Šta je novo?

Najbolji Internet u Mirijevu?

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
909
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba možda krajem godine da se preselim u Mirijevo pa se raspitujem kakvi su tamo uslovi za brz Net. :D Zanima me konkretno za adresu Petrarkina 12 - u pitanju je zgrada. Kažu da nema tehničkih mogućnosti ni za SBB ni za IKOM. Jedino neki ADSL ali meni bi odgovaralo da je kablovski jer jednom kada sam prešao sa ADSL-a na kablovski ne vraća mi se :) Moguće da ću uzeti D3i pa bi mi odgovaralo da je Net što brži...

Bilo bi dobro ako neko ima iz tog kraja da mi da dobru preporuku unapred zahvaljujem!
 
Pretpostavljam da je PostaNET u toj zgradi. Njihov kablovski ne znam kakav je, jer mi nije provuceno kablo kad su pravili zgradu. Ako njih ne mozes, jedina opcija ti je ADSL i moooozda KBCnet, mada to opet zavisi od zgrade do zgrade.
 
Ima KBCnet al gledam nesto najveca brzina im je 10Mb/s to mi bre nesto malo?!?
 
Ptt kds je u celom mirijevu,sbb je u par ulica.Adsl je dominantan jer su kablasi slabi a Vdsl se uvodi od prosle godine.Na toj tvojoj adresi koliko mi se cini ima i Vdsl.
 
U ul. Petrarkina br. 12 ima sigurno VDSL. To je najbzi net dostupan u Mirijevu.
Na toj adresi ima i Ptt i Kbc, ali je sporiji net.
 
Ptt kds je u celom mirijevu,sbb je u par ulica.Adsl je dominantan jer su kablasi slabi a Vdsl se uvodi od prosle godine.Na toj tvojoj adresi koliko mi se cini ima i Vdsl.

Ima SBB? Jel znas gde? Dodje mi da cupam zubima kablove Poste od muke.
 
Rableova novogradnja i još par zgrada na trasi koja vodi do Rableove.Mislim da ima i stari deo Mirijeva.

Šta ima da čupaš kosu zbog KDS bezvezanata,uzmeš D3i+Vdsl i Pevaj brate.;)
 
Poslednja izmena:
U ul. Petrarkina br. 12 ima sigurno VDSL. To je najbzi net dostupan u Mirijevu.
Na toj adresi ima i Ptt i Kbc, ali je sporiji net.
Kod kog provajdera? Kolika je brzina i koliko je mesečno? Ima neko iskustva?
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo da nađem nikakve akcije :-( Cekaj po kom principu to sljaka? Isto kao ADSL?
 
po istom principu kao i adsl, samo ako si dovoljno blizu centrale (do 500m) mozes imati i mnogo brzi net, i preko 50mbps ako je dobra linija.
 
Kad smo vec kod Mirijeva i VDSL, da li neko zna gde je centrala u Mirijevu i da li ima nekih IS?

@skywalker, akcija postoji, nazovi korisnicki centar ili se registruj na TS portalu pa ces videti aktivne akcije.
 
Poslednja izmena:
Hej narode, došlo vreme da "oživim" ovu temu ako je moguće :d Evo već godinu dana sam u Mirijevu i koristim KBCNet sa kojim sam srednje zadovoljan (12/3), kad radi radi, ali kad ne radi moram da ih zivkam svaki dan po par puta da bi "sredili" šta ne valja (prekida se veza, varira brzina itd.).... Tako reših da pređem na neku normalniju brzinu i stabilniju konekciju. Međutim kako su opcije "mršave" jedino mi možda ostaje ovaj VDSL ali me interesuju iskustva ljudi iz ovog kraja - da li ga neko korsiti u Mirijevu (Telekomov VDSL), kakvi su utisci?
 
Znam par ljudi koji koriste (Ulofa Palmea, Petrarkina) i radi dobro.
 
mene interesuje nesto slicno... stan na mirijevu (na pocetku), nema fiksni tako da adsl otpada.... nema trenutno ni kablovsku,ali cini mi se da su razvuceni kablovi.... koji internet uzeti,a da bude najpovoljniji? brzina nije bitna, bitna je pouzdanost...
moze i televizija uz net....
wifi opcije otpadaju, jer je stan skoro pa u podrumu :D
 
Pa u tom slucaju jedino taj koji je razvucen kroz zgradu. A bice da je to SBB oni drze taj deo. Mozda i Ikom raspitaj se. Oba imaju dobre ponude.
 
Zavisi koji deo. Ako imaš SBB, onda SBB. Postoji i neka wireless opcija (kbc net) ali mi se čini da nisu pouzdani.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Neki kablovi su razvučeni u Koste Nadja, Branka Ćopića, Mihaila Bulgakova i tu nekim ulicama blizu. Koliko ja znam IS je na uglu rableove i Mihaila Bulgakova, ali mi i dalje nismo prikačeni na to? Jel ima neko informaciju kada bi to trebalo biti realizovano? I da li oni možda čekaju ceo kraj da se razvuče pre nego što prikače. Inače, kablovi su razvučeni u Martu.
 
Ovaj studentski paket kod sbb-a izgleda super, 1600din plus odrzavanje (ebalo ih odrzavanje)... Koliko uopste ono kosta?
I nisam skontao, jel se dobija i normalna kablovska i d3go, ili samo d3go (da se gleda na kompu)?
 
Pa moraš da imaš kablovsku da bi uzeo taj paket valjda.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
E ovako prošle nedelje sam prešao na VDSL internet (MTS-ov) ovde u Mirijevu i oduševljen sam! Uzeo sam onaj paket od 50Mbit radi savršeno! Jedino što router koji se dobija ima 4LAN porta od kojih mogu da se iskoriste samo dva (ostala dva su rezervisana za njihove uređaje iptv i neki telefon tako nešto). Meni to ne smeta jer mi je ionako maltene sve na wifi :) U odnosu na onaj krš od KBCnet-a koji sam imao ovo je kao da sam prešao iz fiće u Ferari! Do sada nisam imao nikakve prekide ili promene u brzini, baš je stabilan i kvalitetan signal. Tako da je moj savet za sve da u širokom luku obilaze KBCnet barem oni koji su u Mirijevu....

Što se tiče kablovskog mislim da sam video pre nekoliko dana za Radijus vektor da uvode u Mirijevu pa ko hoće preko kabla može i kod njih da se raspita....
 
I ja sam uzeo VDSL, predobro je. A Radius Vektor moze da se uzme ako si korisnik PTT KDS-a?
 
Ja sam kod KBCnet-a nekih 15 meseci koristio internet i bio sam jako zadovoljan. Inače, koristim svoje rutere, trudim se da izbegnem one što daju operateri.
 
Što se tiče kablovskog mislim da sam video pre nekoliko dana za Radijus vektor da uvode u Mirijevu pa ko hoće preko kabla može i kod njih da se raspita....
Hvala za info, poslao sam online zahtev, videću šta će mi reći kad me budu pozvali.
 
I ja sam uzeo VDSL, predobro je. A Radius Vektor moze da se uzme ako si korisnik PTT KDS-a?

Mozes, sto ne bi mogao ALI moras da uvedes i RV kablovski servis, dakle njihovu kablovsku tv da placas osnovni paket i onda net koji hoces... naravno mozes i da se odjavis sa PTT KDS-a pa da ne placas dva operatera...
 
Kakvo je sad stanje između Poštaneta i Telekom ADSL-a na Mirijevu? Šta je bolje, stabilnije?
 
Kod pošte i dalje je max 10/1. To u principu radi dobro. Adsl takođe, nisam čuo da se neko od komšija ili drugara žalio. Prednost Telekoma je što može i 50/2, a Pošte što su jeftiniji.
 
U zgradi na info tabli zalepljen papir da Radijus Vektor instalira svoju opremu.
Pa eto, ako nekome ističe ugovor, može da ih pozove i raspita se za svoju zgradu/ulicu kako stoje stvari. Ponuda im je sasvim korektna.
http://www.vektor.net/
 
Nazad
Vrh Dno