Šta je novo?

Asus N66U problem

MarkoIT

Cenjen
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruke
58
Poena
159
Imam ovaj ruter duze vreme i fenomenalno mi je radio do pre par nedelja kada sam apdejtovao bios(poslednji moguci), direktno preko interfejsa (bilo je kao preporuceno od strane asusa, sredjuju bagove i te price). Apdejt je odradjen uspesno (prethodna podesavanja su ostala pre tog procesa), reset i ponovo podesio ruter, kao i do sada sto sam radio i super. Kada sam ujutru ukljucio racunar (svi uredjaji su prikljuceni na produzni kabal, 6 prikljucaka), znaci svaki deo periferije je dobio struju istog trenutka, ruter je poceo da se buni, ne salje link, modem je povezan bio i spreman dok ruter je poceo da trokira, sve lampice svetle ali internet lampica na asusu cas dodje cas ode par puta i konstantno svetli kasnije ali pristup interenetu na racunaru ne postoji. Isao na dijagnostiku i pise da nema veze racunara sa DNS serverom i tamo kao preporuke, medjutim iskljucim i ukljicim preko dugmeta ruter i posle je radio fantasticno, stabilna veza bez mane, savrseno sve. Problem je i dalje prisutan samo kada se startuju i modem i ruter u isto vreme, ukoliko jedan pa drugi nema trokiranja, konekcija savrsena (isto je bilo ruter pa modem ili obrnuto). Radio sam downgrade, prvo factory pa ocistim nvram preko wps dugmeta ( 10s se drzi dugme dok je iskljucen pa jos 10 dok je ukljucen) i onda nalepio prethodnu verziju i podesio sve lepo ali problem i dalje postoji. Ne znam vise sta da radim, menjao lan kabal, mesta lan prikljucka, racunar, firmware razne verzije (oficijelne) po pomenutom procesu ali sve sam probao i dalje radi. Meni ne predstavlja toliki problem ali kad je vec ranije radio na isti nacin zasto da ne radi i dalje, nije moguce da je do hardverske strane problem cim se desilo nakon apdejta. Problem predstavlja sto mi je kuci ruter pa nisam ja tu vec moji sa bratom, cim nesto ne radi zovu mene ili sami pokusaju da srede ali to sredjivanje uvek prodje lose pa prvo iskombinuju lose kablove, prikljucke i ostalo i opet ne radi. Nisam uvek tu, a kao sto sam rekao radio je fenomenalno po tom principu ranije, pa im je potreban funkcionalan ruter kao i sto je do sada bio, a ipak bih da zaobidjem custom firmware, stock sigurno je radio i nema briga. Da saljem na garanciju nije solucija, ipak je softver u pitanju a ne hardver.

Napominjem, kada se ponovno ruter ukljuci radi bez problema, ne puca veza i ostali problemi, modem radi bez problema.

Molim neku dobru dusu da mi pomogne jer sam kuci jos par dana pa moram da se vracam za Bg.

Izvnjavam se ako sam lose formulisao problem. :)
Hvala Vam unapred :D
 
Poslednja izmena:
... i fenomenalno mi je radio do pre par nedelja kada sam apdejtovao bios(poslednji moguci)...
Pod "bios" verovatno misliš na firmware ? Pod pojmom "bios" (a vezano za asus n66u ruter) misli se na "CFE bootloader" koji verovatno nisi menjao (update-ovao), sigurno ne sa asus sajta jer toga oficijalno nema...

... Problem je i dalje prisutan samo kada se startuju i modem i ruter u isto vreme, ukoliko jedan pa drugi nema trokiranja,...
Čudno, ja tih problema nemam (niti sam ih ikad imao). Koristim "Merlin fork" firmware, i nije bitno kojim redosledom uređaji dobiju struju (bilo odjednom ONT/modem i asus ruter, ili prvo jedan pa drugi). Doduše nisam imao problema ni kada mi je asus ruter (isto n66u) bio na fabričkom firmware-u (3.0.0.4.376.1071)... Probaj da flash-uješ Merlin fork sa http://www.snbforums.com/threads/fork-update-for-374-43-available.18914/ (prvi post) , ili direktno sa http://1drv.ms/1xeeBvS (FixRelease), trenutno verzija 10E1. Ne zaboravi factory default reset (očisti nvram preko wps dugmeta, spomenuo si već) i konfiguriši sva podešavanja nanovo ručno (ne učitavaj prethodno snimljenu konfiguraciju sa restore!).
...Radio sam downgrade, prvo factory pa ocistim nvram preko wps dugmeta ( 10s se drzi dugme dok je iskljucen pa jos 10 dok je ukljucen) i onda nalepio prethodnu verziju i podesio sve lepo ali problem i dalje postoji....
Jesi radio downgrade firmware-a na isti onaj koji ti je sigurno radio?
... a kao sto sam rekao radio je fenomenalno po tom principu ranije, pa im je potreban funkcionalan ruter kao i sto je do sada bio, a ipak bih da zaobidjem custom firmware, stock sigurno je radio i nema briga....
Ako je ranije radilo (a kažeš da jeste), ako fleshuješ stari (stock) fw mora opet da radi. Jedino ako je tebi modem (od isp-a) nešto pobrljavio. Probaj da flash-uješ ponovo asus stari stock fw koji je radio (sa sve factory default reset-om), ili probaj custom fw "Merlin fork" koji radi sigurno na tvom modelu (ja ga koristim).

Re-flashuj firmware... mislim da se tu nešto desilo kada si upgrade-ovo fw...

Srećno!
 
Poslednja izmena:
Da, kad sam pomenuo bios mislio sam na firmware, sve je apdejtovano do sada direktno preko rutera, nista sa sajta, osim kad sam radio downgrade.

Downgrade je radjen na prethodnu verziju koja je radila savrseno, cak sam isao i nekoliko verzija ranije od nje i problem je i dalje prisutan. Trebalo bi da funkcionise kao i pre ali eto neki problem, ne znam sta mu je stvarno. Vise puta sam downgradova verzije i tu opet nesto koci. Resetovao sam bio par puta i modem ( isp = Kopernikus, Cisco 2100 modem) i onda radio re flash i opet pravi frku...

Ranije je radio savrseno, evo sinoc testirao kada iskljucim direktno i modem i ruter preko on/off dugmeta i prvo se ruter sredi tj. postane spreman da primi vezu od modema, pa modem u medjuvremenu trazi vezu sa provajderom i konektuje se i u tom trenutku cim je pronadje odmah racunar prepozna mrezu i radi ali to je tipa do 5s kada ruter "izbaci" tj. svetlo za vezu sa modemom se iskljuci (kao planeta izgleda, izmedju lan1 i 2.4antene svetla) i tu nastane problem. Nakon par sekundi vrati se svetlo ali internet na racunaru nema. Ukljucim pretrazivac i ucitava vecno i treperi lan 1(kao da se podaci razmenjuju) ali pored njega na ruteru svetlo za net konstantno svetli i miruje, i modem miruje ali je povezan sa isp, sve dok ruter licno ne iskljucim i ukljucim ponovo i radi super. Kao da ima neki prekid veze izmedju rutera i modema, ili je sa tim apdejtom nesto unapredjeno (neka baza, neki sastavni deo sistema za ruter) pa koji god FW da ubacim isto je.

Da li je moguce da sam tim apdejtom zeznuo nesto dublje od softvera a da nije fw?


Koliko je stabilan taj merlin rom? Da li je bolji od stock roma, koje su mu prednosti/mane?Verujem da ako ga ubacim sa garancijom mogu da se pozdravim?
I meni je dosao sa tim fabrickim FW, ali ne znam, nekako sam se uzdao da je ovo ruter azdaja i da ce ga asus softverski unaprediti i izvuci mu jos veci potencijal, stabilnost u radu, sigurnost i sl.

Hvala na pomoci :)

P.S. Ne znam da li je ova informacija od pomoci ali igrao sam dotu pre tog apdejta, konektovali se i usli u gejm i svi su napustili lgru a ja sam poslednji ostao(niisam bio duze od 10s, max 15s) dok me nisu obavestili drugi da je jedan od igraca haker i da na taj nacin krade inventar drugih igraca. Nemam neke speciajlne iteme ali da li je moguce da se taj lik poigrao malo sa mojim ruterom pa promenio kod ili nesto? Napad nisam osetio, inventar je isti kakav je i bio, fiirewall je ukljucen po def i na modem i na ruter, sad ima li nacina da se to proveri ...
 
Poslednja izmena:
Update: Testirao modem i radi savrseno, cim se zakaci radi normalno, znaci on se iskljucuje kao izazivac glavnog problema.
Promenio i drajver na ploci ali nije pomoglo....

Ta ista verzija (3.0.0.4.376.1071) i naredna (2524) radile su super, a vec od sledece se ne secam jer nisam bio zapamtio prethodni FM jer nisam ocekivao da ce se desiti ovako nesto...
 
Poslednja izmena:
Radio sam ranije re-flash na nize verzije i nije pomagalo, medjutim merlin je ruter preporodio, radi savrseno.....u trenutku mi se ucinilo da ce izbaciti i nestalo je net svetlo ali se momentalno vratilo i profunkcionisao. Verujem da je uzrok problema parcijalno bio do ranije FW ali isto verujem da isp ima neka podesavanja koja tera ruter na onakvo ponasanje dok je ovo ipak optimizovaniji FW i resava problem. I dalje ce mi ostati nedoumica zasto nece da radi na stock FW ali dobro bitno je da funkcionise sada. :D U svakom slucaju, zahvalan sam korisniku Lik BG na ukazanoj pomoci i administratori mogu zatvoriti ovu temu.
 
Nazad
Vrh Dno