Šta je novo?

koju navigaciju kupiti?

laki100

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2014
Poruke
74
Poena
59
pozdrav svima...da li neko moze da me posavetuje koju navigaciju da kupim od 10 000din do nekih 15000 dinara...? u autu imam i aux kabal pa bi je koristio i za slushanje muzike..hvala
 
A ne bi da koristiš telefon za tako nešto? ;) Tada bi mogao da prođeš znatno povoljnije (od 0 do 30-40€).
 
A ne bi da koristiš telefon za tako nešto? ;) Tada bi mogao da prođeš znatno povoljnije (od 0 do 30-40€).

Upravo tako. Danas se meže reći, da je vreme klasinčnih navigacija prošlo. Za 20-40€ ima da biraš. Ja sam se opredelio za Sygic. Isti ključ mogu da instalitam za 3 androida. Navigacija je korektna. Evropa je sada na popstu 25€
 
Jedino sto telefon moze nekima da bude mali, meni recimo mnogo vise odgovara tablet od 7", nego telefon od 5" (jos ako je manji telefon...).
Za do 15000 dinara moze da se nadje solidan tablet od 7". Tipa, Asus MeMo Pad 7 ME176C-1C048A.
 
Jeste, ali tablet u sebi treba da ima GPS (verovatno i još nešto). Ovo je najbolje rešenje za mnogo male pare.
 
Pa skoro svaki ima, kao i ovaj koji sam naveo i koji kosta 15000 dinara. Telefon jeste jeftinije resenje, mada ni sam telefon nije jeftin, a i pitanje je da li je novac problem (nije navedeno).
 
Pare nisu problem, para nema :D
 
imam ja u telefonu iGo navigaciju ali pre neki dan me iznerviralo sto me je zamalo navelo u jednosmernu ulicu...sad trebam nesto da idem do bga a slabo se snalazim posto sam iz nisa...ko zna gde ce me odvesti ovaj moj iGO...:)
 
Probaj da instaliras Here navigaciju. Meni super radi na telefonu, nema zezanja sa rezolucijom, mapama i drugim glupostima kao iGO. Samo skines aplikaciju, instaliras, registrujes se, skines mapu zemalja koje zelis i to je to. Par minuta posla. Zaista su precizne, jedini je problem sto ne mozes kucni br da ukucas
 
Ne zaklanja nista, ne stavljas ga ispred glave. To je i glavna prednost vece dijagonale. Nije ni pretezak, jeftini Kinez drzi Mempad HD7 vec duze od godinu dana. Vecina navigacija je upravo oko 7", drzaci su predvidjeni bas za njih.
 
Vecina navigacija je upravo oko 7", drzaci su predvidjeni bas za njih.
Ja sam mislio da je većina navigacija 4-6", a da su 7" ređe ;)

Inače, i ja mislim da je tablet suviše velik za regularnu navigaciju (imam 8" Lenovo A8, koji ponekad koristim kao navigaciju), bar meni više odgovara 4" telefon.
 
... Zaista su precizne, jedini je problem sto ne mozes kucni br da ukucas

Trebalo bi da može kad kucaš ulicu, u nastavku. Kralja Aleksandra 55 npr pišeš za ulicu.

I ja sam mislio jer sam brzao i nisam pazio gde ima sta, ali kada ukucas ulicu on ponudi ulicu/e i ti izaberes odgovarajucu i onda kad te prebaci na mapu ulica pise iznad mape, sad kucas prestom u ime ulice i pomeris kursor iza imena ulice i dodas i broj (tako nesto)... moze sigurno broj i naknadno da se doda.
 
U poslednjih par godina sam sredjivao par desetina navigacija, sve 6-7". Niko nece da baca pare na manje kada ima telefon od 4-5". Sve staju sasvim OK u auto, ne zauzimaju puno prostora, a velicina im je prednost zbog boljeg pregleda. Sam koristim 7" tablet za navigaciju. Telefon od 5" mi je mali za tu svrhu. Mada, kontam da je stvar navike.
 
Ja bih ipak preporucio TomTom mape za iGO. Za Here mape skines besplatno Here aplikaciju i dobijes besplatno najnovije mape. TomTom su ipak bolje.

iGO_TomTom_R3_ Europe_2014.09
 
U kom smislu su TomTom bolje mape? Imam Sygic sa najnovijim TomTom mapama, iGO sa Here 2014 Q3, kao i Here navigaciju. Ne vidim neke bitne razlike u mapama, neke imaju malu prednost na jednom mestu, neke na drugom...
 
Dosta su preciznije i detaljnije za Srbiju od Here. Pre svega van Beograda i Novog Sada.
 
Nazad
Vrh Dno