Šta je novo?

Bekapovanje sistemske particije win 7

Udo Brinkman

Slavan
Učlanjen(a)
14.04.2006
Poruke
37
Poena
304
Jedno pitanje:
Interesuje me bekapovanje sveze instalirane sistemske (citaj C) particije i njeno vracanje kad pukne sistem na win 7.
Na XP-u sam koristio programe tipoa Norton Ghost kojim snimim sliku C particije na drugu particiju. Kad rokne sistem uklonim sa C particije podatke, mailove i sl. i onda iz prethodno sacuvanog fajla restauiram C particiju.
To mogu uraditi i sa win 7 ali me buni situacija kada je prisutna System Reserved particija, hoce li mi se sistem bootovati normalno kad vratim image C particije, normalno necu je formatirati i sl.
 
Ako ti se ne bude butovao onda ubacis win 7 cd.. Butujes sa cd.. Izaberes jezik pa onda na sledecem prozoru odaberes repair your computer pa onda odaberes comand prompt.. Kada ti se otvori cmd kucas ovo bootrec /fixmbr i posle toga ce da se butuje normalno...
 
Poslednja izmena:
Acronis.
 

Hvala na preporuci, no ako si koristio daj napisi koju o utiscima.
Sto se Norton Ghosta tice on mi je omiljen zato sto je rad sa njime krajnje jednostavan, ali vise od toga dosta je brz a ta brzina je ono sto me je navodilo da koristim vise njega nego npr Acronis. Kad imate komp sa hardom od 320gb i kupite npr onaj od 1tb i sad treba isklonirati manji na veci upola krace vreme je sa Nortonom nego sa Acronisom, mada je verovatno Acronis bolji u drugim stvarima.
 
Reflect sam upotrebljavao dosta, puno raznih mogućnosti, od backup-a pojedinih particija do celih diskkova. Čak sam i "selio" system na druge kompjutere sa njim. Napravio CD za resque i a takođe i ISO file pa instaliram na USB, nikada nije omanuo, dobar je i sa UFI. Njegove bacup-ove možeš i da otvoriš i kopiraš sve files iz njega ako ti nešto zatreba. Free verzija radi sve to a plaćena još više, preko mreže i tako to.
 
Poslednja izmena:
sta bi ste preporucili za imidzovanje/restore celih diskova a da je butabilno?nesto sa hiren's-a ili neko drugo resenje?
 
U win 7, control panel/ backup & restore/ create a system image!
Kad vraćaš, ako iz windowsa, control panel/ backup & restore/ recovery system settings on your computer/ advanced recovery methods/ use a system image you create earlier to recovery your computer/ skip - restartuje... automatski nalazi image koji ne smeš pomerati iz root-a ni reimenovati.
Ako ne radi win, može sa kreiranim recovery diskom za sedmicu ili win 7 diskom, butuješ s njega i ideš na repair...lako se posle nađe.
Ova metoda radi samo ako vraćaš sistem na isti disk na koji je prvobitno instaliran inače, teško.
Od ostalih programa najčešće koristim Paragon Hard Disk Manager™ 14 Suite, ali i macrium reflect i acronis su odlični programi. Mogu da se koriste samo za bekap, a mogu i za kloniranje sistema, diskova, mnogo opcija. Klonirao sam, XP, 7cu, 8cu, sve radi. KOd paragona se recimo posle kloniranja (kopiranja particija) treba ručno dodati letter za particije, možda nisam čekirao neku opciju, ali radi sve normalno, itd... Šta god da od ovog izabereš, nećeš pogrešiti.
 
sta bi ste preporucili za imidzovanje/restore celih diskova a da je butabilno?nesto sa hiren's-a ili neko drugo resenje?
Ja sa Macrium Reflect napravim full backup boot diska (SSD 120 GB) u nekim kritičnim trenutcima kao pre velikih updejta i kada sam siguran da je sve čisto. MR može sam da napravi butabilni CD sa koga možeš sve da vratiš gde god hoćeš. Backup file koji je nešto manji nego što je bilo zauzeće diska držim na odvojenom HDD sa USB vezom. Potpuno isto može da se uradi sa bilo kojin diskom i bez systema.
 
Nazad
Vrh Dno