Šta je novo?

Neke nejasne stvari oko napajanja Corsair CX750

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,027
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam ovo napajanje pre nedelju dana i sad mi neke stvari nisu jasne, pa ih teo vas da pitam koji se imalo bolje razumete oko napajanja, da mi nesto objasnite :)
Naime imao sam LC Power W600 pre ovog napajanja i prvo sto sam uocio je da LC uopste nije bilo ni mlako sa komponentama koje imam (imate pod "moja masina" da vidite sta je u pitanju) a corsair je mlako (stalno), drugo sto mi nije jasno a to je da kod corsair-a kuler se tako slabo vrti da maltene jedva se oseca izlaz vazduha iz napajanja pa mi nije jasno da li ovo napajanje samo kontrolise kuler ili tako radi, posto kazu da je extra tiho (moguce da je zbog toga), trece nije mi jasno sto na kuleru od napajanja a i nekim delovima ima preko komponenti od napajanja neka plastika providna... Zar ta plastika ne osporava bolje hladjenje napajanu i posto je tu cemu opste sluzi jer prvi put vidim da na kuleru stoji nesto sto maltene ne dozvoljave da na celu povrsinu kulera prolazi vazduh? I poslednje, misljenje o samo napajanu posto mnogi ljudi na YT a i ovako se zale da im "cvili" (coil whine) napajanje, da li se neko susretao sa time, jer ja tih problema nemam a konfi. pc-a je mnogo jaca nego kod ljudi koj su se zalili na to?
Hvala unapred :)
 
Tiho i hladno - ne moze :D
Ta plastika je tu da se ne rasipa vazduh,nego da se nabije pritisak unutar napajanja,pa da izadje pozadi. Na dosta napajanja sam video to,dok moj CS550M nema,cini mi se...
Coil whine nemam, mada moje je bolja serija od CX, tako da ne znam da li postoji na tvom.
Jedino sto moze da bude cudno na vecini corsair napajanja je ono glasno KLIK... to je relej neki,cuje se kada se gasi, citao sam o tome, prebacuje nesto oko napona sa +5v na -5v,da daje struju odredjenim komponentama dok je ugasen komp (usb-ovi itd), ne znam kako se citaju te oznake i sta bese znace,moze da ti objasni neko strucniji jer se u struju ne razumem :D Secam se da sam to procitao odavno...
 
Ako ti sve radi kako treba, ne opterecuj se.
 
Tiho i hladno - ne moze :D
Ta plastika je tu da se ne rasipa vazduh,nego da se nabije pritisak unutar napajanja,pa da izadje pozadi. Na dosta napajanja sam video to,dok moj CS550M nema,cini mi se...
Coil whine nemam, mada moje je bolja serija od CX, tako da ne znam da li postoji na tvom.
Jedino sto moze da bude cudno na vecini corsair napajanja je ono glasno KLIK... to je relej neki,cuje se kada se gasi, citao sam o tome, prebacuje nesto oko napona sa +5v na -5v,da daje struju odredjenim komponentama dok je ugasen komp (usb-ovi itd), ne znam kako se citaju te oznake i sta bese znace,moze da ti objasni neko strucniji jer se u struju ne razumem :D Secam se da sam to procitao odavno...

Hmm smesno mi to lici da im ta plastika sluzi da nebi rasipalo vazduh al de znam :D Sto se tice pucketanja i cviljenja te probleme nemam nego sam samo pitao da li ih je neko imao sa ovim modelom napajanja i neki uzrok da bih znao da se ja cuvam a i ostali :D A sto se tice tisine, samo me interesuje da li kuler na corsiar-u se brze da se vrti pod full load posto nisam u prilici da ga opteretim do kraja, to me isto interesuje posto ovako kao sto sam reko jedva i da izlazi vazduh iz njega :D

Ako ti sve radi kako treba, ne opterecuj se.
Radi sve ok ali drugi se zale, mozda i mene zahvate ti problemi nikad se ne zna :D
 
Poslednja izmena:
Ako zahvate onda razbijaj glavu. Uzivan bre covece. :)
 
Imam identicno napajanje, samo je moje cx750m (modularno). Nisam primetio da se nesto greje preterano. Uvek duva jedva mlak vazduh. Samo sto mi je prethodni chieftec bio za nijansu tisi u idle. Ovde se cuje malo glasnije.
 
Imam identicno napajanje, samo je moje cx750m (modularno). Nisam primetio da se nesto greje preterano. Uvek duva jedva mlak vazduh. Samo sto mi je prethodni chieftec bio za nijansu tisi u idle. Ovde se cuje malo glasnije.

Ono se uopste ne greje nego bolje da se izrazim stalno je mlako i pod full load a i na "leru" tako da me to malo bunilo jer prethodno napajanje nije moglo uopste da se zagreje :D U svakom slucaju hvala na info-u
 
Prosledi ga meni slobodno, nece mi smetati sto je mlako. :d
 
Nazad
Vrh Dno