Šta je novo?

ASUS ROG G751JY

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
00.png


17.3"
Intel Core i7-4860HQ 2.4GHz (3.6GHz)
16GB DDR3L
Samsung 850 EVO 500GB
1TB
GeForce GTX 980M 4GB

Koliko me sećanje služi ovakve mašine nikad nisu mogle da pariraju desktop mašinama, te sam i sad očekivao performanse na nivou mid-range desktop grafičke.

Pustio sam Valley da grubo odmerim šta može najsnažnija grafička za prenosive računare da uradi.

Malo je reći da sam ostao zatečen.

Posle sam pogledao i specifikacije (GM204, 1536:96:64, 1038/1127/5012) i shvatio da je rezultat sasvim realan.

Ungine Valley

GeForce GTX660
FPS/MIN/MAX: 31.3/20.55/55.6

AMD R9 290
FPS/MIN/MAX: 57.9/29.5/109.0

Asus MATRIX GeForce 780Ti
FPS/MIN/MAX: 73.4/35.8/146.1

GeForce GTX980M
FPS/MIN/MAX: 49.7/24.2/94.0
 
Poslednja izmena:
Asus ROG serija laptopova, a posebno TOP modeli, vec godinama bez problema pariraju desktop masinama iste klase.
Odlicno odradjen laptop i to ne samo za igranje.
I ono sto je meni najbitnije, po relativno prihvatljivoj ceni u odnosu na preskupe HP i Lenovo modele.
 
Asus odavno vec ima najbolji odnos cenaa/kvalitet.A ovom modelu je pored svega dizajn bruka dobar.
 
prema ITsvetu,cene su sarolike u zavisnosti kakva oprema ide uz laptop.......nesto najblize konfiguraciji sa pocetka teme je ovo

http://itsvet.com/proizvod/asus-g75...fullhd-win8.1-64bit/comp_comp_laptop/20/15501

i kosta skoro tri ipo hiljade eura...(?!?)...doduse ima 32 mb rama i bly ray citac vise nego konfiguracija na pocetku

ali vec su se pojavili modeli sa nesto slabijom opremom,ali mnogo jeftiniji...

http://itsvet.com/proizvod/asus-g75...-led-fullhd-freedos/comp_comp_laptop/20/16105

nema 16 nego 8 giga rama i nema uopste SSD......i dolazi sa DOS-om kao operativnim sistemom,ali zato kosta oko 1650 eura....

zatim

http://itsvet.com/proizvod/asus-g75...fullhd-win8.1-64bit/comp_comp_laptop/20/15806

ima nesto slabiji procesor,ima 8 giga rama,nema GTX 980 nego GTX 970,nema SSD i dolazi bez Windowsa,kosta oko 1270 eura.....

po meni je ovaj treci bestbuy.....
 
Ma eno identican na kupujemprodajem za 2k,kao da sam znao!
 
taj je kupljen u Madjarskoj.......ako bi eventualno nesto trebalo oko garancije,nasi servisi bi sigurno skakali od srece kada vide medjunarodnu (madjarsku) garanciju...:)
 
Kako god,kladim se da prodavac ima sasvim odlicnu mogucnost resavanja iste u madjarskoj.
 
Laptopovi iz madjarske (asus) se bez problema servisiraju u kimteku bez dokaza o kupovini odakle vam ideja da mora da se ide u madjarsku,pricam iz licnog iskustva
 
Hp i dell takodje idu preko serijskog broja bez dokaza o kupovini,jedino acer ne dozvoljava
 
servisiraju besplatno u okviru garantnog roka?

i serviseri nista ne zapitkuju,smaraju,komplikuju,samo uzmu laptop,BESPLATNO poprave i vrate vam?
 
Sve masine koje nisu kupljene u srbiji a preko serijskog broja imaju validnu garanciju,zvanicni servisi moraju da prime i poprave,sve je isto kao i sa apple notebookovima ljudi shvatite to,jel macola i i istyle traze dokaz o kupovini za apple notebook kupljen bilo gde u svetu? NE,takodje je i sa asus,dell,hp i lenovo za acer znam da traze ali i to ce se verovatno promeniti
 
Otvori lepo temu druze koji su ovlasceni servisi za koji Lt brand pa da delimo utiske da li je stvarno tako.
 
Ја имам G551 и колико сам видео, гаранција је међународна (ја купио овде код нас). Могуће је да је Асус почео да примењеује онај Apple фазон са међународним признатим гаранцијама (што би било апсолутно феноменално ако је тако). Хтео сам оригинално да узмем 751 али превелика разлика у цени и величини ме је навела да се одлучим на 551. G751 је огроман лаптоп!
 
Isto kao i moj g75vx pa ga nosim svaki drugi dan na posao i ziv sam ;)
 
Ја имам G551 и колико сам видео, гаранција је међународна (ја купио овде код нас). Могуће је да је Асус почео да примењеује онај Apple фазон са међународним признатим гаранцијама (што би било апсолутно феноменално ако је тако). Хтео сам оригинално да узмем 751 али превелика разлика у цени и величини ме је навела да се одлучим на 551. G751 је огроман лаптоп!

ASUS je oduvek imao World Wide garanciju za laptopove. Doduše neke zemlje su isključene, na primer u USA garancija je lokalna, tj ne važi u EU.
Ali garancija za laptopove kupljene kod nas, uglavnom važi svuda... slično je sa računarima ASUS kupljenim u EU, trebalo bi da je garancija ok i u lokalnom servisu.
 
Isto kao i moj g75vx pa ga nosim svaki drugi dan na posao i ziv sam ;)

Ово ми није лаптоп за рад, то је мој МВР.

И није ми проблем тежина већ димензије.
 
Sve jasno druze ;)

...али јесте импресиван лаптоп, свакако! Сад са овим црвеним акцентима g751, како на тастатуру, тако и назад на отворима за вентилаторе, заиста изгледа онако моћно. Убачен MiniDisplayPort (Thurnderbolt) интерфејс порт је заиста супер ствар јер све више монитора долази са mDP портовима. Баш сам синоћ га повезао на мој P2414Q и може да се види 4к садржај баш фино.
 
Extra,mogu misliti tek ti novi kakvo su zlo!
 
Nazad
Vrh Dno