Šta je novo?

Pitanje u vezi nove graficke i trenutnog napajanja

Dejan194

Poštovan
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruke
22
Poena
54
Podzdrav,

Ja sutra ili prekosutra idem da preuzmem novu graficku koju sam kupio NVIDIA GeForce GTX 960 GPU. E sad, mene zanima posto ja vec 4+ godina imam napajanje LC Power LC5550 550W Silent.

Zanima me da li ce to napajanje u svojim godinama moci da podrzi tu graficku par meseci dok ne sakupim pare i ne kupim novo napajanje. Usput samo da napomenem, do sad nisam imao nikakvih problema vezanih za to napajanje. Samo sam par puta cistio unutrasnjost i promenio ventilator pre otprilike godinu dana jer je stari zaribao.
Trenutna graficka mi je ASUS NVIDIA GeForce GTS 450.

Ostatak konfiguracije mozete videti na mom profilu. Sve u svemu samo me zanima da li ce to napajanje moci da se nosi sa teretom ili da graficku stavim sa strane dok ne kupim novo napajanje?

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Power requirement 400W (with one 6-pin external power connectors)
Zavisi sta jos imas u kucistu od komponenti.
 
ne beri gajle , ni intel i5, ni maxwell gtx 960 nisu nikakvi potrošači,
radiće to kao doxa.

novo napajanje ti je čisto bacanje para jer je taj lc sasvim pristojan psu
(koristio sam više komada i revizija istog , pa znam)

bolje kupi ssd od bar 240gb.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima ljudi. Evo danas sam kupio graficku i ugradio. Imao sam malih problema jer nisam predvideo koliko ce graficka zauzeti mesta ali sam sve resio.
Inace, sve radi normalno, nema nikakvih problema na tom polju.
Jedini razlog zasto razmisljam da kupim novo napajanje je jer ovo koristim vec 4 godine i to ga bas koristim, ne stedim ga uopste. jedina popravka koju sam vrsio je bila pre nekih godinu dana, zamena ventilatora jer je stari crko. Sad me samo zanima koje napajanje da gledam, budzet mi je oko 9000 dinara. Pa ako neko ima dobre preporuke. U maloprodaji u kojoj kupujem sve delove za PC su me preporucili Chieftec, SilverStone ili Cooler Master.

Takodje, nisam bas siguran kog proizvodjaca da biram za SSD. Ovo bi mi bio prvi put da ulazim u teritoriju SSD-ova, do sad ih nikad nisam koristio.
 
Poslednja izmena:
Iz iskustva ću ti reći da slobodno preskočiš skuplje modele i da juriš što veći kapacitet. Koristio sam i na desktopu i na laptopu različite modele i razlika u brzini se realno ne oseća. Gledaj što veći kapacitet i 3 godine garancije.

Ja lično bih uzeo Chieftec cwt 750 napajanje za te pare.
 
Poslednja izmena:
prelistaj za to predvidjen podforum,ako ne nadjes odgovore za tvoj budzet (a to vrlo tesko) postavi temu u odgovarajucem podforumu.licno,ako radi napajanje ja ga ne bih dirao,narocito sto su ti komponente smesni potrosaci,ali kad si vec naumio 9k da sibnes na napajanje,ja bih gledao bas zbog toga sto nisi zahtevan sa potrosnjom semi pasivno ili full pasivno resenje,corsair rm serija,SS...dakle neko kojem se bar u idle-u gasi vent,ili uopste ne radi vent,jer si ti mislim sve zajedno ispod 250w iz zida.
 
Gruni te pare lepo u ram memoriju, 4gb je premalo danas.
 
xo xo xo ! (što bi reko tata prase) :)

ne bacaj pare bezveze za napajanje .

ako baš sumnjaš na njegovo brzo izdahnuće, skini hw monitor http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.27.zip
i pokreni 3d mark u windowed modu http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark (da bi mogao da očitavaš napone)

ako su ti naponi stabilni pod opterećenjem (+12v volti +5v i +3.3v ostale grane su nebitne )
dakle, ako 12v ne pada ispod 11.6v i proporcionalno , -imaš dobro napajanje
i slobodno možeš da višak para uložiš u RAM , ili u što veći SSD (brzina je manje važna, jer tvoja ploča nema sata 3 stadard)
 
xo xo xo ! (što bi reko tata prase) :)

ne bacaj pare bezveze za napajanje .

ako baš sumnjaš na njegovo brzo izdahnuće, skini hw monitor http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.27.zip
i pokreni 3d mark u windowed modu http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark (da bi mogao da očitavaš napone)

ako su ti naponi stabilni pod opterećenjem (+12v volti +5v i +3.3v ostale grane su nebitne )
dakle, ako 12v ne pada ispod 11.6v i proporcionalno , -imaš dobro napajanje
i slobodno možeš da višak para uložiš u RAM , ili u što veći SSD (brzina je manje važna, jer tvoja ploča nema sata 3 stadard)

Uradio sam Benchmark sa FurMark alatkom, napon pod opterecenjem na 12V grani se krece izmedju 11.632 i 11.700V pod opterecenjem. U kakvo stanje bi to smestilo moje trenutno napajanje? Usput, stavio sam 3Dmark da se skida pa cu isti test ponoviti i sa 3D mark-om i okaciti rezultate.

Slika voltaze sa FurMark-om: http://prntscr.com/6mju13
Slika voltaze sa 3D Mark benchmarkom (Fire Strike): http://prntscr.com/6mkiew
 
Poslednja izmena:
kupuj novo, jasna stvar.
 
Treba ce mi par meseci da sakupim dovoljno para da bi kupio kvalitetno napajanje. U medjuvremenu da li je bezbedno po ostale komponente da koristim normalno kompijuter?
 
jeste.

11.4v je teoretski minimum. tako da nije strašno.

ne moraš da kupuješ neka preskupa , termaltejk sps-630m na primer. ništa skuplje ti ne treba.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, sutra treba da mi stigne r9 280x vapor x, medjutim ja sam malo kasno video da ona vuce postenih 250w, a preporuceno napajanje je 750w. Ja imam ocz modxstream 700w vec 6 godina i radi besprekorno kao prvog dana. Nadam se da ce biti dovoljno iako je preporuceno 750, ali za svaki slucaj da pitam. Nemam vremena trenutno da testiram ovo sto je Kokan predlozio, za sad mogu da vidim ocitavanja iz hwinfo, bez opterecenja i 3dmarka, i konstanto stoji 12,240; 5,100; 3,404.. Ako to uopste znaci nesto ovako bez opterecenja.

Uzgred, zasto ni u jednoj nasoj radnji vise nema na stanju ocz napajanja. Pre ih je bilo.
Hvala.
 
Da ne otvaram novu temu, sutra treba da mi stigne r9 280x vapor x, medjutim ja sam malo kasno video da ona vuce postenih 250w, a preporuceno napajanje je 750w. Ja imam ocz modxstream 700w vec 6 godina i radi besprekorno kao prvog dana. Nadam se da ce biti dovoljno iako je preporuceno 750, ali za svaki slucaj da pitam. Nemam vremena trenutno da testiram ovo sto je Kokan predlozio, za sad mogu da vidim ocitavanja iz hwinfo, bez opterecenja i 3dmarka, i konstanto stoji 12,240; 5,100; 3,404.. Ako to uopste znaci nesto ovako bez opterecenja.

Uzgred, zasto ni u jednoj nasoj radnji vise nema na stanju ocz napajanja. Pre ih je bilo.
Hvala.
I da imas 500 krstenih vati,radila bi bez problema. Kao sto i meni radi na 550.
 
Nazad
Vrh Dno