svakom slucaju hvala vam ! Zivi bili !
 
Nazad
Vrh Dno