Šta je novo?

Maloprodaja u Beogradu sa velikim izborom tastatura?

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,231
Poena
1,365
Potrebna mi tastatura sa velikim enterom i YU slovima.
Još ako je bežična, odlično.

Problem sa online kupovinom je što fotografije često nemaju veze sa proizvodom. Počev od rasporeda tastera.

Koja maloprodaja ima veliki izbor, udjem, vidim, platim, nosim?
 
nova c*mputers,jedino mesto gde sam ja naleteo a da vade iz kutije i daju ti da isprobas tastere.
 
Ubo si sa temom u centar, s tim da ja tražim T+M bežični kombo.

Tastaturu mora da NE imitira njušku francuskog buldoga sa tasterima, odnosno da su grupe (numpad, strelice, F1-12,...) odvojene jedne od drugih, kao kod normalnih tastatura.
Treba da ima mali (tanak) Enter i US raspored.
Da oba uredjaja rade na izmenjive AA ili AAA baterije i da ih ne troše za mesec dana.
I bez "gamerskih" gluposti i 200 dodatnih multimedijalnh tastera.

I cena naravno, u normalnom iznosu. ~4000 din max.
 
Poslednja izmena:
Idi bre, baš smo na istom.
YU vs US
Veliki vs mali enter
:d

Za raspored tastera se slažem.
Multimedija mi ne smeta, ako radi bez nekog posebnog softvera.

Može i miš, ako je laser. Ali onda WiFi.

Finansijski limit nema, ako je to - to.

Potrazicu taj Nova Comp.
 
@ razbojnick

Slab je izbor kod nas a i nisam bas razumeo sta ocekujes od tastature. Imas ovako nesto http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-mk320/comp_comp_keyboard/31/930

Ili malo preko budzeta - http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-mk520/comp_comp_keyboard/31/948

Verovatno postoje sve verzije (raspored).

Ovaj prvi komplet imam 4 godine, radi sve to kako treba ali sam ocekivao bolji kvalitet plastike. Neki tasteri su se izlizali posle par nedelja bukvalno, neki su poceli da nestaju tek posle 3 godine. Tu su i MM tasteri koji dosta znace kada se zavalis u fotelju npr. Nema lasera, dioda, meraca pulsa, zdravlja i ostalih igrackih tripova.
Mis je minijatura, kao da drzis malo vecu kutiju sibica, skrol je dosta bucan, klikovi su ok. Baterija u misu traje nedeljama a sto se tastature tice mislim da sam poslednji put menjao baterije pre 16 meseci.

Po mom misljenju bolje je da povecas budzet na 50-55e i kupis odvojeno mis i tastaturu.. bez zica. Trenutno koristim tu tastaturu iz mk320 i R7 mis i sve radi odlicno, nema problema sa signalom/kanalima.
 
Poslednja izmena:
Cekaj da otvorim :)

Uglavnom sam koristio duracell alkalne AAA a sada su BIC.. stvarno se ne secam tacno kada sam ih zamenio, sigurno pre 12 meseci a ubedjen sam da ima 16m+.

Vezano za izradu tastature i plastiku.. nije to lose ali sam ocekivao vise, kvalitetniju plastiku jer je Logitech u pitanju. Jednostavno to vise nije kao nekada.. ovakav kvalitet bih pre ocekivao od A4 npr.

I da dodam da su ovi plasticni delovi pukli za posle nekog vremena.. Sami od sebe.To je veliki minus.
 
Poslednja izmena:
Idi bre, baš smo na istom.
YU vs US
Veliki vs mali enter
:d

Za raspored tastera se slažem.
Multimedija mi ne smeta, ako radi bez nekog posebnog softvera.

Može i miš, ako je laser. Ali onda WiFi.

Finansijski limit nema, ako je to - to.

Potrazicu taj Nova Comp.
Mislio sam na deo gde su tastature izložene i mogu da se osete pod prstima i isprobaju pre kupnje.

Novicomp je mali lokal kod Arene, 5 - 7 m[SUP]2[/SUP]. Ne znam kako će tamo da se izloži veći broj artikala, kad se sva roba (iz mog iskustva) unapred poručuje.
Nvrmind, Nova Computers <> Novicomp
 
Poslednja izmena:
Cekaj da otvorim :)

Uglavnom sam koristio duracell alkalne AAA a sada su BIC.. stvarno se ne secam tacno kada sam ih zamenio, sigurno pre 12 meseci a ubedjen sam da ima 16m+.

Vezano za izradu tastature i plastiku.. nije to lose ali sam ocekivao vise, kvalitetniju plastiku jer je Logitech u pitanju. Jednostavno to vise nije kao nekada.. ovakav kvalitet bih pre ocekivao od A4 npr.

I da dodam da su ovi plasticni delovi pukli za posle nekog vremena.. Sami od sebe.To je veliki minus.
Meni kad puknu te plastične nožice odmah bacam tastaturu u smeće :)
 
i novacomp*ters je mali lokal,ali je devojka koja radi bila jako kul i nije je mrzelo da izbaci svaki model osvetljenih koji su imali u sopu,bez pritiska,mogao sam da isprobavam koliko zelim...jako retko dobra usluga danas.kad uporedim da ima sopova (u oom slucaju doduse ne kompjuteraskih) koji te prakticno izbace iz radnje...
 
Sa Nova Computers samo pozitivna iskustva
 
u vip kuci su bili ok kada sam gledao tastature, cak su ih i povezivali da se vidi osvetlenje, koliki je izbor ne znam
 
Novi MALO prso sajt :(
 
Nije isto NOVA Comp i NOVI Comp, prvi su u Dragoslava Popovica, a drugi kod arene u Antifasisticke borbe.
 
Nazad
Vrh Dno